Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kimegyek vele sétálni és...

Ha kimegyek vele sétálni és le ülök valahová miért nyűszít /sír?

Figyelt kérdés
Adott egy 1 és fél év körüli németjuhászom akivel borzasztó sétálni. Vagyis pontosabban kijárok vele sétálni és ha le ülök valahová akkor nyűszíteni kezd. Van olyan hely amit már meg jártunk ezerszer és mégse változik semmi. Ha elengedem akár kint a tónál akkor is egy jó ideig ül mellettem és sír aztán elmegy de vissza jön és ugyanez. A kutya makk egészséges látta már orvos is.

2019. jún. 19. 09:25
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
A válaszomat, most úgy olvasd, hogy semmi tapasztalattal a saját észjárásom szerint pattant ki ez az agyamból. Lehetséges, hogy a kutyusnak csak az a baja, hogy nem szeretné azt, hogy leülj. Azt akarja, hogy menj vele és játszatok. Szerintem ezzel ne vidd orvoshoz mivel nem beteg vagy ilyesmi csak egyszerűen szomorú amiért nem játszol vele. Remélem picit rudtam segíteni.
2019. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
Tudtam*
2019. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm válaszod viszont ezt nem tartom elkepzelhetőnek mivel nem egy nagyon játszó kutya. Játszom vele amennyit elvisel aztán ha megunja és nem szeretne játszani akkor elmegy és annyi.
2019. jún. 19. 10:01
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül lehet, hogy nem akarja, hogy ülj, hanem azt akarja, hogy menj vele és vele foglalkozz. Nem feltétlenul kell ehhez az, hogy labdázzatok
2019. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Gondolom viszont mióta velem van ugyanez a helyzet....mindig...azert nem hiszem higy nem unná meg még úgy is hogy tudja higy nemsokára folytassuk a sétát :)
2019. jún. 19. 10:16
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem érzi magát biztonságban. Van egy német dokusorozat, Hundeprofi címmel; lehet, hogy előbb-utóbb a magyarok is felfedezik, hogy jó. Addig is javaslom, hogy a kutyádat mindig nyugtasd meg, és keress egy jó könyvet, ami esetleg segít a bajokon. A kutyákat a hasukon keresztül remekül lehet tranírozni. Vigyél magaddal kis jutalomfalatkákat, és vidd el olyan helyre elsőzör, ahol biztonságban van. A házatokhoz vagy a lakáshoz közeli helyre. Aztán szép lassan tágítsd a kört, ahova el lehet vinni. És közben vannak okos könyvek is, a könyvtárban, én nem tudok túl sokat mondani, csak amit eddig láttam. (macskám volt, korábban kutya)


A kutya is, meg a macska is nagyon hamar átveszi a gazdája lelkiállapotának jelzéseit. A kutyánál rosszabb a helyzet, mert a kutya "védelmez"; de ha te nem vagy stabil belül, ha te teli vagy szorongással, akkor ő is félni kezd. Nyugi, ezen lehet segíteni. A kutyaprofik mindig egyszerre kezelik az állatot is, adnak tanácsot a gazdiknak.

2019. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Azt akarja, hogy együtt sétáljatok. Nem hagy magadra, ez eleve az ösztönei diktálják neki, hisz őrző-védő kutya. Meg úgy általában egy gazdájához kötődő kutyánál ez a normális viselkedés. Te vagy a gazdája, veled szeretne lenni, akkor is, amikor sétáltok.

Miért nem sétálsz vele?

2019. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy nem sétálok vele! Nagyon sok kilométereket el szoktunk menni csak kettesben pihenőket is tartva viszont nekem komoly hát problémám van ami ha fáj vagy nyomást érzek a derekam tájékán azonnal le kell ülnöm. Nem azért ülök le mert már többet nem szeretnék vele sétálni.
2019. jún. 19. 10:32
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Úgy tűnik tehát, hogy hisztizik a lelkem, ha nem úgy sétáltok, ahogy azt ő szeretné. Akkor azt tanácsolom, próbáld meg megtanítani neki, hogy az is nagyon klassz dolog, ha csak úgy körülötted futkározik kicsit, vagy leül ő is veled pihenni.
2019. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat. Utánanézek hogy mit lehetne tenni viszont sétálni nagyon sokat járunk. És kicsit zavaró hogy találkozunk valami ismerőssel és nem is tudunk beszélni mert olyan hangosan sír.
2019. jún. 19. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!