Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya gondozása?

Német juhászkutya gondozása?

Figyelt kérdés

Milyen tápot kapjon és mit kaphat a tápon kívül enni? Mi legyen többségben?

Nyáron levághatom a szőrét? Géppel mondjuk 1centisre?

Milyen nyakörvet és pórázt vegyek a sétához? Hányszor mennyi időt legyek kint vele? (benti kutya lesz)

Nem munkára veszem, csak társnak.


2019. júl. 18. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Egy jó minőségű tápot, rengeteg féle van (néhány márka pl.: Josera, Taste of the Wild, Real Nature..). Először azt kell adni, amit a tenyésztőnél kap, és arról lehet váltani fokozatosan. Ezenkívül mást nem kell adni neki. Tanításhoz, jutalomfalatként adhatsz pl. apró sajtfalatokat.

A szőrét nem szabad levágni! Ki kell kefélni vedlési időszakban naponta akár, de nem nyírjuk.

Egy könnyű textil nyakörv és póráz megfelelő.

Míg kölyök, eleinte kb. 2 óránként ki kell vinni lehetőleg.

Felnőtt korában napi minimum 3 séta kell, ebből egy hosszú, melynek során a kutya jól kimozoghatja magát, játszhat más kutyákkal, feladatoztok stb.

Fontos, hogy olyan tenyésztőtől vedd, ahol nagy hangsúlyt fektetnek az egészségre, mind testileg, mind idegrendszer szempontjából!

Még ha nem is munkára veszed, azért nem szabad elfelejtenünk, hogy munkakutya. Igényli az agyi lefárasztást is, tehát ha csak hobbi szinten is, de kell vele dolgozni.

2019. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Tápból egy jó minőségű, gabona, kukorica mentes kölyöktápot az elején, majd válthatsz 1 éves kora körül felnőtt (adult) tápra.

Jó márkák az Acana, Orijen, Platinum, Brit Care, Taste of the wild, Wolf of wilderness, N&D és stb...

Tápon kívül mást csak jutalomfalatot kapjon (virsli, párizsi, sajt, ezekkel lehet tanítani, vagy a bolti előre csomagolt jutikkal. )


TILOS A SZŐRÉT VÁGNI! Nem vághatod le, semennyire.


Olyan nyakörvet és pórázt veszel amilyet akarsz. Az elején célszerű olcsóbbat, mert úgyis kinövi hamar. Ha elérte a végső méretét kb, akkor lehet minőségibbet venni, ami egy életen át kiszolgál. A Bende és a Julius K-9 gumis nyakörvei, pórázai elég tartósak.

De ha biztosan tartósat akarsz, akkor bőr póráz, nyakörv is az.


Annyit legyél kint vele, amennyit csak tudsz, minél többet. Egyébként nem csak fizikailag kell lefárasztani, hanem szellemileg is, főleg ezt a fajtát (de mindegyiket), de a német juhászoknál ez nem opció hanem KÖTELEZŐ. Főleg, hogy benti kutya.


Azt ugye vágod, hogy vettél egy munkakutyát nem munkára? Ügyes vagy, remélem legalább küllem vonalas, de akkor is KELL nekik a munka, az agyi fárasztás, MUSZÁJ.

Járjatok kutyasuliba, MINDENKÉPP.


Sose fogom megérteni, hogy aki társnak akar hobby kutyát, az miért nem olyan fajtát választ.

2019. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Ne támadjuk a kérdezőt egyből. Én sem munkára, hanem társnak vettem egy bordert, DE agilityzni fogok vele, és már jár kutyaoviba. Lehet hogy a kérdező így értette :)
2019. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sportolnék vele, csak nem tanítanám komoly őrző védő meg mit tudom én kutyának, hisz az benne az ösztöneiben.

De járok futni, ha nagy lesz ő is jön, illetve tanítanám, természetesen, meg labda, puller meg egyéb interaktív játékok, tehát JÁTÉKOSAN dolgoznánk. Nem vennénk olyan komolyan az egészet. Hobbi cél, azt jelentené, nem képezném rendőrkutyának, csak a társam lenne, gondoznám. Egyébként egy németjuhásszal nőttem fel, neki házőrzés volt a dolga, ami ugye ösztönös náluk, még tanítva sem volt soha, mégsem őrült meg. Amikor nagyobb voltam, ő már 10 éves körül, akkor én elvittem sétálni(érts: gyere Sami sétálni, azt se tudtam mi az a póráz, jött velem, néha lemaradt szaglászni, aztán sietve követett.), na ilyen kutyát szeretnék, nem a mai őrült munkamániás vagy épp mozdulni sem bíró dp-s show vonalat. Egy ismerőstől lesz a kutya egyébként, akinek két "régifajta" nagytestű, erős, egyenes hátú, hosszabb szőrű német juhásza van. Vele is beszéltem, csak nincs konkrét tapasztalata lakás nj-ról. Azért kérdeztem.

2019. júl. 18. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Lehetőleg kukoricamentes magasabb hústartalmú táp legyen. Tapasztalataim alapján a Brit Care nagyon jó választás nagytestű kölyöknek, vagy a Brit Fresh Marhás kölyök tápja is! Fontos figyelni rá, hogy a táp fehérje értéke ne haladja meg a 28%-ot, ahogyan a zsír se menjen 18% fölé. az ideális a 26% fehérje, 16% zsír! NEM HÚSTARTALOM! Fehérje és zsír analitikus értékéről beszélünk!

Nagytestű kölyök lévén mindegy milyen tápot adsz neki fel kell készülni az ízületek és csontok megtámogatására! Ezt majd az állatorvos úgy is fogja mondani, de egy jó ízülettámogató készítmény nagy valószínűséggel kelleni fog. Ez lehet natur zöldkagyló vagy akár komplex glükozamin-kondroitin készítmény.


NEM VÁGHATOD LE A SZŐRÉT!!! A Német Juhész egy dupla bundaréteggel rendelkező kutya, az évszakok váltakozásával a bundája cserélődik, vagyis vedlik, ebben az időszakban naponta érdemes fésülni. A Német juhász többek között a sűrű és erős vedlés miatt nem túl ideális "benti" kutya. Bárki aki azt mondja a bundája vágása jó ötlet, ne tartson kutyát!


Első körben egy állítható nyakörv kell majd, egy masszív fajta, hiszen az elején meg lesz terhelve ameddig meg nem tanulja, nem szabad húzni. Én a bőr csatos nyakörvekre esküszöm, aztán mikor eléri a végleges méretét már nézhetsz neki valami dizájnosabbat. A kiképzéshez szerezz be egy fém fojtót is! Pórázban a textilt ajánlom, amelyiket lehet állítani. Van rajta 3 karika, így a helyzettől függően veheted hosszabb séta módra, közepes, vagy kiképzéshez rövidebbre állíthatod. Én próbáltam a sima bőrt is nekem ez jobban bejött. Univerzális, nem kell váltogatnom.


Igazából a leggyengébb ösztönű Német Juhász is munkakutya hiszen a tenyésztőknél is van tenyészszemle amin át sem megy a kutya ha alapszinten nem tud kart fogni. Szaporítónál pedig lutri. Általánosságban ha elsősorban családi kutya az igény nem az NJ a legjobb választ. Elsősorban benti kutyának sem túl jó ötlet. Kinti-benti tartással nagyon jól elvan, de nem az a tipikus reggel és este mozgok csak kutya!

2019. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 munkavonalasom van.


Mi barfozunk az állatorvos javaslatára, nekünk bevált.

Újabban (nyaralás miatt, ott nehezen megoldható) a Nutro tápot használjuk, azt tudom ajánlani. Gmo mentes, magas a hústartalma, nincs benne ízfokozó, színezék és tartósító, sem gabona.

Meg vagyok azzal is elégedve.


Nem vághatod le a szőrét, eszedbe se jusson! Vedlési időszakban minden nap minimum 2x kifésülöm őket.

Van kutyamedence a kertben, ha hűsölni akarnak, akkor abban dagonyáznak vagy a füvön az árnyékban.


Nekünk sima fényvisszaverős nyakörvünk van (sokat járunk kirándulni stb), teljesen bevált.


Én úgy tudom rendesen lefárasztani őkeg, hogy a 40 fokban lemegyünk a vízpartra délután és 3 órát labdázunk velük, meg úsznak. Utána bandázunk egy kicsit a futtatóban. Ha nincs fürdőidő, akkor a napi 3 óra séta megvan vagy futunk, illetve 2 órát biztosan bohóckodunk és labdázunk a kertben.

Hétvégente meg belefér 1 napos túra, hegymászás vagy vízpart vagy erdei séta.


Nem tudom mennyire vagy aktív, de sokáig tart lefárasztani őket.


Emellett igénylik az agyi fárasztást is, mivel már nem tudtam nekik újat tanítani, elkeztünk dog dancing-elni és nagyon élvezik. :D

Összetörik magukat, hogy új feladatot kapjanak, szóval muszáj kitalálnom valamit.

Kifejezetten szeretik a keresős játékokat is, amikor eldugok nekik valamit és meg kell találniuk. De ma pl.segítettek kiásni egy farönköt.


Ha show vonalasat szeretnél venni, akkor talán nem lesz ennyire nehéz dolgod, de azt is fárasztani kell majd.


Mindenesetre nagyon nézz körül, mert elég siralmas a magyarországi felhozatal és nagyon sok szaporító van, még a tenyésztők között is. Igazi, ösztönerős, egyeneshátút nagyon nehéz találni.

2019. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!