Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Cavalettizés segíthet?

Cavalettizés segíthet?

Figyelt kérdés

Ha egy ló szereti ügetésben és vágtában a csillagokat nézni (felcsapott fejjel menni), arra a cavalettivel való munka jó lehet? Próbálkoztam már egy kis útmutatásnak chambont használni, de nem sikerült.

Valószínűleg egy rossz beidegződése lehet, amit sokáig feszítőzablával akartak "orvosolni" (nyilván ezzel arra jutottak, hogy a feszítővel bújik a szár mögé..)

Arra gondoltam, hogy esetleg az elengedettségét javítanám, hátha előrébb jutunk ezzel is. Ebben segíthet a cavalettizés?


2019. nov. 23. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen leginkább az idomító munka segíthet
2019. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben én is azt mondanám, hogy álljatok át nagyrészt a futószárra kikötőszárral, rengeteg átmenettel. Ha ott már van javulás, oda lehet tenni neki néhány rudat, hadd szokja az érzést. Lovagláskor meg főleg ívben haladjatok, ne egyenesen. Kiskör, nagykör, váltsd a köröket, válts a körben, kígyóvonalak, ha van hely, a háromívűben lehet minden ív előtt kiskör.. Amilyen merev lehet most a háta ettől a kényszertartástól, hogy nehogy a zabla valamilyen hatással is legyen rá, nyereg alatt csak megroppanna a cavalettitől.
2019. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk van egy ilyen lo, 6 evesen, 1,5 hoztak a lovardaba, de a legutolso gyakorlatok voltak a cavalettizos feladatok. Ugy kezdtek neki a kepzesenek, mintha nyers csiko lenne, azzal a kivetellel, hogy futoszaron csak heti kb 1x ment, egyebeknt lovassal veiroterrel. Nagyon lassan haladtak, makacs is a lo, meg onfeju is, de most, 1,5 ev elteltevel mar szepen megy elore-lefele, a gimnasztikai ugrasokon meg mar nem maga ala nez panikolva hogy mit ugrik at, hanem szepen, ahogy a nagykonyvben meg van írva, "kifele megy" az ugró sorbol.


A chambon jo megoldas lehet, foleg mert az fuggetlen a kezedtol, de ha nincs tapasztalatod, akkor edzovel lovagolj, aki kivulrol kontrollal.

2019. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok hátizom erősítés futószáron kikötővel. Illetve időnként lovagold segédszárral, ha tudod használni. De e kikötő is segíthet, addig is egy martingál javasolt, illetve egy kis edzői felügyelet is, mert ő lehet lát kívülről a lovaglásodban olyat, ami okozó lehet.
2019. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!