Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éve örökbe fogadtunk egy...

3 éve örökbe fogadtunk egy beagle kutyát, azóta horror az életünk mit tegyünk?

Figyelt kérdés

2 évesen fogadtuk magunkhoz, a másik beagle kutyánk mellé. Nagyon jól kijönnek egymással ezzel nincs probléma. Viszont a befogadott folyton szökik, mintha ez egy kihívás lenne neki. Rendszeres séta, játék mellett is szökik. Rengeteg pénz, idő, munka ment el a kerítés folytonos javítására, volt hogy délelőtt végeztünk vele, délután már kint volt... ha nem ott akkor a tégla kerítésen mászik fel mint egy pókmalac... a fára felmászik majd onnan a tetőre, majd át a szomszédba. A sövényeket kiszedtük már miatta de nem vághatunk ki mindent mert ő nem hajlandó megmaradni.

Nagyon szeretjük de lassan már megkeseríti az életünket, a másik beagle a nyitott kapun sem megy ki meg van tanítva.. Ha sétálni visszük van hogy sír mert ő szabadon akar menni, néha olyan cirkuszt levág mint akit ölnek. Próbáltuk biciklivel futtatni de mikor gondol egyet félrehúz, veszélyesnek tartom azt inkább hanyagolnám... Mit tegyünk? Hiába adnánk örökbe sehol nem maradna meg, na meg úgyis visszahoznák már másnap... Mind ezek ellenére nagyon szeretjük de már az idegeink lassan kezdenek tönkre menni, a pénztárcánk is megérzi a folytonos kerítés javítást..a szomszédok sem annyira preferálják, amit meg is értek.... tanácstalan vagyok!



2019. máj. 25. 15:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt, a fajtatisztaság leginkább egy jogi fogalom, tehát egyik mentett kutya sem lehet fajtatiszta...

Másrészt, egy genetikailag ténylegesen beagle beagle nem kerül az utcára, menhelyre vagy fajtamentőkhöz. Egy munkavonalú pedig még annyira sem... Ennek az esélye kb. 1:100,000-hoz.

De amióta kötelező a chip, azóta ez az esély még tovább csökkent...

És ez a kutya már az a generáció.


A tény, hogy nem fajtamentőktől van, pedig tovább fokozza a beagle-ség fennállásának esélyét.

Valószínüleg szaporító akiktől vettétek, nem baj, csak például ez lehet belőle... De ez még az egyik legkisebb gond, ami szóbajöhet, szóval szerencsések vagytok.


Az állatorvos véleménye fajtával kapcsolatban nem releváns...

Egy kinológusé sokkal inkább, bár sok esetben még Ők sem tudják megmondani, hogy fajtajellegű keverékről vagy fajtatiszta, törzskönyves tenyésztett kutyáról van szó, mert ennyire nehéz.

Ha a kutya nagyszülei között van tényleges beagle, akkor elég hogy a többi felmenő csak nagyjából emlékeztessen egy beagle kutyára és akkor már hajazhat a megtévesztésig egy beagle kutyára, mert Ő pont arra a nagyszülőre ütött.

2019. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Valószínüleg azért is ennyire aktív mert valamilyen terrier is van benne nagyon tavolról.
2019. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Értelek titeket, mdg a jogi vonatkoztatásokat is... Genetinailag gondoltam, tudom hogy manapság már csak törzskönyvel rendelkező kutya a fajtatiszta.. :)


Végülis mindegy is, már felesleges azon rágódni hogy mi lett volna ha...

Tudom ma nagy divat csak a törzskönyves kutyákat számba venni... hát szerintem meg azok könnyebben betegednek le minden sz.rtól.

Nem felejtem el mikor gyerek voltam és 2 bazi nagy törzskönyvezett Malamutunk volt, na meg tacskó utca mix... Mindig a tóhoz vittük sétálni őket apámmal. Egyik évben elkapták a parvót a tavon...


A 2 db 50 kg-os (fitten tartott, csupa izom, versenyekre járatott) Malamut elpusztult, a 3 kg-os korcsunk meg túl élte. Persze tudom nem minden fekete meg fehér... igaza van annak is aki csak a törzskönyves kutyákat tartja kutyának.. én nem tartom magam liberális típusnak, de ebben a témában az vagyok.

2019. máj. 28. 12:57
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem arról van szó, hogy kevesebbre tartanék egy "korcsot", vagy egy fajtajellegű keveréket, mint egy TK-es fajtatiszta kutyát, de habitus, vehemencia sokkal jósolhatóbb és jobban a leendő gazdához passzoltatható ha a kutya egy jó bejegyzett kennelből van.
2019. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Persze igazat adok Neked, nyílván majd a legközelebbi kutyáinknál így lesz.. Bár beagle nem kell soha többet :D akár tk-s akár nem :D
2019. máj. 28. 13:42
 26/28 anonim ***** válasza:

"De amióta kötelező a chip, azóta ez az esély még tovább csökkent..." - Hiába kötelező, szaporítók jellemzően nem rakatnak chipet a kölykökbe, akkor sem, ha genetikailag egyébként tiszta vérvonalú kutyáik vannak. Büntetni meg nincs kapacitás, ahogy tapasztalom, de ez jellemző, hogy nem tartatják be a szabályokat. Kiskutyák cserélnek gazdát úgy, hogy az új tulajnak kell gondoskodni a chipről is, miközben ez szabályellenes. Érthető az álláspontod, de nézz körül a valóságban is.

Épp tegnap jeleztem két fajtamentő szervezetnek egy szaporítót, aki azokból a fajtákból hozott össze keverék almot. Az egyik lerázott, hogy nem lehet büntetni, a másik megköszönte az infót, és még lementette a bejegyzést, mielőtt az ürge eltüntette volna. Valószínűleg az utóbbi megpróbál tenni is valamit.

2019. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem nagyon létezik ilyen, hogy tisztavérvonalas szaporító...

10,000 évenként van egy, de az is inkább egy olyan tenyésztő aki időközben elveszítette a józaneszét.

2019. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
"Nem nagyon létezik ilyen, hogy tisztavérvonalas szaporító..." - Inkább csak nem nagyon kapják el őket, maradjunk ebben, főleg a korábban vázolt hozzáállásból kiindulva. Simán összelopkodják a még kölyök ivaros kutyákat, mert nem minden állatorvos vállal korai ivartalanítást, aztán ezek a kutyák sorra szaporítótelepeken végzik, arra meg gondosan ügyelnek, hogy nehogy a chip alapján megtalálja a gazdi. Persze a következő generációs kölykökben már nem lesz chip, mennek a feketepiacra. Rendszeresen olvasom, micsoda szélmalomharcot vívnak a rendőrséggel is azok, akik próbálják ezeket a szerencsétlen kutyákat menteni. De ha egy fajtamentésnek is ilyen az álláspontja, hogy már kapásból leráznak, akkor meg sem lepődök.
2019. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!