Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 11 éves...

Szerintetek egy 11 éves gyereknek való kutya?

Figyelt kérdés
Sok helyen már egészen kiskorától van a gyerek körül egy kutyus.A 11 éves kislányom bármit megadna egy kutyusért.Azt modja, hogy már tudna róla gondoskodni.Szerintetek?

2019. jún. 18. 18:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag akkor, ha nem a kislányodé, hanem az egész családé lenne a kutya, és senki nem ellenzi.

A költségek nyilván téged, felnőttet terhelnek, de szinte biztos, hogy a nevelés is a te feladatot lesz, részben mindenképpen.

2019. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem jó dolog kutya mellett felnőni. A gyerek kutya társítás olyan hogy persze a ,,gyereké,, a kutya, amúgy a szülőé. A szülőnek kell a pénztárcát kinyitni és neki kell tudni nevelni a kutyát. Az hogy a gyerek is eljön sétáltatni, etetnie kell, a kakik összeszedni nem azt jelenti hogy ővé a kutya. Ha a gyerek felelős állattartó családban nő fel megtanulja hogy majd felnőt önálló korában hogy kell állatot tartani és nem lesz olyan hogy 6hetes kutyát vettem de mit eszik és melyik végén megybe és ki a kaja.

Vegyél kutyát ha tudsz a gazdája lenni és a gyereknek megtudod tanítani hogy kell gazdává válni.

2019. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a lányodat, hogy mennyire kitartó és felelősségteljes. Elsőre lehet, hogy nem kutyával kezdenék, hanem valami kevésbé melós háziállattal, mert nem mindegy, hogy mondjuk egy achát csiga gondozása marad rátok vagy egy kutyáé.

Egy 11 éves gyerek már lehet, hogy tudna gondoskodni egy kutyáról, én is tudtam (7 éves koromtól gondoztam baromfit, nyulat), de a költségeit mindenképpen nektek kell állnotok és azt is végig kell gondolnotok, hogy belefér-e nektek az életetekbe, hogy egy kutyával is foglalkozzatok, abban az esetben, ha a) ráun a gyerek b) más városban tanul tovább.

2019. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évesen kaptam kutyát, ő most 11 éves :)

Szuperül elvagyunk, sose feledkeztem meg róla. Mindig rám hallgatott a leginkább, kipróbáltunk egy csomó sportot, habár full hobbinak volt tervezve.

Akkoriban volt még egy kutyánk, ő sokszor volt elzárva egy hátsó udvarrészbe és csak heti 1x sétált. Őt is ilyennek tervezték a szüleim, ahhoz képest most is mellettem szundikál, minden nap sétálunk és trükközünk. :)

Viszont csak akkor jöjjön az új családtag, ha mindenki szeretné.

2019. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
11 éves a lányom. Imádja a kutyát. Játszik vele, trükköket tanít neki. De a felelősség az enyém. Nem is lehet másképp, hiszen ő még csak gyerek. Én sétáltatom reggel, ő délután. Este már alszik, amikor még ki kell vinni mégegyszer. Csak akkor vegyél kutyát, ha a szülők is akarják és hajlandók is vállani a feladatok nagy részét.
2019. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha magadnak is vennél.

Ha az egész család életébe belefér, ha mindenki egyformán tanítja, sétáltatja, gondozza, kutyasuliba hordja, állatorvoshoz, akkor vegyetek egy kutyát azzal a címszóval, hogy az övé. De igazából az a Ti kutyátok lesz nem a gyereké.

Szóval ne az legyen, hogy a gyerek megkapja, 2 hét alatt megunja, mikor harmadjára bepisil vagy ráugrik már fél tőle, nem kell, és akkor az egész család utálja, mert a gyerek nem tudja kezelni, Te meg eleve nem is akartad, és az egészet az ártatlan kutya szívja meg.

2019. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
"Akkor én vagyok a kivétel." - Ezt jól látod, de a legtöbb esetben nem ez van, ami nálatok volt.
2019. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egy gyereknek nincs jövedelme, tehát ha a szülők nem is foglalkoznak annyit a kutyával, a költségeket mindenképpen ők állják.
2019. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én 12/L vagyok nekem van kutyám etetem,sétáltatom,és meg is fürdetem de nem tudom a lányod mennyire felelős Golden retriever t ajánlom nagyon család barát.
2020. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Emma6 válasza:

Én 4 évesen kaptam előszőr kutyát.

Most beaglenk van.

2021. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!