Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éve örökbe fogadtunk egy...

3 éve örökbe fogadtunk egy beagle kutyát, azóta horror az életünk mit tegyünk?

Figyelt kérdés

2 évesen fogadtuk magunkhoz, a másik beagle kutyánk mellé. Nagyon jól kijönnek egymással ezzel nincs probléma. Viszont a befogadott folyton szökik, mintha ez egy kihívás lenne neki. Rendszeres séta, játék mellett is szökik. Rengeteg pénz, idő, munka ment el a kerítés folytonos javítására, volt hogy délelőtt végeztünk vele, délután már kint volt... ha nem ott akkor a tégla kerítésen mászik fel mint egy pókmalac... a fára felmászik majd onnan a tetőre, majd át a szomszédba. A sövényeket kiszedtük már miatta de nem vághatunk ki mindent mert ő nem hajlandó megmaradni.

Nagyon szeretjük de lassan már megkeseríti az életünket, a másik beagle a nyitott kapun sem megy ki meg van tanítva.. Ha sétálni visszük van hogy sír mert ő szabadon akar menni, néha olyan cirkuszt levág mint akit ölnek. Próbáltuk biciklivel futtatni de mikor gondol egyet félrehúz, veszélyesnek tartom azt inkább hanyagolnám... Mit tegyünk? Hiába adnánk örökbe sehol nem maradna meg, na meg úgyis visszahoznák már másnap... Mind ezek ellenére nagyon szeretjük de már az idegeink lassan kezdenek tönkre menni, a pénztárcánk is megérzi a folytonos kerítés javítást..a szomszédok sem annyira preferálják, amit meg is értek.... tanácstalan vagyok!



2019. máj. 25. 15:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Állatorvosunk monndta hogy nagyon is fajtatiszta... Csak nincs törzskönyv
2019. máj. 25. 20:48
 12/28 anonim ***** válasza:
15%

Ha az elsőt megtudtátok tanitani arra hogy nem mehet ki a kapun őt miért nem? Idősebb kutya is úgyanúgy tanítható mint a kölyök csak lassabban mer az agya már nem arra áll rá hogy a világ minden rezdülését megismerje és kommunikálni tanuljon + el is tunyul kicsit de ettől még tanítható. A bicajozással az a helyzet hogy én egy 50 kilos kutyával csinalom és nem csak fizikailag hanem agyba is elfárad mivel nem húzhat félre és erre koncentrálinia kell, ki kell zárnia a macskákat, szagokat.

Mikor tanítottam bicajozni az első kisebb rántásnál előadtam a nagy borulast és jajjgatam ezerrel, a kutya megjegyezte hogy ha ránt abból baj lesz és figyel is hogy ezt elkerülje. Próbáld meg vele, nagyon jó fárasztó módszer.

2019. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Futólánc vagy elektromos nyakörv. Saját magát és másokat is veszélyeztet a szökéssel, ezért mindenképpen meg kell gátolni.

És emellett persze sok-sok mozgatás, agytorna, feladatoztatás! Jót tenne neki az a bicikli melletti futás, vagy esetleg más sportot űzni vele, úsztatni, keresősdit játszani vele, hogy használja az orrát stb. Úgy tűnik, nagyon is ráférne még több fárasztás. Ez a jelenlegi helyzet egyikőtöknek sem megfelelő, hosszú távon pedig fenntarthatatlan...

2019. máj. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Még több fárasztás, aktív sport, és házhoz járó kiképző kellene. A menhelyi kutyák között is lehet jókat találni, csak oda kell figyelni, még tenyésztőnél is lehetnek eltérő jellemű kölykök egy almon belül, nekem menhelyről van, semmi gond vele, de futottam pár kört, mire rá esett a választás. Az előző gazdik honnan hozták, menhelyről vagy szaporítótól? Törzskönyv nélkül tenyésztőtől biztosan nem.
2019. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

13, értem amit mondani akarsz de ne haragudj dolgozó emberek vagyunk.... ennél többet már hova foglalkozzunk vele? Szerintem a hétköznapi emberek nem tudnak napi 5-6 órát foglalkozni a kutyákkal, aki meg igen az tuti nem átlag munkahelyen dolgozik.

Köszönöm a tanácsokat, amit teljesíteni tudunk megfogadjuk!

2019. máj. 26. 19:23
 16/28 anonim ***** válasza:
A szomszédunknak volt egy szabadulóművész kutyája, aki sajnos előszeretettel szedte le az utcán járkálókról a cipőt, ruhát. Nála végül a nagyobb kennel, befelé hajló szögesdróttal jött be. Egy másik ismerősnél vénségére lett szökős a kutya, kapott egy olyan nyakörvet, ami megrázta, ha közel ment a kerítéshez, nem volt 100%-os megoldás, de így kevesebbet szökött. Esetleg meg lehet próbálni villanypásztort rakni a kerítéshez.
2019. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Mondom én, hogy nem fajtatiszta...
2019. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtok a kerítésre olyan "macskabiztos" megoldást szerelni? Amin ha fel akar mászni, akkor visszaesik. Vagy esetleg a kerítés mellé villanypásztor, hogy meg se közelítse?


A kennelbe próbáltátok szoktatni vagy csak beraktátok hirtelen és magára hagytátok? Érdemes lenne a kennelben adni neki a vacsit pl vagy ott játszani vele egy kicsit, hogy kellemes élménye is legyen benne. Aztán minden nappal egy kicsit tovább benthagyni.


Az ivartalanítás valóban fontos lenne ha még nem történt meg.

2019. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

A visszahajló kerítés egy darabig bevált, amíg el nem kezdte szétrágni(!!!!!!) A drótot :D


Kedves utolsó előtti, a kutya fajtatiszta, páratlan beagle, a megye egyik legjobb állatorvosa is meg mondta! Már az is felmerült hogy esetleg törzskönyves lehetett csak mivel már több gazdája volt a törzskönyve elkeveredhetett, bár ez csak találgatás. Gyönyörű kutya... 100% hogy fajtatiszta!!!!


Jelenleg 3. Napja hogy nem szökött :D ez sikerélmény nálunk

2019. máj. 28. 12:32
 20/28 anonim ***** válasza:
27%
Ha chip nem volt benne, papír szerint nem lehet fajtatisztának nevezni. Ettől genetikailag még lehet az, csak azon meg megsértődnek azok, akik a papír szerinti hivatalos útból indulnak ki (amúgy meg jó volna erre egy külön kategória, mert manapság már van erre DNS vizsgálat is, amivel meg tudják nézni, milyen fajtákból áll össze, és ha az derül ki, hogy csak egy fajta van benne, az x fajta jellegű keverék kifejezés megtévesztő). A chip beazonosítaná a tenyésztőt. Hacsak nem nagyon fiatalon került el, 4 hónapos kora előtt (esetleg ellopták, mielőtt chip kerülhetett volna bele), nem kikerülhető a chip, főleg, hogy kötelező is. Tenyésztők ezt betartják.
2019. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!