Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyibe kerül havonta egy ló...

Menyibe kerül havonta egy ló eltartása?

Figyelt kérdés

Egyéb éves költségek is érdekelnének, illetve otthon és bértartás is.

Köszi a válaszokat.



2020. aug. 5. 15:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
A lovaglás jól ment = nem esel le 3 jármódban?
2020. aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Hasonló cípőben jártam, mint te. Mindig volt ló a családban, volt hol lovagolni, de sose volt edzőm, viszont mikor elkerültem máshova és a lovagolni akartam egy lovardában, akkor bizony voltak gondok. Mint kiderült, brutál székülésem volt és a segítségadásokkal se voltam tisztában, fentmaradni fentmaradtam, mert legalábbb fix voltam. Szóval tipikus tanyalovas voltam, de nem sértődtem meg rajta!, hanem edző mellett 2 év alatt kijavítottam mindent. Sőt azóta én magam is letettem az edzőit, a tanyalovas múltam pedig szépen elengedtem, nekem is az a célom már, hogy igényes lovasokat neveljek ki. Nem a piaff a cél, hanem ha egy jól belovagolt (értsd "a tankönyvi" segítségekre megtanított) lóra ül, akkor elboldoguljon vele, illetve később ő maga is tudjon majd lovat javítani, képezni .

Tudod hány hozzád hasonló keveredik hozzánk lovagolni? Aztán nem működik neki a ló, mert nem tudja szakszerűen irányítani és el van mondva minden szarnak, közben egy 8 éves vígan ellovagolja 3 jármód pöccre minden. Nem kell drága lónak lennie, a kupectől mentett nullás lovak is megérdemlik a jó és szakszerű lovaglási stílust és nem csak a jobbara húzom jobbra megy, balra akkor balra stílust. Hidd el a lovaglás élményfaktora fényévekkel javul, ha kezébe vesz egy edző. Amikor nem csak mész terepen ész nélkül, hanem feladatokat adtok magatoknak, a ló is élvezi.

A lótartással kapcsolatos kérdéseidet, meg nyugodtan intézheted a barinődnek, meg anyukádnak.

2020. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Egyik jármodban sincs gondom. Nyilván estem is már lórol. Több lóvon lovagoltam már, néha jartam így is (csak nem rendszeresen, bár ha így nézzük a havi 1 is rendszeres).

Saját lóba fektetném a pénzemet és nem oktatokra szeretném költeni. Nyilván alaposan megnézem a lovat és pár alkalommal megyek előtte, ha lehet lovagolni.

Akihez néha néha mentem, ő versenyzik is és vele beszéltem minap, hogy semmi probléma nincs a tartásommal sem.

Másrészről a szabad idomításba is bele szeretnék kezdeni.

2020. aug. 7. 14:50
 14/14 A kérdező kommentje:

Ja és azt azért kb ki lehet számolni, hogy mikor volt anyáméknak lóvuk! 17 voltam, amikor el adták őket! Pöppet változtak azóta az árak!!

Most vagyok 28!

Akihez meg kb havi szintem megyek lovagolni, ő ausztriában él! Ott tudom az árakat!

Én meg abban hiszek, hogy ősze szokok a lóval és együtt tanulunk, ami szükséges! Nem akarok oktatni, átképezni más lóvakat!

Ez az oldal meg, ha jól tudom, akkor arra van, hogy kérdezzen az ember! Nem lóvaglásal kapcsolatban kértem tanácsot, hanem, hogy a tartása kb havi + évi szintén mennyi!

A válaszokat köszönöm!

2020. aug. 7. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!