Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap ennyire a 7 hetes...

Miért harap ennyire a 7 hetes Kiskutya?

Figyelt kérdés

Egy hete van egy tacskó kiskutyánk. Valamiért inkább a kezünk és lábunk után kap, a játékai nem érdeklik. Kisebb koppintások vannak az orrára, ekkor abbahagyta pár nappal ezelőtt. Mostmár a koppintásokra jobban harap. Nem lehet egyedül hagyni mert akkor azonnal követ, de közben harapja a bokánkat. Az alváshoz használt kiságyában van egy pléd, hogy ne fázzon, azt szokta rágni és tépni...

Nem bántottuk, nem csináltunk neki semmit, hogy ezt tegye. Miért csinálja? Van rá megoldás?



2019. júl. 9. 09:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%
Ennek a kutyának van tk-e? Ha nincs, akkor keverék! De normális tenyésztő nem ad el 6 hetesen kölyköt!
2019. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Tenyésztő NEM ad el kölyköt 8 hetes kor alatt! Tehát szaporítótól vetted és nem fajtatiszta.
2019. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Teljesen biztos, hogy fajtatiszta és nem szaporítótól vettük. Mutatta a tápokat hogy miket ad a kutyáinak. Prestige Adult és Flatazor Prestige Puppy. A kutyák tiszták, jól rendezettek, szép állásúak voltak. Rendszeresen viszi a kutyáit oltani és vizsgálatra is járnak,mind egészséges. 6 felnőtt kutyája van, ebből 4 törzskönyves.

Egy kutya lehet fajtatiszta törzskönyv nélkül is egyébként.

2019. júl. 9. 21:25
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

...nem, nem lehet fajtatiszta törzskönyv nélkül.


Pont olyan, mint amikor az aluljáróban kínálgatják a telefont: "vadiúj ájfóón, olcsón adom!"


Esküdhet égre-földre hogy valóban az, de nem veheted biztosra.

2019. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, de nagyon ostoba vagy. Hogy lenne fajtatiszta, ha nincs tk? Mondhatod magadról, hogy svájci állampolgár vagy, de ha nincs állampolgárságod, nem vagy az!


Mellesleg honnan is tudod, hogy a szülei tk-esek? Mert a szaporító azt mondta? Mert mutogatott neked tk-eket? Mi is a bizonyíték, hogy valóban a kutyád szüleihez tartoznak a papírok?


Tudod, a felelősség ott kezdődik, hogy e tánogatunk szaporítót! Ha már itt megbukik valaki, nem fog tudni felelős gazda sem lenni! Gratulálok, pénzeltél és támogattál egy szapit, hogy még több tacsi keveréket gyártson és edjon el ideje korán! Vettél egy keverék, talán beteges kölyköt! A szapikat támogatók sem jobbak egy fokkal sem maguknál a nagyüzeni szaporítóknál. Csak az a fontos neked is, hogy azonnal, olcsón, nagy mennyiségben legyenek kiskutyák.

2019. júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem tenyésztő, hanem szaporító. Egy tenyésztő nem ad el 6 hetesen kutyát, ez biztos.


Mi a kennel neve? Hivatalos, bejegyzett tenyésztő? Szerződéssel vetted a kutyát?


Lehet, hogy egy lekiismeretesebb szaporító, de szaporító.


Amúgy meg: játsze vele! Ha harapdál, mordulj rá, sodord el kicsit magadtól, majd rögtön guríts neki egy labdát pl. A lényeg, hogy rájöjjön, a harapdálás nem frankó. Ha ezt úgy éli meg, hogy a játék, amit biztosítasz számára jobb, izgalmasabb, mint a harapdálás, akkor azt fogja választani.

Ez idő és türelem. Játékos, még egy darabig harapdálni fog, de MINDIG tiltani kell ezt a viselkedést.

2019. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő tanácsokat.

Az első pár válaszban olvasott teknikák beváltak, egyre kezesebb. Minden rendben van a kutyussal, egészséges.

Az általam választott kutyus színhibás ezért nem is akarták törzskönyvezni, ezért nincs neki.

2019. júl. 10. 20:19
 18/22 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen nincs, hogy nem akarnak tk-ezni! Ez nem úgy működik, hogy csak az alom felére kérnek le tk-et! Te tényleg nagyon buta és felelőtlen vagy.

És a hivatalos álláspont még mindig az, hogy tk nélküki kutya tenyésztő; ezen kutyák gyártói (mert itt gyártásról van szó) mocskos szapirítók; az egészet fenntartó vásárlók, a leendő gazdák pedig ostobák és teljesen alkalmatlanok kutyatartásra!

2019. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mi a kennel neve? Megtalálható a bejegyzett tenyésztők között? Van szerződésetek?
2019. júl. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Mindegy, a kérdésemre megkaptam a választ és akik tényleg a kérdésre válaszoltak azoknak köszönöm. Buta nem vagyok, köszönöm. Állatorvos szerint felelős gazda vagyok, aki mellett boldog és egészséges kutya fog felnőni. Állatkínzónak se mondanám magam. Helyi állatvédő csoportokban tag vagyok, menhelyeknek szívesen segítek, támogatom őket. Ellenzek minden állatok elleni cselekvést, tettet. Nem egy kisállatot befogadtam ideiglenesen, egy csodás cicust véglegesen is.

Szegény törzskönyvvel annyira meg vagytok áldva. Mintha azt mondanátok, hogy ha nincs törzskönyv, akkor egy kutya nem lehet fajtatiszta szóval nem is szeretjük, mert tuti korcs. A törzskönyv nélküli kutya HIVATALOSAN nem fajtatiszta (nem tenyészhető), attól még a törzskönyvtelen kutya is lehet fajtatiszta. Számomra nem az a fontos, hogy egy kb 5000 Forintos papír lenyugtassa a kedélyeket, hanem az, hogy a kutyám boldogan és egészségesen élje a legteljesebb életet, amit csak biztosítani tudok neki. Értem én, hogy a 'nagy' állatvédők csőrét zavarja az ilyen, de azt nem, hogy ilyenkor miért kell azonnal felemelni a hangsúlyt. Butázni bárki tud, de én azt mondom mindenki magából indul ki.

Kérdésemre megkaptam a választ,aki tényleg arra válaszolt, annak még így utoljára köszönöm, hatalmas segítség volt. A kutyus már szinte egyáltalán nem harap, emellett rengeteget tanul. A továbbiakban nem foglalkozok tovább a témával.

2019. júl. 11. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!