Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rosszul csináltam? Mit csináljak?

Rosszul csináltam? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nézegettem lovas videókat, felszállásokat, és amikor felszállnak az emberek a lóra, akkor nem fogja senki, és mégse megy el. az én lovam akkor is elindul, ha valaki fogja a száját. Ha edzés közben valamiért le kell szállnom, akkor se bír egyhelyben állni,a míg végzem a dolgom. Egyszer ilyen eset volt, és belerántottam a szájába. Utána meg tudott állni normálisan.
2011. dec. 29. 18:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg amikor szőrén akarok felülni oda vezetem a kerítéshez, és nem képes megállni, és ez már elég bosszantó.
2011. dec. 29. 18:32
 2/11 anonim ***** válasza:
meg kell tanítani neki. Velem volt már olyan,hogy egy lóra lépésben szálltam fel,mert nem állt meg,a másik viszont olyan volt,hogy bárhol megállítottam elengedhettem a kantárt,mert még legelni se legelt.
2011. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is lépésbe szállok fel:d De nagyon zavaró, mert odamegy a többi lóhoz, azok meg felrugják (mert utálják). Hogy taníthatnám meg neki?
2011. dec. 29. 18:38
 4/11 A kérdező kommentje:
Hahóó! nincs itt senki? Etetés van?
2011. dec. 29. 18:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy cipőben járunk. Csak az én lovam hisztizik is felszállás közben.

Amit nekem tanítottak: ha nem akar megállni, akkor indulj el előtte, fordulj el jobbra, vagy balra, egyenesen, állj meg. Ha megáll mögötted, fordulj meg, dícsérd meg. Ha nem, léptesd hátra két lépést, majd dicsérd meg. Egy párszor megcsinálod, akkor menni fog.

Felszállásnál pedig. Először érd el, akár úgy, ahogy előbb mondtam, hogy álljon meg. Simogasd, szavakkal dicsérd. Tedd a lábad a kengyelbe. Ha elindul, vedd ki, menjetek úgy egy picit, hogy előtte mész, majd újra próbáld. Simogasd, ha megáll, stb. Ha sikerül felszállnod, de elindul, állítsd meg, dicsérd meg. Ha nem áll meg, szállj le, kezd elölről.

Lassan megy, de nekem bevált. Érdemes kipróbálni :)

2011. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Holnap megpróbálom!
2011. dec. 29. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Aztán írj majd egy üzit, hogy bevállt-e.

És ne add fel, ha rögtön holnap nem áll meg, mint a cövek. Kompromisszumokat kell kötni. Ha már jobb, mint szokott lenni, akkor engedd, dicsérd meg. Legközelebb még jobb lesz :)

2011. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy kell, hogy úgy csinálsz, mintha felszállnál, rátehénkedsz kicsit, de nem szállsz fel. Valszeg elmegy, így lejössz, megállítod, megint rátehénkedsz, lehet megint elmegy, megint megállítod. Mikor már áll, és úgy is rátehénkedhetsz, nem indul el, meg kell dícsérni, megjátszani ezt vagy kétszer még, hogy biztos álljon, dícsérni, és úgy felszállni.
2011. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha egyszer megcsinálta, akkor nem kell többször, mert azt is büntetésnek fogja fel. "Mi van, most állok, mégis újra csináltatod velem?" Az nem célravezető. Olyankor fel kell ülni rá, dicsérni, majd pár kör után mondjuk leszállni, újra próbálni. De semmiképpen sem egyből, hisz akkor olyan, mintha a jóért is büntetnéd!!
2011. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlás a tudás anyja. Először is állítsd meg. Ha felszállásnál elindul, akkor te se szállj fel rá, hanem állítsd megint meg. Dicsérd meg, ha rendesen áll. Ismét próbálj meg felszállni. Addig ismételd ezt, amíg nem képes nyugton állni.... Ha sikerül úgy felszállni, hogy nem lépett előre, akkor dicsérd meg, és mehetsz lovagolni. Ne várj azonnal csodát. Lehet akár egy hónap intenzív gyakorlás is kell hozzá, habár ez lófüggő. Neked kell türelemmel lenned, hogy a lovad is az legyen. Amint
2011. dec. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!