Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nem baj, ha...

Csak szerintem nem baj, ha valaki kiköti a kutyáját a bolt elé?

Figyelt kérdés

Amikor látni egy-egy olyan posztot, hogy a kutya ki van kötve a bolt elé, akkor mindig jönnek azok a (fotel) állatvédők, aki szerint a gazdi egy felelőtlen idióta, nem is való neki állat, ha nem tudja elkülöníteni a vásárlást meg a sétát.

Ha tesómmal megyünk együtt sétálni (mindkettőnknek van egy-egy kutyája) akkor elég sokszor előfordul, hogy valamelyikünk berohant egy-egy boltba, (max.5 percig) aztán megyünk tovább. Ha egyedül lennék nem merném azért kikötni, mert vizsla, és ha valaki el akarná vinni szerintem simán el tudná mert egy kis kajával simán lekenyerezhető.

Szóval ti egyetértetek azzal, hogy a kutyát ne kössék ki a bolt elé? Szerintetek felelőtlen az a gazda, aki esetleg beugrik egy-egy boltba kutyasétáltatás közben?


2019. jún. 6. 12:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
A kutyámnál simán megcsinálom, hogy ha viszem sétálni és szól valaki a házból, hogy kellene neki kenyér, akkor a sarki bolt felé kanyarodunk, kikötöm az árnyékba, beugrom a kenyérért és megyünk tovább. Vagy fordítva, hogy nincs valami otthon, elugrom érte, de viszem a kutyát is. Hagyjam inkább otthon? Azt a két percet nyugodtan kibírja, emellett barátságos, viszont nagy kutya, nem szokták piszkálni, viszont neki plusz egy séta. Ugyanakkor nagyobb bevásárlásnál nem csinálom ezt, azok általában előre el vannak tervezve. Pedig fegyelmezetten, csendben kibírná szerintem.
2019. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Én eddig csak olyan helyen kötöttem ki a kutyát, ahol nem töltöttem több időt 5-10 percnél tovább bent, és közben végig szemmel tarthattam a kutyát.

(pl. kisbolt, cukrászda - meg lettem kérve hogy vigyek onnan valamit)


Ha nem látom a kutyát, illetve nem tudok azonnal kiszaladni ha szükséges, akkor inkább visszamegyek séta után.

2019. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted egy csivava vagy egy mopsz meddig marad a bolt előtt? Tele vannak a hírek kutyalopással. Hatalmas felőtlenség. Aztán meg megy a sírás, hogy Morzsika eltűnt...
2019. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Jah. Amúgy testvérem kutyáját bolt előtt kikötve támadta meg egy nagyobb kóbor kutya... 5 percre szaladt be kenyérért meg tejért. A kutya (8 kilós) azért élte túl, mert valaki segített neki és elvágta a flexi pórázt. Ennyit erről. Felelőtlenség.
2019. jún. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ha a kutyád beszélni tudna, azt mondaná, hogy inkább várakozik rád kikötve pár percet a bolt előtt, semhogy ne vidd magaddal.
2019. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
2019. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
2019. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2019. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
2019. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hogy hol...

Egy kis faluban élek, van egy bácsi, aki minden nap a vizslájával jár a boltba, de itt, ha biciklivel is mész bárhova, nem fogod lelakatolni a bringád :)

Bár minden nap sétálok a kutyákkal, ha nagy ritkán nincs valami itthon és elmegyek a boltba, velem is jön legalább az egyik. Pesten már nem csinálnám meg ugyanezt a kutyalopásos hírek miatt...

2019. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!