Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam folyton rohan!?

A lovam folyton rohan!?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kisbérim. Eddig még elég kezelhető volt viszont a napokban nem js értem miért folyton rohan ha kimegyunk terepre. Eddig is jártam vele eddig nem csinálta. Már ugetni sem tudok vele terepen mert egyből beugrik vágtába. Volt hogy haza galoppozott velem egyszer. Eddig sose fordult elő ilyen. A körözés sem nagyon segít. Terep előtt futoszarazok vele de még igy is siet. Ha meg előzi egy ló egyből kiakarja előzni és versenyezni vele. Pályán elég szépen dolgozik ott nincs vele gond. Gyakorlom vele az átmeneteket is pályán rendben van meg futószáron is. Kb 1 hete csinálja ezeket terepen.

2019. szept. 2. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Ilyenkor jól rángasd meg, lovagol kicsit erősebb kézzel. Vagy terepre tegyél be kicsit erősebb zablát. Egyszer kétszer belecsengetsz, utána tudni fogja, hogy nem érdemes rohanni. Amúgy ha olyan helyen vagy érdemes terepen is idomítani. Nekem rohanásra az vált be, hogy ha megálltunk, akkor kellemetlenül sokat hátraléptettem, akár 10-20 lépést is. Aztán lépésben indítom, ha rohannak megint állj megint, tolattam. Igazi türelemjáték volt. Volt amikor csak lépésben mentem vele, volt hogy lehetett ügetni is. Amikor nem akart rohanni lehetett vágtázni is.

Másik ló mögött is megtanult menni. Az előttem haladó, amikor nagyon a segg~be voltunk szájon verte pálcával. Elég kegyetlennek hangzik, de inkább ez, mint hogy a másik ló rúgja fel. 2-3 alkalom után megtartotta szépen a távolságot.

Ne hagyd előzni.

Azt is csinálhatjátok, hogy egy jobb lovas ül rá és kicsit helyre teszi, de ezt neked is meg kell tenned, mert rádkapott.

2019. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még az abrakon variálhatsz, ha túl sok a zab az komolyabb menőkedvet csinál.
2019. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Most gondolkodok az abrakon lehet ez is lesz a probléma. Elkerult másik bértartásba szerintem többet adnak neki..
2019. szept. 2. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Jól rángasd meg???

Az igen. Elkönyvelteted vele, hogy egy köcsög vagy, és ráadásul megkeményíted a száját, oszt végképp elveszik belőle a normalitás.

Én azt hittem, már 10 éve kicsöngetik az olyant, aki belecsönget (rosszul hittem, de ez más kérdés).

2019. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért dokival is nézesd meg. Ha ilyen hirtelen jött a semmiből a gond, lehet hogy fájdalmai vannak. Elesett a karámban vagy bàrmi.

Felszerelést is nézd meg, zavarhatja egy új nyereg, stb.

2019. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Orvos már látta
2019. szept. 5. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!