Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kimegyek vele sétálni és...

Ha kimegyek vele sétálni és le ülök valahová miért nyűszít /sír?

Figyelt kérdés
Adott egy 1 és fél év körüli németjuhászom akivel borzasztó sétálni. Vagyis pontosabban kijárok vele sétálni és ha le ülök valahová akkor nyűszíteni kezd. Van olyan hely amit már meg jártunk ezerszer és mégse változik semmi. Ha elengedem akár kint a tónál akkor is egy jó ideig ül mellettem és sír aztán elmegy de vissza jön és ugyanez. A kutya makk egészséges látta már orvos is.

2019. jún. 19. 09:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha kimész a kutyával, nem azért mész ki, hogy a kutya magától csináljon azt, amit akar, hanem azért, hogy foglalkozz vele, legalább futtasd meg, dobd el neki a labdát, hogy hozza vissza, még egy gyerekkel is foglalkozni kell, ha kiviszed a játszótérre. Meg kell futtatni, pláne, ha ilyen nagytestű, és pláne, ha még fiatal kutya. El fog hízni, ha nem futtatod meg mindennap legalább fél órát naponta, neked sem árt, ha közben mozogsz, és nem csak ülsz.
2019. jún. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Te sem olvasol figyelmesen. Leírta, hogy miért van szüksége néha leülni pár percre a hosszú séták alatt. Olvass vissza!
2019. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
#21-es. Jarunk futni naponta. Egy héten csak egy napot nem ami pihenő nap olyankor csak sétálunk! Közelben földekkel téli terület vagy egy 3 km-s úttal aminek a végén tó van. Odáig elfutunk én le ülök ő pedig fürdik szóval biztosithatlak hogy mindig meg van mozgatva a drága.
2019. jún. 20. 13:24
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám ugyanezt csinálta... Huh engem is borzasztóan idegesített. :D pedig mi is megyünk, futunk, feladatozunk, de neki nem elég ez, állandóan mozgásban akar lenni. Az elején én is jutifalatoztam, meg lefoglaltam akkor amikor megkellett egy kicsit állnunk, esetleg leszerettem volna ülni, beszélgetni. Ez neki annyira nem volt jó, mert az én kutyám egy mazohista, Őt leginkább büntetéssel lehet leszoktatni a nem kívánt viselkedésről. Szóval egyszerűen hisztizett, miközben ültem, én meg nem figyeltem rá. Ezt egy párszor megcsináltam, azóta nem csinálja. :) azóta lehet játszani vele ülve, feladatozni, sőt elfoglalja magát bot vagy fogtisztító rágással.
2019. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Próbáltam már hogy nem figyelek rá de akkor még hangosabban csinálja...
2019. jún. 22. 15:42
 26/26 anonim ***** válasza:

A mienk is ezt csinálta, egy tacsi, de idővel abba hagyta. Ő tenyleg hisztizett. Ami azt jelenti hogy máshol sem hagyta abba a nyavajgást, mindenhol sírt. Most 5 eves, olyan másfel éve hagyta abba magátol ezt.

Abból kiindulva hogy mondtad, máshol betartja a nem tiltó szót, kivéve séta kozben, es hogy akkor ülsz csak le ha faj a hátad, illetve elmegy majd visszajön ilyenkor, lehet, sőt valószínű hogy nem a hiszti a gond. Sokkal inkabb érzi hogy neked nem jo. Tudom mit beszélek, az enyém odajön es elkezdi nyalni a bokám ha fáj, vagy a csuklóm. Es nem mutattam neki mi a gond, vagy hogy faj, egyszerűen odajön es csinálja. Volt egy műtétem a derekamnal, ami utan fokozatosan kellett visszaszoknom a napi rendszeres mozgazhoz. Na most tudni kell rola, hogy amilyen pici, akkor mozgás igénye van, 5 ora sétát vagy 3 ora biciklizest siman kibír. Szoval sok séta volt korábban. Amikor hazajöttem a kórházból elkezdte nézni a fenekem, állandóan mögém ült, mindenhol, háttal nekem. Ilyenkor sokszor vittem le kis időre sétálni, es bizony sokszor le kellett ülnöm pihenni. El sem mozdult mellőlem, mindig ott ült mellettem es halkan sirdogalt. Igazából csak akkor volt rendesen meg sétáltatva ha mas vitte le, mert egyszerűen nem volt hajlandó elmenni tőlem, pedig szabadon közlekedünk. Miután jobban lettem ez is abbamaradt, visszatértünk az órás sétákhoz es a csöndes üldögéléshez.

Szerintem érti ilyenkor hogy neked faj valami, es mivel egy eléggé kötődő, őrző-védő fajtáról van szó, inkabb védeni akar, azert marad ott. Ha van mas a családban aki rendszeresen leviszi sétálni, ki lehet próbálni hogy vele is ezt csinálja-e, mert ha nem, akkor szinte biztosan ez van a háttérben.

2019. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!