Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Stagnálok egy szinten? Továbbl...

Stagnálok egy szinten? Továbblépés?

Figyelt kérdés
Egy pár éve lovagolok középhaladó szinten, hobbiként. Egy ideje mintha megállt volna a fejlődésem, egyszerűen nem tudok jobban teljesíteni, az edzőmet pedig ez nem nagyon érdekli. Ahogy én látom, a fejlődésemhez szükséges lenne a pozitív megerősítés, de ezt ritkán kapom meg, igazából akármilyen visszajelzést is alig, ha kapok, néha csak a többiekkel foglalkozik rám pedig vet néhány morcos pillantást. Más is járt így, hogy nem tudott tovább fejlődni? Miket tanácsolnátok, keressek másik lovardát? Enyhén tartok attól, hogy ezt megbeszéljem az edzőmmel, néha igen "harapós" tud lenni. A válaszokat előre is köszönöm!

2020. nov. 18. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem edzőváltás lenne a legjobb. Abból, amit leírtál úgy tűnik, hogy ő már nem tud neked többet tanítani és ezért nem is próbálkozik.
2020. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg válts edzőt!!

A tiéd nem edzőként viselkedik, velem is ez volt, jobb döntést nem is hozhattam volna.

2020. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig első körben nyisd ki a szádat. Mondd meg, hogy szeretnél többet tudni, pl lebegő ugrásváltás, hosszhajlítások, stb, esetleg ugrások, idomító lovaglás, cavaletti gimnasztika emelt rudakon.... Stb. De az is lehet, hogy az edződ nem is tudja ezeket. Pl okjs vizsgán gyakorlatban nem kellett tudni csak elméletben, pl egy combravalót.

Ha nem tudtok kommunikálni normálisan, akkor szerintem is válts helyet, de elsősorban vele konzultáljon, hogy neked ez így kevés.

2020. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is hasonló az edzőm, konkrétan 2 hónapja semmit sem fejlődök. Érdemes új edző után nézni...
2020. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 3-as tanácsára megpróbálok beszélni vele, bár amikor utoljára beszéltem vele ilyesmiről, megharagudott és 2 hónapig vágtázni sem engedett, nemhogy ugratni. Próba szerencse, mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 18. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ilyen helyzetben voltam. Kb. 2-3 évig jártam egy "lovardába", igazából edzőm nem is volt, csak a lovászsrác (néha a tulaj) volt ott velem amíg lovagoltam. 1-2 alkalom kivételével sohasem mondta, hogy mit csináljak, álltalában telefonozott. Magán a "pályán" se volt semmi, így kb. csak kisköröket, féllovardákat, kígyóvonalakat tudtam csinálni, azt, hogy ezek mik, azt még az előző lovardából tanultam. Igazából az 1 óra lovaglás során csak körbe-körbe mentem, ezért nem csoda, hogy semmi újat nem tanultam. Kb. 1,5 év után jutottam el arra a "szintre" (igazából addig rágtam a lovásznak és a tulajnak a fülét, hogy végül beleegyeztek), hogy elkezdtem vágtázni "tanulni". Ez abból állt, hogy egyik óra alatt többször beugrathattam a lovat vágtába, igazából egész jól is ment, csak a lábamat nem tartottam jól. Ez az óra után következőnek csak a lovastábor során során gyakoroltam, akkor futószáron.

Annyiból jó volt ez a lovarda, hogy olcsó volt és jók voltak a lovak, de sajnos nem sokat fejlődtem.

Jelenleg nem járok sehova se lovagolni, pedig a jövőben lovakkal szeretnék majd foglalkozni :( Ez a lovarda megszűnt, másik pedig nincs a környékünkön.

Úgyhogy csak azt ajánlom, ha van lehetőséged akkor keress másik lovardát :)

2020. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak az előttem szólókhoz tudok csatlakozni és biztatni, hogyha még nem tetted meg esetleg, akkor válts edzőt!

Hasonló helyzetben voltam 5-6 évvel ezelőtt és teljesen átérzem milyen egy megszokott, közeli helyről, ahol imádod a lovakat átmenni oda ahol senkit nem ismersz esetleg.. Viszont a régi fotókat, videókat visszanézve telejsen megérte. Szintén hobbiból lovagolok, de még én is képes vagyok észrevenni a különbséget az ülésemen és ahogy az ugrások fölött tartom magam, a lábam pozícióját stb. Nehezen láttam be, hogy a régi edzőm nem tudott többet tanítani, de a végén megérte.


Azt ajánlom, hogyha nehezen megy a váltás, akkor járj el több lovardába és próbálj ki annyi helyet és edzőt amennyit tudsz, hogy a végén olyan helyen folytasd a lovaglást ami megéri majd a váltással való gondokat.


Szurkolok neked, jó lovaglást! :)

2020. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálam is ez volt, az iskolalovaktól már nem tudtam ,,újat tanulni'' szerencsére akkor kértek meg hogy legyek felesbértartó, és most attól a lótól nagyon sokat tanulok. Ha a lovardádban esetleg van ilyen lehetőség az szerintem nagyon jó, vagy (lécc ne pontozzatok le) h van lehetőséged rá, vegyél egy saját lovat, akkor az edződ is jobban oda fog figyelni rád, illetve tudsz egyedül menni, ami egy bizonyos szint elérése után még jobb is. Az edzőváltás is megoldás de lehet, hogy rosszabbat kapsz... :/
2020. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!