Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vagyem rá a kutyámat...

Hogyan vagyem rá a kutyámat hogy ne ugráljon össze?

Figyelt kérdés
Amikor kimegyek az udvarra akkor miníg össze ugrál és nagyon piszkos lesz a ruhám...miközben ugrál picit harapgál is..9hónapos a kutyus...házikedvenc...kutyasuliba nem nagyon tudjuk elvinni milyen módszerrel tanítsam? Jutalomfalattal is próbálkoztam sikert is de csak akkor amikor kapott jutifalatot. Régebben nem csinált ijet...én arra is gondoltam hogy kamaszkor.
2019. jún. 19. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom mennyire jönne be viszont nekem a kutyám elég hamar leszokott erről. Én csak annyit csináltam hogy amikor ugrott volna rám akkor határozottan mondtam neki hogy nem!és ha ezek után még rám ugrott akkor óvatosan a hátsó lábára léptem. Épp hogy érezze és akkor le fog róla szokni.
2019. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megelőzésként mi azt csináltuk, hogy ha ugrásveszély volt, leültettük, aztán megdicsértük. Ha ugrott, hangos "Nem!" volt és bukta a simogatást. Ő akkor ugrált a leginkább ha be volt pörögve vagy ha nem volt eléggé kifárasztva.

#1 Elismerésem a gyorsaságodért! Nálunk volt, aki próbálkozott ezzel a módszerrel, de nem tudott rálépni a lábára (talán jobb is így).

2019. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 én is azt hittem hogy nem fog sikerülni mivel egy nagyon nehéz fejű kutyám van... De csodával határos módon hamarabb rajott erre mint amikor ülni tanítottam parancsra
2019. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyit sétáltatjátok, mozgatjátok? Mennyit vagytok kint vele egy nap? Mennyit és hogy fárasztjátok le agyban? Ha az alap igényeit nem elégítitek ki, ne akarjatok tőle semmit elvárni!


("Ijet" brrr... Undorító a helyesírásod. A szüleid nem segítenek a tanulásban?)

2019. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor a kutya rád ugranak határozottan mondd meg neki hogy nem szabad, nem a kutya ebből érteni fogja hogy nem ugrálhat. Ha nem érti és továbbra is ugrál a hátsó lába felé lépj figyelj hogy ne lépj rá a lábára de nem tud olyan helyzetben ugrani hogy az jó legyen neki.
2019. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!