Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy túl jó...

Létezik olyan, hogy túl jó táp? És most mit adjak neki ez után?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyám most 9,5 kilós, Royal Canin puppy-t kap 10 kiló feletti felnőttkori súlyú kutyák számára.

Biceg picikét, az állatorvos szerdán röntgenezi meg, és azt mondta, adjak neki fájdalomcsillapítót, meg hogy ez a táp túl jó, túl gyorsan nő a kutya, és jobb lenne valami mással etetni. Friskiest, Pedigree-t ajánlott.


Eddig a korának megfelelő grammot osztottam el 3 felé kb és megkapta reggel, délután, este.

Akkor most a felét royal caninból, felét friskiesből adjam?

vagy álljak át fokozatosan a rosszabb minőségre?



2019. júl. 16. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

1. Válts dokit.

2. Ha a táptól van baja, akkor se adunk rossz kaját neki, hogy ne nőjön. Akkor adj mondjuk brit premiumot.

2019. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Royal Canin amugyis sz..ar táp. De nehogy pedigree vel vagy ilyesmivel kezd el etetni! Az a doki idióta!

Szokták javasolni NAGYTESTŰ kölyökkutyáknál, hogy ne szuperprémium juniorral etessék, mert túl gyorsan fog nőni és a csontjai eldeformálódhatnak. De akkor is vagy felnőtt tápot javasolnak, vagy olyat ami csak közepkategória pl Happy&Fitt, Happy Dog, Brit, vagy ilyesmi. Tehát nem Acana vagy N&D aminek magas a fehérje tartalma.

2019. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb maradt csak le, hogy milyen fajtáról van szó? Enélkül a testsúly semmit nem mond, de gondolom a túl gyors növést úgy értette az orvos, hogy súlyban nő túl gyorsan.


Ha eddig nem kölyöktápot kapott, akkor az elképzelhető, hogy a felnőtt táp sok volt neki, de már nem érdemes váltani, mert fél éves kortól már mehet a felnőtteknek való táp, szóval ha túlsúly problémája van, akkor inkább valamilyen diétás tápra váltanék inkább. A Royal Canin helyett én a Brit Care márkát tudom javasolni, sokkal jobb minőségű táp és van diétás tápjuk is (Light név alatt).


Ha rosszul értettem és nem túlsúlyos, akkor szimplán üzleti érdekeltsége van az orvosnak Friskies-nél, Pedigree-nél.

2019. júl. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem túlsúlyos a kutya, menhelyi keverék, ránézésre tacskó- németjuhász lehet, de ezt még most sem teljesen biztos. Fej alapján tuti nem tacskó, de a menhelyen meg ott az anyja, az meg az félig legalább.


Kiskutyáknak való tápot kap, a menhelyen a 10 kiló alatti kutyáknak valót kapta, de aztán 4-5 hónapos korára egyértelművé vált, hogy felette lesz, szóval egy bő hónapja a 10 kg feletti kutyáknak valót kapja.

2019. júl. 16. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Akkor hagyd a p.ba az egészet, csak el akarta adni neked az orvos, hogy bevétele legyen belőle. Ettől függetlenül a Royal Canin egy erősen túlárazott táp és az összetétele sem az igazi, de a Pedigree/Friskies-nél még így is mérföldekkel jobb. Ha váltanál, akkor (legrosszabtól a legjobbig) Josera, Brit Premium, Brit Care, Taste of the Wild, amiket ismerek és ajánlani tudok helyette.
2019. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Azonnal válts dokit, ez teljesen idióta, Ebayen vehette a diplomáját.


Először is, a Royal Canin egy kalap szar, a "túl jó táp"-tól olyan messze áll, mint ide a Nap.

Mikor csak a főkérdést olvastam el, azt hittem, hogy valami Orijen vagy Acana tápról lesz szó, de tévedtem.

A royalban gabona, kukorica dögivel és állati maradékból van egy csöpp, de az is főleg melléktermék (szem, csőr, láb) .

Kb a Pedigreevel és társaival van egy szinten, max annyival jobb, hogy színezék nincs benne, de ízfokozó azért éppen elég.


Eleve, nincs olyan, hogy etessük szarral, mert nő a kutya.

Alacsonyabb fehérjés tápot kell keresni, de attól még nem kell szeméttel tömni (a Pedigree, Chappi, Friskies és társai tönkreteszik a kutya gyomrát, bélrendszerét, máját és a rengeteg ízfokozó plusz színezék baromi rákkeltő is) .


Szóval a saját, de főleg a kutyád érdekében mindenképp keress egy NORMÁLIS dokit és messzire menekülj ettől a kóklertől.

2019. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Az állatorvosnak félig igaza van, az RC kölyöktápoknál gyakran jelentkező probléma a túl gyors növekedés, amit a csontok/izületek, izmok nem tudnak követni, ilyenkor a kutya biceg, sántít. Mi is hasonlóan jártunk, mivel gondolom van pár kiló tápod amit nem akarsz kidobni azt tudod csinálni, hogy veszel jó minőségű konzervet pl animonda grandcarno és a meglévő száraztáp egy részét a konzervre cseréled, vagy a másik megoldás a light táppal való keverése az rc kölyöktápnak. Mellé mindkét esetben adj vitamint pl. VMPlus és zöldkagylópor. Ha kifogysz az RC-ből cseréld valami alacsonyabb fehérje és zsírtartalmú tápra. Ha minden kötél szakad adhatsz felnőtt kutyáknak való tápot, és mellé a fenti vitamint és zöldkagylóport.

Mivel a baj már megtörtént, egy sima tápcsere nemlesz megoldás, a kölyök növekedését ugyanis visszakell fogni, a vázrendszer fejlődését pedig meg kell támogatni.

2019. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!