Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden ami vágta?

Minden ami vágta?

Figyelt kérdés
Sziasztok mindenre kíváncsi lennék vágtában kapcsolatban ülés indítás satöbbi
2019. nov. 11. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress vissza az oldalon! Nagyon sok vágta témájú kérdés van, sok-sok hasznos válasszal :)
2019. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem találtam😅
2019. nov. 12. 19:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Nah nagyjából találtam egész jó, értelmes dolgokat
2019. nov. 12. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Vágtabeugrató segítség: külső láb kicsit hátrébb, belső láb hevederen zár, szárral finom belső állítás, ha menősebb a ló akkor szükség lehet rá, hogy szárral megtartsd kicsit, de csak finoman, nem szabad túlzásba vinni. Kevésbé menős lónál szükség lehet pálcára, ilyenkor a pálcát a csizmával egy időben használjuk. Ideális esetben nem ütünk a pálcával, csak jelzés értékűen rázárjuk a horpaszára.

Vágtában kétféle “üléstípus” van: az idomító és a vadászvágta. Az elsőnél nem emelkedünk ki, csípőből követjük a ló mozgását. A vállak nyitottak, a hát egyenes, de nem merev. Sarok mélyen, lábfej magas, combbal nem kapaszkodunk. A másodiknál kiemelkedünk a nyeregből, térdből rugózunk, így követjük a ló mozgását. Sarok mélyen, lábfej magasan, enyhén előre dőlt testtartás. A kezünket a nyakélen enyhén előrébb csúsztatjuk.

Vágtából ügetésbe: fontos a félfelvétel kilovaglása, vagyis vágtában lerövidítjük a ló mozgását, és ezután vesszük vissza ügetésbe, így nem esik hirtelen vissza, és nem fog elrohanni ügetésben.

2019. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!