Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam rúg. Szerintetek ebben...

Lovam rúg. Szerintetek ebben segíthet edző? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés
Lovaglásnál nincs vele gond, nem éppen a legjobban képzett, de teljesen kezdőként, dző nélkül vele tanultam az ugratást, bármilyen akadályon átvitt. Díjlovaglás, tud hátralépni, vállat be, farat be, támaszkodás, összeszedettség, feladja a hátát, folyamatosan rám figyel, fülel, ijedezik mindig, de bízom benne. Kényelmes, terepen ijedős, de sosem rosszindulatú, nem azért ugrál, hogy letegyen, hanem mert ijedős. Viszont, ha pucolom, nyergelem, és olyan helyre nyúlok, ami nem tetszik neki, rám rúg. Ha a szénát viszem neki a legelőn, és nem engedem, hogy beleegyen, akkor is rám rúg. Ha nem engedem, hogy mikor kivezetem, elszaladjon, mikor elengedem, visszarúg rám. Futószáron, ha gyorsabb tempót kérek, mint a mi kényelmes neki, szintén rúg. Ha túl sokáig kaparom a patáját, akkor is rúg. És ezek csak példák, a rúgások nekem szólnak. Gondolkoztam az eladásában, mert mindig tiszta kék-zöld vagyok, nem egy zúzódást is szerzett már. Meg is hirdettem, még vevőm is volt, én is nézegettem új lovakat, de egyik se volt olyan, nem kényelmes, nem rám figyel, nem tudom 100%-osan kontrollálni, nem voltam képes eladni. De arra jutottam, ez a probléma túlmutat rajtam, nem tartható, ezért edzőben gondolkozom. Szerintetek van olyan edző, aki ilyen komolyságú problémában tud segíteni? Esetleg a természetes lókiképzés segíthet? Nem elég egy olyan edző, aki azt tudja kiabálni, hogy állítsam egyenesre és tartsam a külső csizmát és könnyítsek ki, olyan kell, aki képes kezdeni valamit, azzal, hogy úr, mert ez életveszélyes. Utánanéztem eléggé, de nem találtam semmit.
2013. ápr. 20. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
segíthet,de nem akármilyen.
2013. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De milyen? Mire figyeljek? Természetes lókiképzőhöz forduljak? Hiszen a probléma nem lovagláskor jelentkezik, így egy olyan edző, aki csak a lovaglással foglalkozik, nem segíthet. Olyan edző kell, aki segít nekünk karámban dolgozni, földi munka, segít pucolásnál, hogy mit csináljak, hogy nyugodtan tűrje, ilyesmi. Lovagláshoz nem is igazán kell, az tökéletesen megy, mikor egyszer már a hátán vagyok, a probléma előtte van.
2013. ápr. 20. 10:09
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
(első vagyok)szerintem vki olyat keress,akiről már hallottál,a természetes lókiképző jó ötlet.Valahol biztos találsz egy olyan edzőt aki nem csak a lovaglás hanem a lovak nyelvén is ért...szerintem 1-2 óra után rájössz,hogy az illető ért-e a dolgához,vagy sem.
2013. ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A lovad nem tisztel.Olyan szakembert kellene találnod,aki segítene felállítani közöttetek a rangsort.

Már az első ilyen próbálkozásakor helyre kellett volna tenni a fejét.

Mással nem csinálja?Mennyi idős,milyen fajta,milyen nemű?

2013. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tiszteletlenség.Rugdosást semmilyen mértékben nem szabad tolerálni. Én ilyenkor visszarúgok :D Egyszer emelte rám a lábát a lovam. Én meg eltaláltam ő meg csak lesett. Lelkileg jobban fájt nekem, mint neki fizikailag, mivel messze nem tudok akkorát rúgni, mint egy másik ló. Azok is így rendezik a vitákat.

Csak annyira bántom a lovam, amennyire ő bánt engem. Ha látom, hogy rosszban sántikál, akkor csak elég csúnyán ránézni vagy rászólni.

Van olyan ló, amelyik hamar elfogadja, hogy te vagy a főnök, van amelyikkel pillanatról pillanatra oda kell figyelni, mert át akarja venni az irányítást.

Szerintem egy természetes kiképzőt keress meg (pl Csontó Zoltán vagy Mészáros Gyulát) ők segítenek elindulni az úton és segíteni lerendezni ezt a problémát.

2013. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
7-9 éves herélt, pontos korát nem tudjuk, kisló, sajnos pontos fajtájét sem tudni. Két éve lett csak kiheréltetve, így elég csődörös maradt. Tudom, hogy nem tisztel, hiszen, ha tisztelne, eszébe sem jutna megrúgni. De odáig fajult a dolog, hogy nem tudom lerendezni egy csúnya nézéssel. Próbáltam kikötni, és ilyenkor elverni, de játszva elszakítja a kötőféket. Próbáltam csomózottban, akkor a karabíner nem bírta, aztán két kötőfék volt rajta két kötéllel úgy fogtam, de mindig ő az erősebb, egyedül nem tudom vele lerendezni. Mindenkivel ezt csinálja, és még engem tisztel legjobban. A régi lovardából azért kellett elhozni, mert elege volt a lovásznak, azt mondta, ő nem tudja így vállalni, hogy kitrágyázza, és kiteszi-behozza a karámból, így most itthon tartom, velem még egész jó a helyzet, de hiába próbáltam jó lovas ismerőseimet megkérni, hogy próbálják ki hátha tudnak vele kezdeni valamit, túlmutat a probléma rajtuk is. Egy darabig elfogadtam, hogy kétes helyről jött, biztos nem bízik az emberben, vagy nem tiszteli, de következetesen, határozottan, ám nem igazságtalanul bánok vele már egy éve, és nem javult a helyzet.
2013. ápr. 20. 14:37
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Ki akartad kötni és megverni? Te jó ég, hívj szakembert sürgősen mielőtt totál életveszélyessé neveled a lovadat. Nem fogja tudni, hogy mért kapja a verést, nem az a lényege, hogy kikötöd és most jól visszaadod neki. Büntetni akkor kell amikor engedetlen és csak addig amíg ő nem enged. Különben nem hogy tisztelni nem fog, még félni is tőled. Jó párosítás..
2013. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem elég csúnyán ránézni, rá kell csapni az orrára. A vadlovak vezérménje sem simogatja a többit, ha rendetlenkednek. Légy határozott! ;)
2013. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem kell szétverni, az orrára kell rácsapni
2013. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ó, kedves 7. válaszoló, igazán köszönöm a segítséget. Nyilván ezt terveztem, hogy kikötöm és ok nélkül szétverem. Nem. Mint ahogy az elején is írtam, pucolás közben is rúg, így kikötöttem, pucoláshoz, és a rúgáskor vágtam orrba. Nem pálcával, szögesdróttal, sokkolóval, szamurájkarddal, hasbarúgni, hanem nyakon, orron csapni. De ilyenkor felkapja a fejét, és szakad a kötél. Külök köszönöm a tanácsod, hogy forduljunk szakértőhöz, hiszen erre vonatkozott a kérdés, szakértőhöz szerténk fordulni, de NEM TUDOM KIHEZ, milyen szakágban, mire figyeljek, erre nem adtál semmi információt, viszont leszóltál. Tudod, egy éve az enyém, nagyon rossz körülmények közül hoztam el, nyergelhetetlen, lovagolhatatlan volt, ehhez képest nyihogva szalad oda hozzám, és mint ahogy a kérdésben is írtam, ha nem olvastad volna, gyönyörűen lovagolható, rengeteget tanultunk egymástól. Mikor lovat akartam venni, sportlóban gondolkoztam, mivel versenyzői ambícióim voltak, de mindent feladtam ezért a lóért, akiről mindenki letett, a vágóba szánták. Ő az életem, lemondtam a baráti találkozókról, hazahoztam, kerítettem neki társat, építettem istállót, kerestem jó orvost, kovácsot, készítettem pályát, akadályokat, a legnagyobb szeretettel fordulok felé, és a tőlem telhető legjobban nevelem, rengeteget fejlődtünk, szinte minden rossz szokása elmúlt, bízik bennem, már odaenged magához, ha fekszik, megtűr a hátán, és jól idomított, lovaglásilag. A rúgással nem tudok mit tenni, ezért kértem tanácsot, milyen szakértőhöz fordulja, ehelyett egy kioktató választ kaptam, ami rendkívül rosszul esett, hiszen abból a lóból, akit agressziója miatt kolbásznak szántak, mára egy megbízható, lovagolható társ lett, és előbb vágnám le a karom, mint hogy ok nélkül kikössem és megverjem. A párosítás pedig, biztos Te aztán tudod, de aki végigkövette a fejlődésünket, élőben, nem egy anonim oldalon, 10 sorból, mind azt mondja, hogy csodálatos páros vagyunk, fantasztikus, amit véghez vittünk. Mindazonáltal, köszönöm a választ.
2013. ápr. 20. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!