Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőként van jogom rendőrt...

Albérlőként van jogom rendőrt hívni?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó szomszéd rendszerint csatazajt produkál, ami nappal is rendkívül zavaró, hiszen se pihenni se tanulni nem lehet tisztességgel. Állandó bútor dobálás(??) ordító tv. A fal is megrepedt már egy-két nagyobb csattanástól, el nrm tudom képzelni mit művelnek odafenn. A nagyobb probléma, hogy ez éjszaka is így megy. Többször volt már, hogy fel2 kor felmentem, bekopogtam. Ott vihogott a pár a konyhában, ajtót nyitni persze nem akartak. Ezáltal szólni sem tudok nekik levélen kívül máshogy. Írtam nekik udvarias levelet, hogy legalább este 10 és reggel 6 között ne csinálják ezt, azóta rosszabb a helyzet, élvezik. Füldugót próbáltuk, annyit ér mint halottnak a csók.


A kérdésem annyi, hogy albérlőként jogom van rendőrt hívni csendhaboritas miatt éjszaka?


2019. máj. 7. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miert ne lenne?

Ugyanugy hivhatsz mintha tulaj lennel.

2019. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
66%

Mivel jogszerűen laksz ott, így igen, és a jegyzőtől is kérhetsz birtokvédelmet.


Vagy ahogy haverom csinálta, mikor 3 fősulis srác lett a szomszédja. Egy hajnali iszogatásukat megzavarva, átment egy gázsprayvel meg egy boxerrel...másnap kiköltöztek.

2019. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, mert ez egyrészt csendháborítás, és a házirendnek is ellentmond.


Másrészt, ha emiatt a fal is reped, akkor értesítened kell a lakástulajdonost is, mert a lakás állaga van veszélyben. A tulajdonosnak is érdeke ezt a zavargást megszüntetni.


Szomszédok mit szólnak?

2019. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szerintem nem hallják (?) mellettük külföldi lakik, mellettünk pedig 2hetente van itthon csak a lakó, egyéb falszomszédojuk pedig nincsen. Ma délután ismét jártam náluk, hogy normálisan megkérjem őket, hát, nem hajlandóak ajtót nyitni, így marad a közös képviselő, főbérlő, rendőrség
2019. máj. 7. 20:57
 5/7 kovpet ***** válasza:

"mellettük külföldi lakik" ahol én jártam külföldön, ott mindenhol volt füle az embereknek.


Nem lenne baj pedig, ha többen is állítanátok, hogy mit csinál, mert egyedül csak a te szavad lesz az övé ellen és bizonyítani meg nehéz az ilyet.


A közös képviselőnek szólhatsz, de ő nem igen tehet semmit, csak maximum szól nekik, de ő nem hatóság.


A tulaj sem tehet sokat, mert ő ott sincs, nem is hallja, hogy mi megy, ő is csak szólni tud.

A megoldás a rendőrség és a Jegyző, de nehéz dolog az ilyesmi.


Átérzem a helyzeted, én is voltam hasonlóban.

2019. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyankor hivd a rendőrt mikor zajt csapnak, de te engedd be, es ugy menjetek a szomszedhoz. Nem lesz ideje elnémulni, es a rendőr szava nagyobb mint az övé.
2019. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nálam is hasonló volt

a társasházkezelőnek írtam, mert a főbérlömet nem nagyon érdekelte...

a társasházkezelő vezetője felszólította a zajos lakás tulaját, hogy kussoltassa el a béelőit, tőlem meg kérte, hogy ha továbbra is fennáll a probléma, akkor szóljak neki és ügyvédden keresztül fogják felszólítani őket.

nem kussoltak, úgyhogy ment az ügyvédi papiros. Na akkor csend lett és 1 héten belül a tulaj ki is rakta őket a lakásból.


Ha ez sem megy, akkor birtokvédelmi eljárást is kezdeményezhetsz

neked kell, mert te vagy a birtokos.

de ez bírósági téma, úgyhogy nem lesz túl rövid.


ajánlom gyárts bizonyítékokat, én rengeteg videófelvételt csináltam úgy, hogy benne volt a felvételben a dátum és egy óra, meg rámondtam mikor mi van.

2019. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!