Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

R3nton kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok kertbe kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

Elég sok kritériumom van a kutyussal kapcsolatban: legyen társasági kutya!


2 éves gyereket eltűrje!


Ne legyen túltenyésztett, beteges fajta. Szívós kutyusra gondoltam, főleg udvarban való tartásra (persze nagyon hidegben bejöhet).


Udvar kellőn nagy, de csak 1 méteres a kerítés, és nem szeretnék magasabbat építeni. Ezért egy kis/közepes termetű kutyára gondoltam, amelyik nem szökős, ez nagyon fontos!


Első körben tacskóra gondoltam vagy német vadászterriere, de gondolom a vadászösztönök miatt mind a kettő szökős :/


Mit ajánlanátok?


Köszi!



2019. jún. 24. 21:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Az 1 méteres kerítést simán megmássza neked bármilyen kutya. Amelyik meg nem, azt ugyanilyen könnyen kiemelik és elviszik. Szóval én azt mondom, hogy ha normális kerítést csináltál, akkor szinte bármilyen kutya jó. A tacskó fel fogja ásni az egész kertedet és nincs kint el egész nap egyedül.
2019. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
21%

Itt gyakorin kár ilyet kérdezni mert az ide járók nagy része szerint senkinek nem való a Föld nevű bolygón kutya..

Én is az állatkínzás ellen és a felelős állattartás mellett vagyok, de azért a kutya az kutya, nem kell őket csecsemőkhöz hasonlótani, szerintem ők sem várnák ezt el.. A világ legokosabb állatai szerintem, és nagyon önállóak.

Egy 8 hónapos kutya pl sokkal okosabb mint egy 8 hónapos embercsecsemő.

Aki pedig azzal jön, hogy rövidszőrűt kintre ne nem tudom mit gondol. A vizslájat, foxikat stb gondoljátok régen az ágyba vitték a vadászok?

Maximum mi gyengítjük már ezzel a kutyákat, hogy ehhez szoktatjuk őket.

Kérdésedre reagálva:

Tacskót ne, agresszívak.


Szerintem válassz középtermetűt pl border collie vagy berni pásztor. Tesóméknak pont ez a 2 van együtt, 2 kisgyerekkel, imádják egymást.

Nekünk ausztrál juhász-border collie mix van a kisbaba mellett, köszöni szépen jól érzi magát.


A kerítést viszont bármilyen kutya mellett csináld meg, mert ez nem jó. Nekünk 3 méteres kerítésünk van körben, minden oldalon átjárhatatlan.

2019. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
23%
Bocsi elírtam: golden retriever és berni pásztor van tesóméknak :)
2019. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Társasági kutyát csak lakásban lehet tartani. Tacskót és hasonló rövid lábú kutyát fűtésszezonban szintén bent kell tartani.

2 éves gyereket eltűrje: megfelelő neveléstől függ. Persze a gyermeket is tanítani kell, hogy pl. ha a kutyus alszik, eszik, nem szabad piszkálni.

Olyan kutyát ajánlanék, melynek az igényeit (mozgás, foglalkozás) ki tudod elégíteni. Ha nincs konkrét elképzelés, akkor megfelelő egy menhelyi, vastag bundás keverék kutyus is, amelyik gyerekekkel is tesztelt, jó idegrendszerű, nyugodt, kiegyensúlyozott.

Az a kutya nem szökős, amelyik megfelelően van nevelve, le van fárasztva naponta és ivartalanítva is van.

Sajnos, az 1 méteres kerítésen bármely közepes kutya simán átmegy. Közepes méretű kutyám van, az 1,6 méteren is átment... Most 2 méteres a kerítés.

2019. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

# 22


Igen, a vadászok a kutyáikat bent tartották maguk mellett, amikor nem voltak az erőben, nem dolgoztak. A kályha mellett pihiztek. Erdész-vadász közegben nőttem fel, tudom, miről beszélek.

A kutyafajták nagy része igényli az ember társaságát, közelségét. A pásztorkutyák azok, akik önállóabbak, őket terület és nyájőrzésre szelektálták.

Egy vizsla is úgy szétássa a kertet, ha ki van csapva és nemigen látja a családtagokat. Arról nem is beszélve, hogy télen úgy megfázik, hogy ihaj.

2019. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
22%

Nehogymár megmondjátok, hogy nem lehet képes kutyát és gyereket egyszerre tartani, az eszem megáll..!


Nyugodtan tarts kutyát, kintre vastagabb, tömött bundás kutya kell, ebből nehéz társaságit találni.


Mivel alacsony a kerítésetek, gondolom nem a kert bokros gazos végében lenne a kutyaház, hanem mondjuk fedett teraszon, én legalábbis így képzelem!


Egy közepes/ kisebb, de masszív kutyus kellene nektek, akinek a bundáját könnyű rendben tartani! Én első körben Beaglet mondanék, gyerekbarát, nem pillecsontú, de remekül el van kint, télen meg az előtérben lehetne jó helye!


A mi utcánkban több beagle is kinti(Budaörs kertváros)


Esetleg rövidebbre nyírt tibeti terrier, ő is masszívabb, a bundáját igény szerint lehet változtatni!


Cuki, masszívabb, gyerekbarát állat mindkettő, egyik sem tud átugrani egy 120as kerítést helyből.


Másik lehetőség, hogy egy értelmesebb kutyát választotok, akinek törékenyebb a testalkata, de van annyi esze, hogy elkerülje a baleseteket(gyerek ráesik).


Bolognese nagyobbacska, imádja a kicsiket, a kertet is, de télen bent kell lennie. Egy uszkár(közepes) nagyon hasonlít, nyugodt, értelmes állat,


Bassethound is van az utcánkban, masszív kutya, gyerekbarát, őt is kint tartják.


Rokonoknál van jelenleg egy keverék kutya, szigetelt minőségi kutyaházban tartjuk az udvaron, pedig nem kifejezetten szőrös típus, imádja a hatalmas teret, elég kajla, de szépen bánik a gyerekkel.


Szerintem bármilyen állat tartható kint, ha sokat jársz ki hozzá és rendesen szigetelt házban aludhat, ami megfelelő méretű!


Semmi baja sem lesz egyik fajtának sem, ha nem veled alszik egy szobában, bár szerintem érdemesebb bent tartani állatot, nekem nagyobb biztonságérzetet nyújt, nem biztos, hogy kinti ugatásra felébrednék..


Kutyabaráttá pedig akkor válnak emberek, ha kicsi korban megfelelően van kezelve az állat és gyerek viszonya, tehát állat érdekét nem helyezzük a gyerek fölé, viszont minden pillanatban figyelünk a gyerekre, hogy rendesen viselkedjen az állattal szemben..


Így nem lesz féltékenység, nem lesz agresszió és elfojtás a gyerek részéről, és meg is tanulja, hogy állatok is éreznek(de csak állatok), ezt minél kisebb korban kell elkezdeni.


Nálunk most benti macska van, elképesztően türelmes a gyerekemmel, hagyja, hogy emelje, simogassa, cipelje, ölelje, csak akkor karmol, ha a gyerek fájdalmat okoz neki, szerintem ez rendben van, akkor is vigyáz, hogy ne nagyot karmoljon. Ritka jó természete van.


Uszkárunk vagy bologneseünk is lesz kinti-benti kutyaként, néha kint, néha bent, de legtöbbször vegyesen.


Pulikkal rossz a tapasztalatom, brutális energiabombák, simán feldönt felnőttet is, nemhogy gyereket, hiába van 2000nmnyi területe, percek alatt elfut a végébe és vissza 10x, közben senkit sem kímél, a szőrükbe minden gaz beleragad, a havat külön ki kell olvasztgatni a macsuknál a csimbókokból..


Még talán Westit mondanék, nem minden terrier ássa fel a kertet, akit én ismertem sétálni is alig volt hajlandó, nem, hogy ásni..

2019. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, pont Beagle-t ajánlasz egy 1 méteres kerítésű házba? Egy baromi nehezen trenírozható fajtát, aki, ha nincs nagyon durván lemozgatva, úgy fog szökni, mint a fene.
2019. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
85%

A biglik nagy vadászok, erdőben is elszöknek. A kerítést nem átugorni szokták, hanem átmásznak rajta, vagy átásnak alatta, vagy elemelik a drótot a betonalapról, vagy kiférnek a résein.

De van kutya, amelyiknek eszébe nincs szökni.


Senki nem mondta, hogy gyerek és kutya nem tartható együtt, de a 2 éves gyerek mellé új kutyát hozni nem ideális. Ebben a korban még megbízhatatlan, de már mozgékony a gyerek. Az új kutyával kezdetben sokat kell foglalkozni, pl iskolába vinni. Nem lehetetlen, én a terhesség 9. hónapjáig, illetve a gyerekem 2 hónapos korától járok, de én kutyab*zi vagyok, nekem ez a hobbym, az énidőm.


Itt az anyuka ahogy fogalmaz, hogy milyen feltételeket kell teljesítsen a kutya, kvázi mint egy állásinterjún, az nem utal túl reális képre a kutyákról. Szerintem ezért kap negatív kommenteket.

2019. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Menhelyi keverék?

Gyepmesteri telepek?

Naponta altatnak el senkinek nem kellő kutyákat. :(

2019. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nagyon! Nagyon-nagyon át fogjuk gondolni, mielőtt döntünk!Előszobába simán bejöhetne, csak azért a háló ágyra ne feküdjön be. Korábban a németjuhász keverék kutyánk is nagyon sokat volt bent a házban.
2019. jún. 25. 16:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!