Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez a kutya túlélhe...

Szerintetek ez a kutya túlélheti? Menyi esélye van?

Figyelt kérdés

4 hetesen elhozzák az anyjától, kerti kutya lesz, amint nagyobb láncra kerül, a kertet soha el nem hagyja. Egy darab oltást nem kap, se más kezelést, se chipet, lényegében a kutya törvényileg nem létezik. A legolcsóbb(spar, tesco sajátmárkás) tápon és/vagy konzerven nő fel, vagy vmi romlott maradékot, csontokat dobálnak neki, kb heti 3-4x kap enni. Mivel a kerítés is sz*r, minden évben vemhesül.

Szerintetek meddig élhet így egy kutya? Belehalhat méég kiskorában férgességbe/bolhásságba vagy a totál tápanyag nélküli táplálásba?


2019. jún. 22. 05:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta nekem az illető, hogy mivel a kutya nincs nyilvántartva, ezért ha feljelentené vki, akkor majd azt mondja, hogy nemrég találta és nemsokára elviszi dokihoz. Ekkor persze muszáj lenne rendbe tennie, de azt mondta majd vesz másikat akkor.
2019. jún. 22. 14:38
 12/21 anonim ***** válasza:
Esélytelennek látom, hogy ez a kutya néhány évnél tovább éljen. Rengeteg fertőzött kullancs van, szinte 100%, hogy egyszer át fog esni valamilyen kullancsbetegségen, azok pedig kezelés nélkül nagy eséllyel halálosak. A konzerv, romlott kaja önagában is állatkínzás, mert ez gyakorlatilag minőségi éheztetés. Az esztelen csontdobálástól elég nagy kockázat van arra is, hogy felsérti a belső szerveit. Gondolom ivaros is, ez még egy kockázati tényező. Képtelenség, hogy ez a kutya teljes és hosszú életet éljen így.
2019. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A nagyszüleim és rokonaim(vidék) kutyái napközben rövid láncon vannak, kb 2 méteresen (éjszakára elengedik őket az 1000 nmes udvaron)


Kajára olcsó tápot házimaradékkal kapnak, és persze vizet. Semmi bajuk, van, amelyik 14 évet élt, gyerekkoromban végig megvolt, állatdokit nem hívnak.


Egy kutya volt, a Mókus, aki meglógott és valszeg lelőtték az erdőben, ő 4 évig élt..

2019. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Utolsó. Szóval lényegében ez nem is annyira egyedi eset. Régen is éltek így kutyák. Akkor van esélye. Azon kívül, hogy talán nem fogja prímán érezni magát, de nem hal meg kölyökként vagy 1-2 évesen.
2019. jún. 23. 10:01
 15/21 A kérdező kommentje:
És akkor most tegyük fel, hogy megjavulna a gazda. Egyik napról a másikra elkezdene nagyon gondoskodóan bánni a kutyával. Hogy viszonyulna hozzá a kutya? Hálás lenne, mintha "megmentették" volna, miközben ugyanaz a személy, vagy félne/támadna rá, tehát mintha tudná, vagy emlékezne, hogy ugyanaz.
2019. jún. 23. 10:28
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#13


Tehát, ha szerinted vannak ilyen kretének, mint a nagyszüleid, és így is elélnek a kutyák 10-14 évet, akkor ez így rendben van?

Az nem szempont, hogy egy élőlényről van szó, akinek ez így ROSSZ?

2019. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Felfogom én, hogy nem tökéletes, sőt nem is jó, de abszolút középkategória.


Nem bántják őket, játszanak velük, szeretgetik őket, 12 órát szabadon rohangálhatnak, jó húsban vannak, pont olyan, mint mikor az emberek kiengedve tartanak macskát..


Az az abszurd, hogy emberek különb étrendet biztosítanak állatoknak és extrább igényeket is teljesítenek, mint a szeretteiknél, vagy más emberi kapcsolatoknál teszik..


(friss kellemetlen élményem volt, mikor az utolsó jégkockát egy barátom inkább a kutyájának adta, mintsem nekem, úgy hogy én kintről jöttem vendégségbe és vizet kértem, a kutya meg nem is ivott a jégkockás vizéből. Ennyit a barátságról)

2019. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Játszanak velük? Hogyan? A méteres póráz mellé odaállnak és 2 percig dögönyözik őket?


Sajnálatos, ha ez lenne a középkategória. Bár vidéken sajnos még mindig sok ilyen eset van.

2019. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Félelmetes, hogy micsoda sötétség uralkodik a fejekben! Nem bántják? Középkategória? Nem hiszem el, hogy ennyi ember gondolkodik így! :S Aki szerint ez így rendben van, az mi a francnak tart kutyát? Én azért tartok állatot, hogy szerethessem és a lehetőségeimhez mérten megadjam neki azt amire szüksége van! NORMÁLIS étel, orvosi ellátás, stb! Ergo azt akarom, hogy jó legyen neki! Ennek kéne a normálisnak lenni!
2019. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem macskám van, nem azért tartom, hogy a legjobb legyen neki és valakiről gondoskodhassak!


Azért lett macskám, mert szeretek ránézni, simogatni, beszélni hozzá, játszani vele, jó, ha ott van velem egy légtérben.


Ha kutyám lenne is ezért lenne(na meg hogy jelezzen, ha gond van)


Mivel ezt szeretném minél tovább fenntartani, ezért nem a 10000es macskakaját kapja, nincs különleges nyers ételeket és mindenféle aktuális trendiséget tartalmazó ételkavalkádja, ahogy nekem sincs!


Ti magatoknak tudományosan összeállított minőségi ételt számoltok??


Ha nem, az állatnak miért?


Nem a legjobbat kapja, hanem az átlagos, elég jó macskakaját(applawst-royalcanin), azért rzt, mert a többitől hígabb a széklete!


De mivel otthon tartom, nem megy ki, nem oltatom pl veszettség ellen, ha nincs nagyobb baja( eddig nem volt) nem hordom dokihoz feleslegesen, ahogy én sem járok minden évben mindenfajta rákszűrésre, vizsgálatra, és csak a kötelező oltásaim vannak meg!


Nincs kinti kennele, macskabiztos udvara, pedig az lenne a legjobb, ha zárt részen szabadon mászkálhatna, ehelyett be van zárva egész életében a lakásba! És nekem ez megfelelel, mert 1000 féle képpen lehetne rosszab neki, de csak pár féle képpen lehetne jobb! Láncon lévő kutya legalább a nap felét hatalmas kertben tölti!


Ha több rossz van alul, mint jó felül, akkor már elég jó a helyzet!


Teljesen abszurd, hogy manapság az emberek a gondoskodási vágyukat állatokon élik ki, pedig állatot a hasznosságuk és az emberi kedvtelés miatt szoktak tartani.. aki mindent meg akar adni az állatának, hogy gondoskodhasson róla, az a pszichiáterhez látogasson el állatszerzés helyett, mert a gyerekekkel van gondja igazából(vagy a saját anyjával)!


Gondolom a sok hőbörgő nem napi 3 órát mozgatja át a kutyáját, nincs neki hatalmas, elkerített udvara, hogy bármikor pisilhessen, nincs összeszokott kutyatársasága, nincs kutyasulizva, csak a kötelező oltásokat kapja a kutyátok, nincs szűrve mindenfélére, nem jártok havonta dokihoz, hogy csekkoljon rajta mindent, havonta kozmetikába, hogy rendben tartsa az állat külsejét..talán törzskönyvük sincs.. Nálatok sem idilli a kutya helyzete, csak a vastag közepesbe fér bele, ami elég jó!


A kérdező az alja a közepesnek, a tiétek a közepes teteje, de ettől még egyáltalán nem éri el egyik helyzet sem a végleteket, a kérdezőjé is kilóméterekre van a rossztól, ahogy a tiétek is a tökéletestől! És ez így rendben van!


Semmivel sem rosszabb a kérdező által leírt helyzet, mint egy gurulóan kövér napi egy sétás szobatacskójé, akit tömnek a drága minőségi ételekkel, jutalomfalatokkal, aki tartogatja a pisijét arra vàrva, hogy a gazdi levigye, akkor is egy 10 perces körre! Sőt szerintem jobb!


De még azoknál is, akiket annyit babusgatnak a tenyésztőik, hogy babakocsibaültetik beöltöztetve őket(láttam ilyet tenyésztő honlapján), ölelgetik, amit a kutyák nem bírnak, szájon puszilják őket, amit szintén csak eltűrnek az állatok..


Bőven középkategória egy tipikus vidéki kerti kutyaélet esti elengedéssel, néha napközbeni játék elengedéssel, hatalmas csontokkal, husimaradékkal, bármikor ehetnek füvet, bármikor pisilhet/kakilhat, minden nap több órája van futni, érik ingerek, nem úgy mint a lakásban tartott kutyákat(madarak/macskák)egy kerítésen át haverkodhat a többi kutyával, és ha komoly gond van, akkor dokihoz is elviszik biztosan, csak olyan oltásokat nem kap, amikre minimális az esélye, hogy gond legyen, pl veszettség!


(Mondjuk féreghajtás beleférhetne évente mondjuk)

2019. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!