Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

R3nton kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok kertbe kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

Elég sok kritériumom van a kutyussal kapcsolatban: legyen társasági kutya!


2 éves gyereket eltűrje!


Ne legyen túltenyésztett, beteges fajta. Szívós kutyusra gondoltam, főleg udvarban való tartásra (persze nagyon hidegben bejöhet).


Udvar kellőn nagy, de csak 1 méteres a kerítés, és nem szeretnék magasabbat építeni. Ezért egy kis/közepes termetű kutyára gondoltam, amelyik nem szökős, ez nagyon fontos!


Első körben tacskóra gondoltam vagy német vadászterriere, de gondolom a vadászösztönök miatt mind a kettő szökős :/


Mit ajánlanátok?


Köszi!



2019. jún. 24. 21:14
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

#8

nézd, lehet! Azért jöttem gyakori kérdésre, mert nem találtam ilyen FB csoportot. Építő jellegű válaszokat vártam... Gondoltam egy 120 centis kerítést már valami közepesebb termetű kutya nem ugrik át. Pl.: figyelj próbálj meg emelni a kerítésen, vagy vegyél akkor benti kutyát, és csak felügyelettel engedd ki stb...

Én gondoltam naívan, hogy mennyivel jobb elhozni haza egy út szélére kidobott kutyát, hogy lenne gazdája. Foglalkozni akartam vele, nem gyerekjátéknak...

Kaptam néhány normális választ is amit köszönök. De 1-2 embernek a stílusa kritikán aluli. Nekem 2 hobbim is van társasjátékozás, túrázás (újabban bushcraft is). Szerencsére egyik közösségben ilyennel még nem találkoztam. Mi segíteni szoktuk egymást, ahogy tudjuk. Nyilván egy társasjátékozás nem hasonlítható össze egy felelős kutyatartással. De azért, ha valaki még nem kempingezett erdőben, lehet nem azt kéne mondani neki, hogy ne is menjél, mert te egy gyökér állat vagy, hanem mondjuk elmondani neki, mire figyeljen, hogy ne gyújtsa fel az erdőt. Persze, értem én, hogy ez a GYK, de vazze ilyen válasszal a kutyatartó közösséget reprezentálod. Én vagyok a gyökér, és amúgy is mit képzelek én magamról, hogy kutyát szeretnék, és mellesleg az én k**va anyámat. Szóval na, ha nem, hát nem, de lehet írni normálisan is, hogy miért ne, vagy mit változtasson az ember, ahhoz, hogy kutyát vegyen magához.

2019. jún. 24. 23:15
 12/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha egy kutya nagyon szökni akar, akkor mérettől függetlenül megoldja, hacsak nem az Alcatrazban őrzitek. A környéken vagy egy pár olyan ház, ahol alacsony a kerítés és nagyobb kutyát tartanak és nem szoktam őket csavarogni látni. Ami a szökősség szempontjából fontosabb, hogy elég-e a kutyának az a foglalkozás, amit kap vagy még ezek után is új ingerekre vágyik, illetve ivaros-e a kutya. Természetesen a fajtán is múlik, mert ha mondjuk erdélyi kopótok van, alacsony kerítéssel és az erdő szélén laktok, akkor neki nagy a csábítás, míg a mi pásztorkutya-származékunk a nagyszüleim kerítés nélküli, erdő melletti telkéről sem csavarog el, mert "gyárilag" benne van, hogy az őrzés a dolga és azt kell őriznie, ahol vagyunk.

Szálkás szőrű tacskónk volt gyerekkoromban, mindenkit megharapott, kivéve a gazdáját (tesóm), hatalmas figura volt, de egy zsarnok. Német vadászterrier: állítólag még a hozzáértőknek sem könnyű velük.

Golden és labrador: nagyon jók gyerek mellé, de divatosak, könnyű szaporítóba futni, de jó helyről hozva többnyire egészségesek. A környéken több 13+-os korú is van belőlük. A mienknek 12 éves koráig nem igazán volt komoly baja (most is csak az öregség), nem volt szökős és jobban kell félteni a gyerekektől, mint a gyerekeket tőle. Ha nem ragaszkodsz fajtatiszta és kölyök kutyához, akkor a menhely is megér egy próbát.

Azt - gondolom - nem kell mondanom, hogy egy kutya tartása sok pénz, energia és idő. A kölyökkutyáé meg pláne.

2019. jún. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha felelősségteljesen törődsz a kutyával, biztosítod a biztonságát és azt amire szüksége van, akkor de csak is akkor nyugodt szívvel keresd az új családtagotokat! A többi válaszoló csak nem akarja hogy az állat szenvedjen. Na de ha vállaltok egy kutyát akkor én a menhelyet ajánlanám (persze így nem tudok fajtát mondani) ott is sok kistestű kedves jószág szokott lenni na meg ha picit idősebbet visztek haza lehet hogy barátságosabb meg nem olyan rossz mint egy kiskutya és biztos hálás lesz a törődésre plusz segítenétek egy állaton a menhelyen és a gyerekeknek is jó példa.
2019. jún. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
7%
Puli
2019. jún. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
71%

Ha menhely, akkor keress egy igényes menhelyet, ahol ismerik a kutyákat, és fognak tudni ajánlani Nektek.

A mi menhelyi, felnőttként hozott sharpei keverékünk egy tündér, békés, szereti a babámat, pedig a sharpei elvileg nehéz természetű. De pl mi úgy kaptuk, hogy már rögtön figyelmeztettek rá, hogy az előélete miatt szökhet. Valóban a második nap átment a szomszédba (és ott várt minket boldogan, nem is értette, hogy a kerítés az micsoda). De azóta nem megy el, pedig ki tud mászni a kerítésen.

Viszont én nagyon sokat foglalkoztam vele, terhesen, hogy legyen olyan a kapcsolatunk, mire megszületik a gyerek, hogy ne legyen gond. Ázóta is foglalkozunk, a babánk születése napján is hazament megsétáltatni a párom, és négynapos varratokkal már én sétáltattam. Járunk sportolni, kutyasuliba.

Ő bentalvó, bejáró kutya.


A környèken van egy anyuka, aki nagyobb lányai mellé egy terrier keveréket fogadott örökbe, kőkemény kutya, az anyuka szuperül csinálja, szintén napi 2 séta, hàzhoz járó oktató, rengeteg törődés.


De ezek a kutyák maguktól nem lettek volna problémamentesek, óràkban kell számolni a naponta rájuk fordított időt, és nem 1 vagy 2 óra, főleg kezdetben.

Ha már működik, lehet együtt sétáltatni a gyerekkel, az enyèm lefárasztás utàn a rövid játszóterezést is megvárja kikötve.


Anyunak van egy 8 hetesen vett, törzskönyves pumi kutyája. Egész gyerekkoromban pumit tartottunk, mindegyik előző totál jámbor volt, ez a kutya iszonyú domináns, nehezen kezelhető. A nyugdíjas, de fiatalos anyukám rendkívül sok időt tölt vele, és neveli. Nagyon jó arc kutya és okos, imádom, de nem lehet gyerekkel összeengedni.

2019. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%

#12 Ha nem tűnt volna fel, ez nem egy társaság, hanem egy anonim fórum. Név nélkül, arc nélkül bárki azt csinálhat, amit akar.


Nektek, ilyen körülmények közé nem kell kutya.

- A gyereked még túl fiatal, nem bírnád a kettőt egyszerre.

- A gyereknek ugyanúgy meg kell tanulnia a kulturált együttélést, mint a kutyának. Nem elvárható, hogy a kutya a gyerek összes fasságait tűrje.


- Kutyababát nem rakunk ki a kertbe.

- Rövid szőrűt nem rakunk ki a kertbe. Ha nem is döglik bele rögtön, az egészsége, ízületei megsínylik.

- Kistestűt szőrhossztól függetlenül nem rakunk ki a kertbe. Lásd fent.

- Társaságit nem rakunk ki a kertbe. (Szerinted miért hívják társaságinak?)


- Terrier eredeti funkciójában: föld alá megy. És kihozza neked a vadat. Ha berakod a kertbe vagy a kanapéra, akkor is megy és megfogja a vadat. Sokszáz évnyi szelekciót nem fog néhány évnyi munyizás felülírni. [link]

- A tacskó föld alá megy a róka után, tehát terrier.

- A jagd azaz német vadászterrier, az egyik legösztönerősebb terrier, amit be lehet szerezni. Ez még annak is kihívás, aki életvitelszerűen kutyázik.

- Léteznek kezelhetőbb terrierek is.


A kutyának döbbenet hasonló igényei vannak, mint egy gyereknek. Ahhoz, hogy egy élhető kutyád legyen az az alap , hogy meg kell tanítani neki, hogy kell viselkedni, hogy kell a világban boldogulni ("szocializáció"): hogyan viselkedik emberekkel, más kutyákkal, más háziállatokkal (pl. nem húzzuk meg a másik haját, nem rúgjuk sípcsonton a nagymamát, hogy kell cicát simogatni, hogy viselkedünk a rendelőben, ne nyalogassa a konnektort, nem szabad kiszaladni az úttestre stb.) Ezen túl ugyanúgy igényli a kutyagyerek is, hogy barátai legyenek, új ismerősöket szerezzen, napi szinten sétáljon, világot lásson, új élményeket gyűjtsön, mint az embergyerek.

Ezen túl lehetnek még plusz igényei. Ahogy a gyereket is elhordja az ember úszni, akrobatikus rocky-ra, külön angolra, matektáborba, úgy a kutyát is: agility-zni, dog dancingezni, bikejöringezni, ÖV-re (az sportnak minősül), terelni, bemutatócsoportokba stb.


Nektek, ilyen körülmények közé nem kell kutya.

- Várj addig, amíg a gyereked önállóbb lesz és nem igényel ennyire intenzív fogalkozást. A másik kulcsfontosságú pont, hogy a gyerek érjen meg annyira és neveld jól annyira, hogy megértse, hogy a nem az nem, ha a kutya elvonul akkor békén kell hagyni stb.

- Az egy méteres játékkerítés miatt benti tartást mondanék. Igen az elején bonyolultabb, de alapvetően gyümölcsözőbb: szorosabb kapcsolat és mivel láb alatt van a kutya "muszáj" hozzá szólni, feladatot adni neki stb.

- Ha jól csinálod, akkor kapsz egy olyan társat, akivel el lehet menni nagyokat kirándulni, futni, bicajozni, beülni egy kávézóba (a túrát csak azért nem mondom, mert a nyájőrzők miatt karcos kutyát vinni).

- TANULJ, FEJLŐDJ!

2019. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
69%
Ha egy kutya menni akar, akkor a 3 méteres betonkerítésen is átmászik. A 120 centis max egy csivavának kihívás. De azt nem tartunk a kertben.
2019. jún. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy a szempontjaid azt tükrözik, hogy lennének NEKTEK igényeitek, és ahhoz kellene egy kutya. Ez alapvetően rendeben is lenne, csak sajnos semmilyen olyan igényt, szempontot nem írtál, ami kompatibilis lenne bármilyen kutyával.

Ráadásul leírtál két olyan fajtát, ami semmilyen szempontból nem felelne meg egyik elvárásodnak sem.

Nem szerepel a felsorolásaid között az, hogy milyen foglalkozást tudnál biztosítani a kutyának. Pl. rendszeresen túráztok, vagy futni, bringázni szoktatok, Van-e lehetőségetek más, kutyás társaságba járni, meg úgy egyáltalán mennyit jöttök-mentek.


Nem véletlenül akadt ki néhány ember, hisz az írásaid nem tükrözik azt, hogy érdemben, minőségi foglalkozást tudnátok nyújtani bármilyen kutyának.

2019. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
34%
Csináld meg a kerítést mert bármilyen kutya szökni fog. Nekünk elég kistermetű kutyánk van de a hátsó udvart elválasztó kerítést ami olyan 150cm kb egy kis rugaszkodásból seperc alatt átugorja. Akkor meg nem is kérdés ha tüzelni fog mindig csavarogni fog vagy ha kan kutyát akarsz az is szökik ha a közelben tüzel egy kutya. Szóval előbb kerítés aztán gondolkozz kutyán. Nem sokan tűrik ha utcán kutya van. Barátoméknak 2x ment ki úgy megmérgezték mint annak a rendje ha nem mondom hogy vigyék dokihoz mert mérgezés akkor meghal a kutya. Megcsinálták a kerítést és ez is kistestű kutya de ha egyedül van valahol még mindig tud szökni.
2019. jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
52%

Kertbe berni pásztor. De ahhoz megkéne emelned a kerítést. Nálunk olyam 160 cm. Áttudná ugrani ha akarná de 3 bernink közül egy se volt szökős. Igaz, mi minden este megsétáltatjuk. Amúgy jámbor, türelmes, család szerető kutyák de jó helyről kell hozni mert diszpláziára hajlamosabbak.

Bentre bichon féle. Bár igazából ő is jobban szeret kint futkosni, de én még nem láttam a bichonom 20 centinél magasabbra ugrani. Bár ő szeszélyesebb mint a bernink és a harapdálásról is nehezen szokott le.

2019. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!