Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív viselkedés kezelése?

Agresszív viselkedés kezelése?

Figyelt kérdés
Anyukámék örökbefogadtak egy közel egy éves kutyát. Shar pei keverék, ivaros kan. Teljesen rendben volt a kutya videókon, képeken is, de amikor odaértek vele anyáékhoz a kutya majdnem sikeresen megharapta férfi kezét, aki berakta a szállítóboxba. Azóta a közelébe sem lehet menni a boxnak, mert nagyon morog és vizet is kanállal tudtunk csak neki bedugni mert ha kinyitnánk a box ajtaját, akkor meg akar harapni. Nagyon agresszív, folyamatosan morog, ha elmegyünk mellette, vagy ha hozzászólunk. Az ujjainkról nyújtottunk be neki élelmet, azt elfogadta és leette, de ha nem kajáról van szó, akkor meg akar támadni és valóban meg is tenné, nem csak arcoskodik. Nagyon hosszú utat tett meg ez tény, de az ilyesfajta viselkedés normális? A szoba sarkába helyeztük a boxot, de az ajtót nem tudjuk kinyitni neki mert támad. Most aludni próbál. Ha kialudja a stresszt, megenyhülhet?

2019. júl. 10. 10:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Esetleg állatorvossal kutyáknak való nyugtatót felirathatunk ha nem tud feloldódni?
2019. júl. 10. 10:12
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Nem normális, állatorvoshoz kéne vinni, amint tudjátok, amúgy is vinni kell, ha normális a doki, akkor segít is a probléma megoldásában, esetleg alaposabban kivizsgálja, lehet-e egészségügyi probléma a háttérben, ivartalaníttatni is kéne.
2019. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Honnan lett örökbefogadva? Mit mondott a menhely vagy szervezet erre?
2019. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Oké, ki adott ki ilyen agresszív kutyát? Nem az örökbefogadás pillanatában kattant el nyilván. Én visszavinném.
2019. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Azt írod, nagyon hosszú utat tett meg. Ez mit takar pontosan? Ugyanis simán lehet, hogy nem tudta kipihenni magát az úton és elég stresszes is lehetett neki. Mint ahogy az embernél is van ilyen, kutyáknál is előfordul. Hagyjátok pihenni. Ha felébred és még mindig agresszív, akkor viszont cselekedni kell, hívjátok fel ahonnan való.
2019. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Hogy adták ki így a kutyát? Én visszavinném a helyetekben. Voltatok a menhelyen meglátogatni őt, vagy csak kiválasztottátok képek és videó alapján és elhozták nektek?

Ha így volt, akkor valószínűleg nem szimpi neki anyukádék és, ahová vitték. Viszont nem értem a menhelyet ebben az esetben...


Mindenesetre féltek is tőle, ő ezt érzi, nem lesz ez így jó senkinek.

2019. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Normális... agy pszichésen traumatizált kutyánál. Vagy egy teljesen félrenevelt , vagy nomádon tartottnál.


Azért nem megyek bele a megoldás részleteibe, mert ha azt hiszed, hogy ezt kialudja, az egyértelmű bizonyítéka annak, hogy ez a probléma nem a ti kaliberetek.

Ne akarjatok vele csinálni semmit, mert nem tudtok vele csinálni semmit.

Ez egy komoly viselkedés zavar, ami erre specializálódott szakember, és komoly rehabilitációt igényel.


Nem igazán hiszem, hogy ennek semmi jele sem volt. Kiválthat egy új környezet rosszabb viselkedést, de örökbefogadás előtt illendő néhány környezetben letesztelni a reakcióit, és nem hiszem, hogy valamikor ez ne bukott volna ki.


Én is azt javaslom, hogy vigyétek vissza, amiket leírtál az nem egy stressz okozta pillanatnyi zavar.

Ez a kutya hosszú út előtt áll, hogy örökbe adható legyen.


És amúgy akit majdnem megharapott, gondolom menhelyi dolgozó, az mit reagált erre? Kicsit éhes, ezért harap?

Vagy majd ha a közelébe mentek, viseljetek testpáncélt, meg lánckesztyűt?

Vagy ó, semmi baj, így fejezi ki a szeretetét?

Alapból több nap ismerkedés, meg több séta után hozok el egy menhelyről kutyát, mondhat akárki akármit, mert mással úgy viselkedik ahogy akar, én arra vagyok kíváncsi, én mit hozok ki belőle, esetleges felmerülő problémákat tudom e kezelni...

Nem 2 félperces videó alapján kell dönteni.

Szóval ilyen téren édesanyádék is hibáztak egy kicsit, de hangsúlyozom, ez nem egy apró viselkedészavar, amit egy örökbefogadó vagy észrevesz, vagy nem.

Ez a kutya messze nincs olyan pszichés állapotban, hogy örökbeadható legyen.

2019. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Magánszemély volt, aki hirdette, anyumék nagyon megsajnálták szerencsétlen kutyát és volt már shar pei jellegeket hordozó kutyájuk, így úgy gondolták befogadják.

Rendbentartott, tiszta, ápolt kutyus egyébként, aki hozta pedig a gazdájának egy barátja volt.

2019. júl. 10. 12:07
 9/18 A kérdező kommentje:
Hosszú út alatt azt értem, hogy szó szerint az ország egyik vége volt a kiinduló pont, mi pedig a másikon vagyunk.
2019. júl. 10. 12:10
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Jesszus...


Vigyétek vissza, vagy inkább keressetek valami állatvédő szervezetet, akik sürgősen el tudnák vinni és rehabilitálni. Csóri kutyának vécéznie is kell, meg normálisan ennie, innia, lépjetek sürgősen!

2019. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!