Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a BARF etetés?

Milyen a BARF etetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokszor hallottam már,hogy BARF étrendje van egy kutyának,de bárhol is kerestem,nem találtam részletes leírást,hogy ez mit takar,miért jó?miért hasznos? Mire kell figyelni...stb
2019. jún. 16. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
google
2019. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%

Ha tudnál olvasni, a kérdező nem talált infot az étrendről. Ha egy kifejezetten kérdezésre való oldalon fel vagy háborodva, mert kérdeznek, szerintem töröld is magad. Én is szívesebben olvasnék személyes tapasztalatokat, tanácsokat ilyen témában. Sajnos nem tudok neked saját véleményt szolgáltatni, kedves Kérdező de utánanéztem, hátha találok valami használhatót :)

- [link]

- [link]

- [link]

2019. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
79%
2.-es vagyok, még találtam egy ilyen kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9914986-mily..
2019. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem allergia miatt javasolta az orvos. Bármilyen tápot próbáltunk, véresre rágta magát.


Amit én tapasztaltam:


- jobban összeszedte magát testalkatilag

- szebb a szőre

- elmúlt a vakarózás, a gyulladás

- teljes mértékben hasznosítja amit eszik (szemben azokkal a konzervekkel és tápokkal, amikben 4% "hús" van)

- napi 5 sz.r helyett most napi 1 van, tehát valóban hasznosítja amit megeszik.

- szebbek a fogai (csontosat is kap).


Én úgy szoktam, hogy kap csontosat is, húst is és belsőséget is. Mellé szoktam adni kiegészítőket: zöldséget, gyümölcsöt, fürj tojást stb.


Azt nem mondanám, hogy olcsóbb a kaja (a teszkós tápnál nyilván drágább meg a többi moslék konzervnél) egy német juhásznak, de nekem fontos, hogy jó kondiban legyen, mert sportolunk, kirándulunk, úszunk stb.

Így mindennel együtt havi 40.000 körül van a kaja.


Szoktam neki venni szarvast, nyulat, lovat, marhát, kacsát, pulykát stb. Disznót/vaddisznót TILOS nyersen adni.


Fogtisztításra is vagy marhagégét vagy bikacsököt kap vagy olyat, ami nincs tele ízfokozóval, tartósítószerrel és egy csomó olyan foooossal, ami marhára nem kell a kutyának.

2019. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :)
2019. jún. 16. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már 35 éve tartok kutyákat, macskákat, eddig nem is tudtam, hogy BARF-oztam.Nemrég adták ezt a nevet ennek az etetési módszernek, amire én azt mondanám inkább, hogy a természeteshez közeli.

Húsokat adok nyersen, főve, sülve, zöldségekkel/főve/,halolajat, vitaminokat, ásványi anyagokat.Utóbbiakat inkább kiskutyának, vagy idősnek, és télen.A hús csontos hús, a csirke minden része, kacsa, pulyka, hal, sertés csak főzve, marhahús és marha belsőség.

2019. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lugoka ***** válasza:
Én kb 3 hónapos korától etetem így a mostani kutyánkat. Azért álltam át mert a tápoktól csak nőtt mint a bolond, meg így tudom mit kap enni. #6-os És tényleg :) Mi is így etettünk régen is, csak akkor még nem Barfnak hívták. Amit #2 linkelt, én is részben az alapján álltam át. Érdemes elolvasni ha érdekel.
2019. jún. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 2013 óta etetek így.Tapasztalataim jók ezzel kapcsolatban.Amire fontos figyelni, hogy nem szabad túl sok csontos húst etetni.A kajájának max 20% legyen csontos hús, nem 30-40-50% mert az baromi sok.A zöldségnek meg csak kb 10-15% nak kell lennie nem 30%-nak.Amire még figyelni kell, hogy webshopokban nagyon elszálltak az árakkal.2000 Ft/kg áron árulják a húsokat ami nevetséges.Én max 500-600 Ft/kg áron szerzem be a színhúsokat is.Úgy gazdaságos.Sok kiegésztő sem kell.Lazacolajat én sosem vettem, nélküle is egészséges a kutyám, macskám.
2019. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!