Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehetnék valamit érte?

Tehetnék valamit érte?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam,hogy kutyát csak 4 méteres láncol lehet tartani..igaz ez? Mert itt a faluban van egy "gazda" aki a kutyáját alig 1 méteres láncon tartja. Na most, a lánc magasra van kötve,tehát szegény kutya alig tud lefeküdni,szerintem a nyakörv húzza a nyakát is.Elég nagy eb szóval a mozgásigénye sincs kielégítve..Rettentően sajnálom szegényt. Mit tudnék tenni? Még 18 sem vagyok..
2010. júl. 11. 10:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A fent leírtak vidéken,az ország minden részén általánosak.

Régebben,mikor még naív voltam,próbáltam meggyőzni az ilyen "gazdákat".Legtöbbjük azt mondta,már a szülei és nagyszülei így tartották a kutyát,ha nekik jó volt,neki is jó.

Mondtam nekik,hogy haladt a világ,már nem petróleummal,hanem villannyal világítunk,fürdőszobánk van és nem a ganédomb mellé járunk WC-re stb.de nem érdekelte őket.

2010. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

13. § Az állattartónak rendelkeznie kell a kötelező immunizálásra vonatkozó mindenkori adatokkal és dokumentumokkal, egyedi tartós megjelöléssel rendelkező állat esetében az állat azonosítására vonatkozó adatokkal és dokumentumokkal is. Amennyiben az állat új tulajdonoshoz kerül, részére e dokumentumokat át kell adni, illetve tájékoztatni kell az állat fajáról (fajtájáról), - ha ismert - az egyed neméről és koráról, továbbá az egyed tartásához szükséges minimális ismeretekről.


14. § (1) Az állatok számára a táplálékot, továbbá a nyulak és rágcsálók esetében a fogak koptatásához szükséges rágóanyagot az adott fajnak, az egyed korának és élettani állapotának megfelelő minőségben, mennyiségben és lehetőség szerint az adott faj természetes viselkedési szokásaihoz leginkább alkalmazkodó időközönként kell biztosítani.


(2) A kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését, ugyanakkor a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja.


(3) A kedvtelésből tartott állatot és az állat tartási helyét az állat tartójának naponta legalább egy alkalommal ellenőrizni kell. Az állattartónak gondoskodnia kell arról, hogy az állatok tartási helyén a környezeti viszonyok megfeleljenek az állatok szükségleteinek. Állandó fényben vagy állandó sötétségben, valamint állandó zajban állatot tartani nem szabad.


(4) A kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthető, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását.


(5) Tilos


a) ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen,


b) ebet tartósan 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve,


c) gerinces állatot kör alapú kalitkában,


d) gerinces állatot gömb alakú akváriumban


tartani.


(6) Ebek csoportos tartása esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.


(7) Amennyiben ebet futólánccal - vagy ahhoz hasonló elven működő szerkezettel - kikötve tartanak, a feszített és futó részek hosszának összege nem lehet kevesebb 5 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél.



kb ez az a szakasz ami alapján ezeket az embereket fel lehet jelenteni.El lehet menni a rendőrségr is vagy keresni a közelben egy menhelyet, állatvédő csoportot és szólni nekik. Ha beszélsz ezeknek a kutyáknak a tulajával ,mivel csak 18 vagy, szerintem szólj egy idősebb valakinek is, hogy legyen jelen, nehogy valami bajba keveredj.


ezt ideollózom:

Ha Ön azt észleli környezetében, hogy valaki


...stb.


akkor Ön az állatvédelmi törvény megszegésének tanúja. A fenti és a hozzájuk hasonló esetekben értesítse a kerületi jegyzőt vagy az illetékes állat-egészségügyi állomást!


FIGYELEM! Minden bejelentéskor kérheti adatainak bizalmas kezelését! Javasoljuk, hogy bejelentését írásban (is) tegye meg és kérjen írásbeli visszajelzést arról, ilyen intézkedés történt az ügyben.

önkormányzati jegyzők bontásban:

[link]

2010. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
jajj szegényke!!!!!!szerintem jelöld be azt az embert aki segíteni akart neked és csináljatok vmit!!!!!
2010. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!