Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasok nektek mi a véleménye...

Kutyasok nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Van egy kicsi tacsko keverek kutyusom, egy eves mult, egy eve van nalam. Volt elotte is kutyam, sajnos o meghalt oreg kutyus volt de együtt nőttünk fel es ez tobbet jelentett bárminel. Viszont o anyat tekintette a gazdijanak, szoval nekem inkabb olyan volt mint egy testver. A halala utan lett a mostani kutyusom aki 100%-ig engem tart a gazdajanak, ettol fuggetlenul imadja anyukamat is meg ugy mindenkit akit mi is elfogadunk,szeretunk.

Szinte mindent egyutt csinalunk. Egyutt alszunk, egyutt fekszünk egyutt kelunk, jon velem mindenhova foleg itt a nyar sokszor lemegyunk a kozeli tora furdeni szoval igazi tars. Múltkor az egyik ismerősöm megjegyezte aki itt volt nalunk hogy mennyire nem egészseges az ahogy a kutyaval banunk hiszen o csak egy kutya, meg allatnak kint a helye blablabla.

Arra vagyok kivancsi hogy a mai vilagban meg tenyleg letezik ez hogy valaki csak azert vesz magahoz egy kutyat hogy kikosse a hatso kertbe es szevasz? (Koltoi kerdes nyilván tudom h letezik) Inkabb az a fo kerdes hogy ti ezzel egyet ertetek, vagy nalatok hogy van ez? En el sem tudnam kepzelni, hogy ne csaladtagkent banjak a kutyammal


2019. júl. 19. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen van ilyen hogy kiköti aztán lapátról eteti és ez nem anyagi helyzet vagy bőrszín függő. Nem kötelező a kutyával családtagként báni de állatként igen. Hiszen a haszon állataink se engedjük az ágyunkba de tiszta fekhely, friss víz és takarmány a minimum ami eléjük kerül. Tudok olyan személyről aki nagyon nagyon jó anyagi helyzetben él de a kutyái oszlophoz vannak kötve egész napra, csúnyán is néznek ki és van olyan ismerősöm is aki alkalmi munkakból és egy düledező házban két befogadott boldog jó kondis kutyával.

Lehet hogy valakinek sok az ahogy te tartod de ettől még nem kell megszokni. Az enyém pl kinti mer a családom nem szereti az életvitel szerű benti kutya tartást, ezért is van kint tartható kutyám (persze szilveszter, betegség és hasonlók kanapé alvást jelentenek neki) nem is igazán marad meg a lakásba mer melege van. Attól függetlenül hogy udvaron van és jól is mutatt a pázsiton naponta van séta, játék, foglalkozás stb.

Aki már állatkínzás kategóriába tartja állatait annak kéne mondani hogy ez nem normális hiszen az állattal nem lehet így bánni.

2019. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

A XXI-ik században Európában elvárható, hogy a kutyát ne házőrző fogyóeszköznek tekintsék, hanem a család része legyen.

Kelet-Európában még nagyon messze állunk attól a kulturális színvonaltól, hogy ezt fel is fogjuk, különösen vidéken, bár már szerencsére vannak kivételek.

Nálunk is a kutya családtag, a programjainkat, nyaralásunkat aszerint igazítjuk, hogy abban ő is részt vehessen. Nekünk ez a normális.

2019. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyának és nektek jó így, akkor senkinek nincs joga beleszólni, hogy tartjátok a kutyát. Mondom ezt úgy, hogy a mi kutyánk kerti, ennél a fajtájánál nem is javasolják a benti tartást. A kutyának csak jó, ha viszitek néha erre-arra, a mienk is élvezi, hogy a lehetőségekhez mérten próbáljuk sok helyre magunkkal vinni. Ha vigasztal, mi is kapunk beszólásokat: ha vele utazunk, azért, ha kertben tartjuk, azért, az egyik szerint sovány, a másik közli, hogy kövér stb. mindig vannak, akik beleokoskodnak. Le kell tojni. Arra figyeljetek, hogy kutyaként és ne emberként kezeljétek, mert eltérőek az igények!
2019. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a kutya Téged tekint a falkavezérének, nincs semmi probléma belőle. Akik hátra kötik a kutyájukat láncra, kérdem én: miért kell nekik kutya?

Egyáltalán nem jó a kutyának ha láncon van 15 évig szerencsétlen.

Az én rottweiler keverékem bejöhet a házba, ágyba igaz nem, meg nem is szeretne. Mindenhova visszük magunkkal, szombatonként egésznapos túrára (ebben a melegben nem).

Szerintem teljesen jó gazdija vagy a kutyusodnak!:)

2019. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Minek kell ezt a témát felhozni 25000 szer? Tudjuk, hogy mindenkinek más a véleménye. Az, hogy mit csinálsz a kutyáddal, az a te dolgod, ha rossz neked, a te bajod, ha rossz neki, az is a te bajod. Mondjuk szerintem is fura, hogy egyesek annyira hozzá vannak nőve a kutyához, hogy együtt fagyiznak, meg elviszi bevásárolni, meg nem kizárt, hogy nemi viszony is van köztük... De ha neki jó..
2019. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülhet a kutyusod, hogy ilyen gazdája van. Sok menhelyi, rosszul, megkötve tartott ilyenről álmodna. Nálunk is a kutya családtag, bár kissé nagyobb termetű mint a tiéd (dog). Kinti-benti kutya, a lakásban van egy helye, tudja hogy az az övé, ott pihizik, ágyba, szobákba nem mehet. Imádja a gyerekeinket, félti őket, mindenhova kíséri őket! Ne foglalkozz másokkal, a te kutyád, a te döntésed, te takarítasz utána. Hallgasd meg az ismerősödet, ez a véleménye , ha nem tetszik így neki, nem akar, nem jön hozzátok be.
2019. júl. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon gyerek lehetsz még.

Az a véleményem, hogy menj vissza Minimaxot nézni. Viccen kívül.

2019. júl. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kutyát már az emberek legjobb barátjának mondják. Természetesen lehet kint is tartani kutyát bent is csak nem mindegy milyet nyilván egy kaukázusi nem való panelba se. Persze nekik is kényelmes lenne az agyz :D de akkor jó nagy francia ágy kelljen. Na jó eltérek a vicctol. Avval nincs semmi probléma ahogy a kityissal bansz hiszen ragaszkodik hozzád jól érzi magát veled. Nincs ebbe semmi baj Ég tacskó al. Nekem rottweilerem van de ők nem igazán azok a fajták akit nagyon el kell kényeztetni.,nem is szabad. Nekik parancsolni kell, kell egy falkavezer.

Mindenképp az a lényeg te döntsd el mi legyen és ne a kutyád. Ha úgy tartja kedved hogy lezavarod az ágyról például, és szotfogad az a jó bármibe is. De azért éreztsd vele te vagy a főnök hiába van kényeztetés. De szeresd ez mellett a kutyád jó dolga van neki.

2019. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!