Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörv? Ellen vagy...

Fojtó nyakörv? Ellen vagy mellette?

Figyelt kérdés

Ha mellette, vászon vagy lánc? Egysoros vagy többsoros?

Ha ellene miért?



2019. jún. 16. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Milyen fajtának, milyen célra? A tudatlan használatának ellene vagyok, de ha tudatosan használják, akkor mellette.
2019. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Nálam bevált amstaffnál.
2019. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az elsővel. Ész nélkül használni és csodát várni tőle az gáz, de van olyan eset, amikor szerintem elfogadható. Az sem mindegy, hogy egy érzékeny torkú, kicsi/fiatal kutyáról van szó vagy egy masszív felnőttről. Az egysoros láncnak annyi előnyét látom a többivel szemben, hogy azt egy mozdulattal lehet fix nyakörvként is használni, ha beakasztod még egy láncszembe.
2019. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Kell, alap!
2019. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Ha hozzáértő használja, tényleg indokolt esetben, akkor aranyat érhet, de csakis jó kezekben.

Én az egysorosra esküszöm, azt tényleg lehet fixként is használni, ha már nincs szükség folytóra.

2019. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok, elírtam, *fojtóra.

Nem tudom honnan jött az ly :D

2019. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Én vizslánál használtam, húzás ellen, kiképző javaslatára. Nálunk nem használt, helyette Haltival tanult meg normálisan sétálni.
2019. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Mellette, ha ért hozzá aki használja. Én egysoros lánc fojtót vettem a vizslámnak. Örökbefogadott kutya, 4-5 évig egy helyre volt bezárva, 0 szocializáció, 0 szabály. Mindent próbáltam nála, haltit is, de ez volt ami bevált. Nagyon szépen korrigálható vele. Én akkor szoktam használni ha nagyon meleg van, ez melegíti pluszban a legkevésbé. Általában póráz nélkül sétál, és ha egy kicsit leszokik tőle, akkor szoktam ráadni, mert nagyon könnyen irányítható vele.
2019. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Én nem szeretem, mert szerintem felesleges. Mi is a Haltit próbáltuk, nekem azzal tanult meg rendesen láb mellett sétálni.


Ha nem értesz a fojtó nyakörv használatához, akkor lesz egy folyamatosan fulladó, ziháló kutyád, aki ugyanúgy húzni fog.

2019. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

#6: sokszor láttam már így leírva. Szerintem a folyó, folyik szavakból kiindulva rakják össze :) Ami érdekes még, az a muszáj. Valamiért azt is mindenki erőszakosan ly-vel akarja írni.

De vannak olyan fantasztikus szavak, ahol a kettő egymás mellé kerül pl. folyjon. :D


Szép ez a magyar nyelv. :)

2019. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!