Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól csináltam vagy ő már az...

Jól csináltam vagy ő már az elején eldöntötte, hogy fogok vágtázni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő régen (mintha ezer éve lett volna😅😅) lovagoltam, kb. a futószár nélküli vágtáig jutottam el aztán anyagi gondok miatt abbahagytam. Tegnap volt az első órám és ügettem mind a 3 féle módon (bocs nem tudom, hogy mondják) aztán az edző megszólalt, hogy vágtázzunk. Kicsit meglepett mert nem hittem, hogy már vágtázunk is. Nem tudom, hogy szokás, de semmit nem mondott nekem, hogy tartsam kezem lábam stb. Egyébként szerintem nem volt rossz, mert nem éreztem, hogy nagyon pattognék. Szerintetek eleve eldöntötte, hogy fogok vágtázni, vagy azt látta, hogy jól megy az ügetés és ezért? Majd azt mondta, hogy 1 futószárra, (ahol megnézzük az irányítást) biztos menjek el, aztán lehet, hogy szabadon is mehetek. Itt szintén az a kérdésem, hogy jó voltam futószáron és ezért vagy csak azért mert régen is lovagoltam?

2019. szept. 19. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket simán megkérdezheted az edződtől is. Nem fog haragudni vagy ilyesmi :)

Ráadásul mi itt csak találgatni tudunk, biztosra csak az edződ tudná megmondani hogy miért döntött így. :D

2019. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak azért gondoltam, hogy megkérdezem itt, mert lehet vannak itt kezdők vagy épp edzők, akik el tudnák mondani, hogy mondjuk az első órán nem szoktak a lovasok vágtázni mert xy. Meg, hogy mikortól vágtázik valaki futószáron stb.
2019. szept. 19. 15:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg ugye azt olvastam, hogy akkor engedik el a lovast, ha mind a 3 jármód megy. Ezekszerint nekem megy?
2019. szept. 19. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen, ügyes voltál. De lehet csak egy türelmetlent fogtál ki, volt aki életében először jött lovagolni aztán az egyik edző (szerencsére nem az enyém) a harmadik órán már vágtáztatta, mondjuk minden tiszteletem azoknak akik hozzá kerültek és lovon maradtak, utána úgy tudtak lovagolni hogy tyűha.


Az hogy csak akkor enged szabadon ha minden jól megy az nem feltétlenül igaz, én anno már akkor is szabadon lovagoltam mikor még csak lépni-ügetni tudtam, aztán mikor az jól ment egyedül akkor vissza futószárra és vágta.

2019. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi😘
2019. szept. 20. 06:37
 6/6 A kérdező kommentje:
Még azt mondta hogy a kezemen fogunk javítani.
2019. szept. 20. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!