Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez beválhat...

Szerintetek ez beválhat ugatas ellen?

Figyelt kérdés

Juhászkutyám van. Ha látnátok élőben, azt tapasztalnátok hogy mennyire okos, engedelmes, és gyönyörű kutya... Mindenre hallgat, rendkívül értelmes, egyáltalán nem domináns, és úgy vélem minden tőlem telhetőt megteszek érte. Minden csodálatos, de egy gonddal nem tudunk megbírkózni, és a házhoz érkező kutyatréner sem. Egyszerűen nem tud leállni az ugatassal lent, itthon letud ha rászólók, de ha nem szólnék egész álló nap ugatna! Ő egyszerűen nem unja meg, ha tollasozunk vagy a barátaim tollasoznak végig ugat, egyszer annyit ugatott hogy belerekedt... És ilyenkor hiába szólok, hiába kötöm meg, hiába büntetem meg, 1percre elhallgat, és folytatódik minden tovább. Ha elviszem arról a helyről, akkor is legalább még 10 perc kell hogy abbahagyja, elképesztő. Ehhez képest veszélyhelyzetben (ha egy kutya megtámad minket, sajnos volt egy ilyen eset) kérésre behúzódik a hátam mögé, és várja hogy én cselekedjek. Dog dancingelünk, terelni járunk ahol igazán kiugathatja magát, roppant értelmes, és nagyon nagyon jó a kapcsolatunk. Tenyleg, mindig rám figyel, mindent megtenne értem és fogalmam nincs hogy erről a felesleges ugatásról hogy szoktassuk le... Ő egy falevelet is képes órákig ugatni, idegen embereket süketítene meg (na ilyenkor ha azt mondom csend, elhallgat, de nagy hangal kezd ugatni és ugyan nem támadna soha, megijedhetnek tőle az emberek)

A kutyaoktató nem tud mit csinálni vele. Azt már megtanitottuk közösen neki, hogy itthon kérésre elhalgasson. De a lenti ugatással ahol olyan sok inger éri, nem tud mit kezdeni. Az ugatasgátló nyakörvet ajánlja. Nem zárkózom el ettől, de eszembe jutott még egy dolog, hátha ez beválik és nem kell ezt az elektromos sz.rt ráeröltetni. Utalja a vizet... Utal fürdeni, úszni, arra gondoltam beszerzek egy vizipisztolyt és ha ilyen hiszterikus ugatásba kezd, szépen lelövöm. Biztos hogy ezt utálná. Gondoljátok bevállhat ez?


Sheltie, kan, 1 éves.

(ha esetleg valaki az ivartalanítást ajánlaná, kérem ne tegye, semmi baj nincs a kis golyóival, teljesen kezelhető kutyáról van szó. A tenyésztőjével készülünk kiállításra, és valószínűleg fedezni is fog. Természetesen a kutyám torzskonyves fajtatiszta kutya. Az ivartalanítás csak később jöhet szóba)



2019. júl. 1. 00:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Attól, hogy egy kutya kicsi, nem feltétlenül ugatós. 10 kilós mentettem sem ugatós, csak ritkán lehet hallani a hangját. De vannak ugatósabb egyedek.


Másik oktatót nem kérdeztél meg esetleg? Vagy sheltie csoportban közösségi oldalon más gazdikat, kinek mi a tapasztalata?


Itt 5-ből 1,5 csillagot írnak a fajta ugatósságára, aztán fene tudja: [link]

2019. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az amaraqtot én is szoktam nézegetni, de néha nagyon nagy valótlanságokat állítanak benne, nem csak a sheltieről, más kutyafajtákról is. Azért álltalában rendben találom az oldalt. De ha esetleg nem visszafelé megy a számítás 5.től, és 5 a legcsendesebb, 1 a legugatósabb akkor lehet írnom kéne az oldalnak hogy ezt változtassák meg mert ez nem igaz. Rengeteg sheltie gazdát ismerek, és rengeteg trénert, kutyaoktatót, írtam is már, ilyen körökben mozgok, a ismerőseim zöme kutyakiképző, és sok oktató látta már az én kutyámat. De a legtöbb állítása szerint nem lehet őt lenevelni erről, vagy próbálkozzak meg az ugatásgátló nyakörvel. Mint írtam már. Az egyik legjobb kutyakiképző barátom/ismerősömnek van az a kutyája, aki sokkal ugatósabb mint az enyém és nem sikerült lenevelnie róla. Ehhez képest azért rengeteg embernek segített már a kutyaproblémáival kapcsolatban, meg is vannak vele elégedve, de csak nem sikerül a sajátját lenevelnie az ugatasról, nyakörvel sem! Mondjuk ő nem sheltie, bordercollie. A sheltis ismerőseimnek is ugatósak a kutyái, azért van akit lehet mersekelni közülük (a kutyák közül...) de azért a legtöbbet nehezen lehet erről leszoktatni. Mondjuk még én se próbálkoztam a vízzel, most egész nap kerül a kutyám, de sokkal kevesebbet ugat. :D
2019. júl. 1. 17:27
 13/13 anonim ***** válasza:
Border collie jellegű mentett kutyám van, és alig ugat.
2019. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!