Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiborít a kutya azzal, amit a...

Kiborít a kutya azzal, amit a vizével művel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Volt már életem 30 éve alatt több kutyám: kuvasz, puli, németjuhász keverék, dobberman, vizsla, ónémetjuhász, ír szetter.

Soha semelyik nem csinálta ezt amit most a kölyök border collim: 1 hónapja van nálunk. Aminz elé teszem a vizet iszik majd belemászik. Van nagy tányérja, kis tányérja. Mind a kettőt teli töltöm vízzel, 2 db percig van ott, a kicsit kiborítja, a nagyba addig lépked még egy kis sár marad az alján. Kb 1500* szóltam rá, meg minden, de mintha a falnak beszélnék. Mivel 2 percet bír a vize ez azt jelenti, hogy napi 720 alkalommal kellene neki vizet adnom..Kövezzetek meg de ezt nem tudom teljesíteni.

Mit csináljak vele?

Adjak neki egy nap 2-3 alkalommal vizet és ha végzett vegyem el előle? Vagy mit? 4 hónapos a kutya


2019. jún. 26. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne vedd el előle!

Valószínűleg azért csinálja, mert ebben a melegben nagyon élvezetes számára ez a játék. Tehát a legjobb megoldás, ha adsz neki valami még izgalmasabbat. Egy műanyag kiskádba tölts vizet. Ha nincs ilyened, most a nyári szezonban szinte minden nagyobb boltban árulnak kisebb műanyag gyerek pancsolókat. Ha kinti kutya, egyszerűen tedd ki a kertbe, ha benti, akkor érdemes alá vízálló terítőt és rossz törölközőker teríteni, hogy ne vizezzen össze mindent. Játszhattok benne együtt is, pl. labdával, de ezzel egyedül is elvan egy ideig.


Ha erre nincs lehetőséged, jó ötlet lehet beszerezni egy kis csobogót, és ebbe tölteni elegendő friss vizet. Ez költségesebb, viszont stabilabb, mint egy egyszerű tál, és kialakíthatod úgy, hogy ne tudjon a vízbe lépni, viszont ihasson belőle. Fontos, hogy ebben is rendszeresen cserélni kell a vizet, hogy mindig friss legyen.

2019. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja mert még kölyök, és azért is mert a nagy melegben így hűti magát.

A mi kutyánk is mindig beleteszi a lábát a kinti nagy tálkájába, ezért nekünk is sokat kell cserélni. De ez csak a nagy melegben, nyáron van. Ezt a pár hónapot fél lábon is ki lehet bírni hogy sokszor cseréled a vizét.

Az első jól írta. Vegyél neki kis pancsolókádat, engedd meg vízzel és rakj bele egy-két játékot. És mutasd meg neki jól. Éreztesd vele hogy ez játékra és pancsolásra való. Ha belemászik, dicsérd meg. Abban majd kiélheti magát. Lehet hogy a tálkájában is fog még pancsolni, de biztos lesz változás ha veszel neki egy kiskádat is. És lassan majd leszokik róla ahogy nő, és ha látja hogy mostmár van külön hely a fürcsizésre.

2019. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát rakj ki neki egy nagyobb lavórban hideg vizet, hogy ott pancsoljon. Egyébként nagyon édes! :DDD
2019. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A német juhászom ugyanezt csinálta.


Én vettem neki egy gyerekhomokozót, amit teletöltöttem neki vízzel. Azóta abban pancsol, ugrál stb. A tálját meg békén hagyja.

2019. jún. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Szintén egy hónapja nálam levő 3 hónapos rottweilerem is ezt csinálja, de a kiskádas megoldás bejött nálunk is! Egy pár percre beleül a kutya és már jobban is van, kevésbé liheg! Próbáld ki Te is, segíteni fog szerintem.
2019. jún. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,kipróbáljuk!
2019. jún. 27. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi Goldenünk is csinálja, ás a tálban! 😁 Mióta van kis medencéje, azóta csak ritkán. Melege van, szereti a vizet. A szőlős kádat nagyon ajánlom, szuperül beválik!
2019. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!