Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te mit csináltál volna a...

Te mit csináltál volna a helyemben? XV. Kerületi, Kiserdős incidens.

Figyelt kérdés
Kiserdőben sétáltattam a kutyám, mire egy ilyen idősebb figura az idősebb feleségével elkezdett pampopgni és mutogatni egy táblára, hogy a kutya átvan húzva, és elkezdett kioktatni, hogy legalább pórázt tegyek rá. Elmondtam hogy nem harap, szelíd, de amikor a kutyám oda akart menni hozzá, az öregasszony odébb RÚGTA a kutyámat majd elakart menni. Én ekkor megfenyegettem az öreget ha még egyszer megteszi ezt, akkor én fogom őt felrúgni. Te mit tettél volna ebben a szituban? Kutyát nem lehet sétáltatni? Egy olyan ebet ami nem ia nagytestü és soha de SOHA nem harapott meg senkit?
2019. máj. 27. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy odébbrúgta, túlzás.

De nem mindenki szereti a kutyákat, nem mindenkit érdekel, hogy a te kutyád cuki. Én is megszóltalak volna, ha kéretlenül odarhan hozzám a kutyád, és te nem tudod elhívni. Ha nem behívható a kutyád, ne engedd el. Mindketten hibásak vagytok. Te is, házaspár is.

2019. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is a szabály mindenkire vonatkozik. Rád is. Ha tilos kutyát ott sétáltatni akkor neked is tilos.

Másodszor, kutyát CSAK olyanhoz engedünk oda, aki örül neki. Mivel láthatóan nem akartak kutyázni, te voltál a hülye, hogy engedted odamenni a kutyát, kár, hogy a kutyát bántották, mert te érdemelted volna azt a rúgást inkább.

2019. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szóval fel vagy háborodva, hogy tilosba sétáltattad a kutyát, rádszóltak, hogy nem birják a kutyákat, majd a kutyádat nem behivnád, hanem még odamegy az emberhez... nyilván nem kéne megrúgni, de a te részedről is pofátlanság, hogy még neked áll feljebb.

Ha velem történik ez, én bocsánatot kérdek, pórázra fogom a kutyát, és elmegyek. Amúgy vannak olyan kutyák, amiket én is felrúgnék.. kicsit kellemetlen, amikor sétáltatok, és rámásznak a kedves nem harapós kiskutyák a kutyáimra. És nem ironizálok, mert tényleg nem harapnak, és kedvesek.. csak na, én haladnék. Amúgy én is XV. kerületi vagyok, nem tudom hol sétáltattál a kiserdőn belül, de azért valljuk be, hogy nem olyan nagy ott a terület, főleg, ha mindenkihz odamegy a kutyád

2019. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bárkiben ellenérzést okoz a póráz nélkül flangáló kutyám, természetesen pórázra teszem. Ha mindezt a tiltó tábla ellenére teszi, sűrű elnézés kérések közepette teszem pórázra. Ne légy már tahó!


Túlzás volt belerúgni a kutyába, de magadnak kerested a konfrontációt.

2019. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem szabadon engedni de ahol nem vagyok biztos benne hogy ellehet engedni illetve nagy rá az esély hogy jön valaki pórázon tartom. Ha a hölgy vagy az úr úgy megijed a kutyádtól (annélkül hogy bármi fenyegetőt tenne) és szívrohamot kap, vagy elesik te vagy a hibás. Ilyenkor kell szólni hogy nem harap de természetesen ráteszem a pórázt és ellnézést ha kellemetlenséget okoztunk. Ennyi. Lehet bosszantó de te húzhatod a rövidebbet.
2019. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem sétáltatom ott a kutyám ahol nem szabad és nem engedem el pórázról ha nem behívható

Szóval a helyedben én mélyen magamba néztem volna mert az öregeknek volt igazuk ha nem is kellett volna megrúgni a kutyát.

Alap, hogy nem engedem olyanhoz a kutyám aki fél tőle vagy nem szereti....

2019. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel, hogy nem harapott meg senkit. Nekem is van egy nagytestű kutyám, az életben nem harapott meg senkit, de a szabályok rád is és rám is vonatkoznak.


Nem viszem olyan helyre, ahol tiltva van.

Természetvédelmi területen (ahova bevihető) pórázzal sétáltatom.

Közterületen is póráz van rajta.


Egyébként ha el is engedem (pl futtató vagy vízpart), akkor is úgy van tanítva, hogy bármikor behívható, nem távolodik el tőlem és nem megy oda senkihez jópofizni, mert nem mindenki szereti ha körbeugrálja egy nagy kutya és ezt tiszteletben KELL tartani.


A helyedben én is rárúgtam volna arra aki megpróbálja bántani a kutyámat vagy csak csúnyán néz rá, de azt kell hogy mondjam, hogy nagyon nem neked volt igazad.

2019. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!