Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hívtatok volna rendőrt a...

Hívtatok volna rendőrt a helyemben?

Figyelt kérdés

Tegnap egy nagyobb üzletsoron voltam vásárolni.Egy autóban résnyire lehúzott ablakok mellett egy kutya ült.

A kocsi félig árnyékban volt, de az állat lihegett.

Bementem az egyik üzletbe, ott eltöltöttem 20-30 percet.Kifele jövet még mindig ott volt a kutya.Bementem a másik boltba, ott 15 percet voltam, a kutya még mindig ott volt.

Néha előre mászott a kocsiba, utána a hátsó ülésen aludt, igazából nem úgy tűnt mint aki a halálán van, de látszott,hogy melege van.

Bepakoltam a kocsimba, aztán beültem egy fél percre, én azt hittem felrobban a fejem olyan meleg volt benne.És akkor mondtam, hogy hívom a rendőröket a kutya miatt.

Durván 10 perc múlva ott is voltak, én vásároltam tovább, aztán 30 perc múlva mondták be az autó rendszámát,hogy azonnal menjen az autójához.

Tehát az a kutya minimum 1.5 órát ült a kocsiban.

Ez pedig már több mint dühítő számomra.Nem értem miért kell vásárolni vinni.Nem értem miért kell 1.5 órán át a kocsiban hagyni?Mert ha 20-30 perc akkor azt mondom,hogy csak-csak.(a körülményekhez képest elfogadható lett volna a 20 perc)

Na de így?

Ilyenkor mi a következménye a rendőrségi intézkedésnek?


2019. jún. 9. 07:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, állatkínzásért feljelentik, ha meg nem, akkor legalább biztos tanul belőle a barom gazdája.

Valószínű a gazdinak annyi esze van, mint egy lepkének, lehet a gazdi imádja a jó meleget, és egy percet nem fordul meg a mókus agyában, hogy ez másnak már kínszenvedés.

2019. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Elvileg igazad volt, de nem feltétlen.

Elöször is nem tudhtatod, hogy amíg te az üzletekben voltál, közben nem jöttek ki hozzá.

Másrészt nem biztso, hoyg tudták volna hol hagyni - pl. nyaralók egy idegen helyen (szálloda vagy más szállás) nem hagyhatják ott az állatot egyedül.

HArmadszor ilyen idöjárásban minden kutya liheg, még a szabadban is.

Negyedszer, ha az ablakok nem voltak zárva, akkor azért valamennyire szellözött, föleg, ha árnyékban/félárnyákban állt az autó.

Ötödször, ha a kutya rosszul érezte volna amgát, akkor ugat vagy nyüszít, szóval igazán nem volt veszélyes a helyzet.


A rendörségi intézkedésnek valószínüleg nem sok következménye lesz, föleg, ha közlik, hogy a kutya csak rövidenn ideje van ott egyedül.

2019. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok még egyszer: ettöl függetlenül feltétlen igazad volt, hogy kihívtad a rendöröket, mert ezzel egyértelmüen csökkentetted a veszélyt a kutyára nézve.
2019. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ingyenes kutyamegőrző van az üzletsoron.

Egyébként meg nem hiszem, hogy sokat segít rajta ha kijönnek hozzá, az én kocsim is félig árnyékban volt, és úgy majdnem meggyulladtam benne.A résnyire húzott ablak meg menetszéllel sem sokat ér, nemhogy egy álló autónál.

(nem pontoztam le senkit mielőtt ez a vád érne)

2019. jún. 9. 07:56
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Én mindenesére megköszönöm, hogy léteznek még ilyen emberek mint a Kérdező!

Ha mindenki ilyen lenne, egész más lenne a világ.

2019. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted kérdező! Én egyszer a meki parkolóban láttam ugyanezt. Bementem a mekibe szólni, bemondtàk a rendszamot és üzentek a tulajnak..

Nagyon gáz, hogy mennyire ostoba, felelőtlen emberek vannak. Tegnap pont néztem az autómban 56 fok volt! Kiszàrad, hőgutàt kap szerencsétlen. Simán otthon kéne hagyni ilyenkor az állatot, vagy valakinek kint maradni vele és kiülni a kocsi mellé a hűvõsbe.. Vagy olyan boltba menni ami kutyabarat. Az én esetemben pl a mekiből tudtak volna az agyhalott gazdák autòbòl is vásárolni, de nem, nekik be kellett menni kajàlni, amíg a kutya a kocsiban..

Szóval jól tetted, hogy szóltál, sok állat és gyerek halálát okozta már ez a helyzet. Az emberek nem tanulnak.

2019. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon jól tetted!
2019. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:
61%
Mit csináltak a rendőrök fél órán át?
2019. jún. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem rég történt, hogy kutyasuli után berakta az egyik nő a kutyáját a kocsiba. Nem nyitott rá se ajtót, se ablakot, de nem is volt ilyen meleg, mint most, max 20 fok lehetett. Árnyékban volt az autó. A kutya 2 órát volt így a kocsiban, mire hazaértek már úgy kellett kiszedni a kutyát a kocsiból, nem bírt lábra állni. Vérzett az orra, nem mozgott. Vitték dokihoz, kapott infúziót, de elpusztult, mert konkrétan megfőtt belülről a kutya. A tüdeje, az agya, minden. Szóval igenis komolyan kell venni ezt a kocsiba bezárós dolgot, mert baromi veszélyes. Nyugodtan lehet intézkedni, rendőrt hívni, vagy hívatni a gazdát a hangosbemondónál.
2019. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy rendőrt hívtál! Nem normális emberek vannak! Szerintem húsz perc sem elfogadható! Oldja meg, vigye haza a kutyát vagy maradjon kint vele valaki, ha többen vannak. Egyszer volt olyan, hogx állatorvos után be kellett ugranom a boltba. És tök egyértelmű volt, hogy a párom kint marad a macskával, járatja a klímát addig. Ha egyedül vagyok a macskával, akkor be sem megyek! Mi olyan nehéz ebben??
2019. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!