Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehetnék valamit érte?

Tehetnék valamit érte?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam,hogy kutyát csak 4 méteres láncol lehet tartani..igaz ez? Mert itt a faluban van egy "gazda" aki a kutyáját alig 1 méteres láncon tartja. Na most, a lánc magasra van kötve,tehát szegény kutya alig tud lefeküdni,szerintem a nyakörv húzza a nyakát is.Elég nagy eb szóval a mozgásigénye sincs kielégítve..Rettentően sajnálom szegényt. Mit tudnék tenni? Még 18 sem vagyok..
2010. júl. 11. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kutya. Ezért nem tudni, be lehet-e perelni a gazdáját. De előbb beszélni kéne vele, ki tudja, lehet hogy változtat rajta. Egy kutyának szüksége van a megfelelő mozgástérre, nem szabad láncon tartani. Akkor minek van kutyája ? Na ennyit a mai emberekről... :S
2010. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia. igen, kb egy hónappal ezelőtt vezették be ezt a szabályt, 4m alatt a gazdi büntethető. még fiatal vagy, de a rendőrségen tudtok feljelentést tenni


hasznos oldal, ahol talán szintén tudnak segíteni:

allatvedorseg.hu

2010. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rengeteg ilyen ember van...alig 1 méteres láncon tartják a kutyákat..Sőt tudok egy durvábbat is azon majdnem elsírtam magam. Görbeháza előtt vannak tanyák. Ilyen elhagyatott putriknak nevezném inkább őket. Pár ember él ott, baromfikkal meg kutyákkal. Egy németjuhász kutya(ha jól láttam,mert ahogy megyek a busszal úgy szoktam figyelni) van kikötve egy fához. A sok esőzés miatt egy nagy gödör alakult ki a fa előtt. A fa mellett van egy hordó a kutyának amiben fekszik egész nap szerencsétlen,mert akárhova lépne sárba botlik. Az a gödör tényleg hatalmas a kutya semmit nem tud mozogni egész nap a hordóban fekszik.

Nem tudom mit tehetnék..egyedül nem tudok odamenni,a busz csak kméterekkel arrébb áll meg..és ki tudja milyen emberek vannak ott..de ami azzal a kutyával törénik..borzasztó. Szerintem még étel és víz sincs neki..:( Nem hiszem el,hogy a gazdája(ha ezt lehet gazdának nevezni) nem bírja addig míg a víz és sár fel nem szárad átkötni máshova..:(

2010. júl. 11. 10:40
 4/13 anonim válasza:
100%
Hát elég ledömbentő amit irsz! Szerintem is beszélj vele és ha netán nem halgat rá akkor fényképezd le a kutyát és a környezetét néhányzor és vedd fel a kapcsolatot az állatvédőkkel és mutasd meg a képeket amiket csináltál és meglátjuk mi történik? De ha myviped akkor jelölj be a nevem Pelle Zsolt és egy misztiku teremtmény van az igazolvány képemen és beszélek az egyik állatok mozgalom klubbal és szólhetunk nekik is?
2010. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, én a Dunántúlról származom (nem ott élek), ahol szintén voltak ilyen szegény sosrsú kutyák. mi felkerestünk egy helyi állatvédőt, aki elvitte magához a kutyát. ez nálatok is megoldás lehet. google-ben vagy valahol nézz uána, már mindenütt vanak az országban


nehogy odamenj egyedül! de próbálj meg segíteni. az a baj, hogy az emberek töbsége szánakozva nézi az ilyet de nem tesz ellene semmit...

2010. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megpróbálok beszélni vele..bár mikor arra jártam és néztem szegény kutyát..nem kedvesen nézett engem a gazdája..

Amit ezután írtam le..a németjuhászos eset. Az ellen pedig sűrgősen kellene vaalmit tenni..de még fotókat sem tudok csinálni,mert buszról nem a legkönnyebb.

2010. júl. 11. 10:49
 7/13 A kérdező kommentje:
Itt sajnos nincsen állatvédő szervezet vagy valami..
2010. júl. 11. 10:53
 8/13 A kérdező kommentje:
Megyei nem jó?
2010. júl. 11. 10:54
 9/13 anonim ***** válasza:
dehogynem, persze. nem kell, hogy a városban legyen, a lényeg, hogy elé közel ahhoz, h odamenjenek. ezt a kutyust mi már nem tudtuk befogadni, ezért kérük az állatvédő segítségét. az ürge ott is nagyon bizalmatlan és kicsit aggresszív volt, de úgy állítottuk be, mintha megtetszett volna a kutyus és p tenne szívességet, hogy neki adja. ezek az emberek általában nincseneke tisztában vele, hogy kegyetlen állatkínzók, sőt, sokszor magukat sajnálják, hogy mennyi nyűg van a kutyájukkal :(. őket könnyebb meggyőzni, de sajnos van, aki tényleg ragaszkodik az állathoz, csak hogy kegyetlenkedjen
2010. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
még vmi. nagyon szimpatikus és intelligens reakció a hozzászólók részéről, hogy azt tanácsolják, először beszélj vele, sajnos többnyire nem használ, de meg lehet próbálni. ha így teszel, akkor se menj egyedül, vigyél magaddal valakit, lehetőleg szülőt vagy fiú barátot, főleg, ha elhagyatott helyen laknak...
2010. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!