Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy inkább...

Mit csináljak, hogy inkább mosolyogva emlékezzek a kutyámra, mint sírva?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 hónapja annak, hogy meghalt a szeretett kutyám. Azóta nincs olyan fél óra, hogy ne gondolnék rá és a régi betegségeim is felerősödtek, meg folyamatosan beteg vagyok, mivel lelkileg sem érzem jól magam. Hogyan csökkentsem a fájdalmat? Hiába gondolok arra, hogy milyen jó élete volt, az csak mégrosszabb, mert arra gondolok, hogy ha nem lett volna beteg még most is itt lehetne.. egy hét múlva új kutyát fogok kapni, remélem segít az is. Kérlek írjatok tippeket!

2019. jún. 30. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Te kérted a kutyát? Kitől kapod? Ez fontos. A gyász szempontjából legjobb lenne, ha nem kapnál egy hét múlva, hanem pl. menhelyről fogadnál örökbe, vagy a falubeli kóbor Morzsi kutyát. Tehát magyarul, kényszerítsd bele magad egy kutya felnevelésébe.
2019. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, hogy tényleg az idő segít. Én a cicámmal voltam így, tavaly halt meg ősszel, ha szóbakerült akkor sírva fakadtam hosszú hónapokig, kb fél év volt mire tudtam róla sírás nélkül beszélni. Hozzám is került egy új kiscica, ő nagyban segített a gyászomon, és az elhunyt cica társának gyászán is, ugyanis őt is megviselte a barátja elvesztése, akárcsak minket. De ilyen téren tényleg az idő gyógyít.
2019. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Gondolj bele , hogy a Kutyád nem örülne ,hogy miatta érzed magad rosszul ...engedd el ...
2019. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már fix, hogy azt a kutyát kapom, előleget is fizettünk(egyébként első látásra szerelem volt).:) szívesen örökbefogadtam volna, de fajtisztát szeretnék.

Köszönöm a válaszokat! Próbálom összeszedni magam..

2019. jún. 30. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd az idő segít. Nekem sem ment egyből feldolgozni a 9 és fél éves nálam született papagájom elpusztulását, de aztán sikerült idővel.
2019. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Készíts egy emlékvideót. Nem kell megosztanod, maradhat csak a tiéd a videó. De arra figyelj, hogy vidám hangulatú zenét válassz hozzá. A bánatot kifejezed az alkotási szándékoddal, viszont a zene miatt a videó hangulata nem lesz nyomasztó. Mikor nézed, bánatosan leszel boldog. Bánatos mert hiányozni fog, boldog mert ismerhetted és élhetett veled.


Youtube-on vannak ilyenek, de legtöbbje szomorú zenével készült. Ezek is szépek, emléket állítanak, csak nyomasztóak a zene miatt. Az én kutyám tavaly pusztult el 14 és fél évesen, fejben már megvan a videó róla, a zene is megvan, lassan következik a halálának az évfordulója. A családban azóta is napi szinten mondogatjuk a nevét, többnyire a vicces dolgokat emlegetjük, majd nekik is megmutatom ha kész lesz.

2019. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon nagyon jó ötlet!! Pont a napokban találtam róla csomó képet, videót. Köszönöm:)
2019. júl. 2. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!