Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörv? Ellen vagy...

Fojtó nyakörv? Ellen vagy mellette?

Figyelt kérdés

Ha mellette, vászon vagy lánc? Egysoros vagy többsoros?

Ha ellene miért?



2019. jún. 16. 14:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

Én ellenzem.Szerintem mindenki olyan kutyát tartson, amivel kényszerítő eszköz nélkül is elboldogul.

Státusz szimbólumnak ne tartson hatalmas, erős kutyát úgy, hogy kellemetlenséget okoz a kutyának, csak azért mert ő a gyenge, szerencsétlen.Akkor tartson kisebb kutyát.

Van a környezetemben pár ilyen fickó, büszkén vezetgetik b...nagy kutyájukat, bezsebelik az elismerő szavakat hogy hú de erős, elbír ezzel a nagy kutyával! Persze, fojtóval még jó hogy! Nem nagy dicsőség.

Bírjon el vele úgy, hogy jól neveli a kutyát, a kutya szeretetből engedelmeskedik neki.

2019. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

textil fojtó.


Én 4,5 kg-osomra retriever pórázt használok,mert sajnos az ő méretében normális textil fojtót nem találtam :D


Miért használom?

Elbírnám sima nyakörvvel is mivel 4,5 kg csak.


Viszont mivel örökölt kutya 7 évig sima nyakörvben volt,húzott,antiszoc,neveletelen volt. Sima nyakörvvel hiába rántottam rajta semmit nem ért,nyilván leszakítani nem akartam a fejét.


Fojtót láttam kiútnak,hogy fegyelmezhetőbb legyen.

Retriever pórázt vettem,jó fentre a füle mögé helyeztem,beállítottam,hogy ne csússzon le.


Most már korrigálható! Szépen sétál mellettem,nem örjöng mindenre, és egy leheletnyi rántással fegyelmezhető.


Kutyasuliban sima nyakörvet használunk,most már az is működik,de sokkal fegyelmezettebb ha a retriever póráz van rajta :)


Nagytestűre is vagy a retriever póráz vagy a textil fojtót választanám :)

2019. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Tudni kell használni. Van egy ajándékba kaptam mikor vettem a kutyám de sose használtuk vagyis egyszer mikor egy idegen kutyát találtunk az udvarba és minden más nyakörvünk nagy volt rá, ezzel vittük a gazdiját megkeresni. Van olyam ismerősöm akinek ,,szöges,, van amit kifordítva használ mer sok feléjül a kóbor eb és így az övének a torka védve van.
2019. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
21%
nem tartom jónak, az erőszakmentes/pozitív megerősítéses képzés híve vagyok. el tudom képzelni, hogy van olyan helyzet, mikor hasznos lehet, de nálam ez az opció lenne az utolsó utáni, és csak akkor, ha terápiás oktató javasolja
2019. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
21%
előző vagyok. azért nem, mert nem bizalmi kapcsolatot épít, még csak nem is tekintélyt, hanem egy eszközzel fenyít, ez nekem még dominanciának is kevés, mert a kutya és a nyakörv között történik az interakció, nem a kutya és a gazda között.
2019. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó, oké a bizalom,de mikor kapsz egy kezelhetetlen,antiszoc kutyát aki mindenre ugat,mindenre pattan. Nulla kapcsolat köztetek,sima nyakörvet meg körbe röhögi,akkor más opció a fegyelmezésre nem igazán van. 2 hónapig próbáltam sima textil nyakörvben fegyelmezni, kevesebb sikerrel.


fojtó egy eszköz,jól kell használni.


Én vagyok a fenti kistestűs aki retriever pórázt használ. Totál laza pórázon sétál mellettem a kutya nem kell rángatni, ha kutya jön fegyelmezem,helyre rakom. Hiszen valljuk be, nem jó ha egy kistestű pattog egy nagytestűre,a nagy egyet fog és jónapot..


Biciklisek,gördeszkások és futó emberek mellett is eltudunk menni,hála a fegyelmezésnek. Előtte a sima nyakörv,meg rászólás semmit nem használt.


Sokkal jobb a kapcsolat, tény sok munkám van benne azért egy 7 éves kutya kialakult viselkedését nehéz korrigálni. Klikkerezünk,suliba járunk sokat tanítom, sokat foglalkozok vele,parkban labdázás,úsztatás stb. Hívásra jön. Nincs vele semmi baj.



Baj akkor van mikor a fojtót vagy fordítva rakják a kutyára és csodálkoznak szart sem ér vagy össze vissza rángatják azzal többet ártanak,ez tény.

2019. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
27%

hát ezért kell felépíteni a kapcsolatot :) két hónap baromi a kevés erre, de értem mit mondasz, örülök, hogy nektek bevállt :) szerintem ez alapvetően attól is függ, hogy milyen a gazdi személyisége, én nem lennék képes eszközt használni, holott baromi kemény tudok lenni a kutyámmal.

azt gondolom, hogy az ilyen jellegű kutyák bizonytalanok, nem tudják mire számíthatnak, ezért támadással, keménykedéssel próbálják megelőzni a bajt. én ezt a problémát sem erőből oldanám meg, hanem olyan terápiával, ahol a munka lényegi részét terápiás kutyák végzik, lényegében megtanítják kommunikálni a a problémás kutyát. sok ösztönkezelést raknék be, kötődési tréninget, valamilyen foglalkozást, amivel építem a kutya önbizalmát (az ökt őrző-védő részét pl, előtte kis nyomkeresést, főleg emberkeresést, aminek a végén a bújótól kap nagy jutalmat a kutya, rájön, hogy az emberek jók). nem hagynám természetesen ki a dominancia-gyakorlatokat sem, de fokozatosan építeném fel, nagyon sokat játszanék vele, oldanám, hogy legyen arról tapasztalata, hogy felszabadultan is lehet létezni. mindezt természetesen egy jó terápiás trénerrel, jó, ha van valaki aki kívülről látja a dolgokat :)


ezzel az egésszel csupáncsak annyi a baj, hogy lassú módszer és a környezet minden, csak nem türelmes, sőt.

nekem egy full nyugis keverékem van, és szinte mindennap látom, hogy a szocializálatlan, kommunikálni nem tudó kutyák szinte összenyomják. így baromi nehéz terápiázni, elismerem.

de azért fontos tudni, hogy léteznek ezek a módszerek :)

2019. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!