Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szülőnek vagy a gyereknek...

A szülőnek vagy a gyereknek kellene kiválasztania a lovat?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!


Tegyük fel, hogy az edzővel elmentek, megnézegették a lehetséges lovakat, és az edzővel együtt kiválasztottak a két végső jelöltet.

A gyereknek az egyik ló tetszik, mert számára kényelmesebb volt, jobban érezte magát rajta, úgy érezte jobban el tudja lovagolni. De ez a ló egy 7-8 éves kanca, a szülők egy idősebb heréltet akartak. Nekik a másik ló tetszik, egy 13-15 éves herélt, mert úgy gondolják, hogy csak akkor lehet egy ló nyugodt, ha idősebb 12-nél és herélt.

Az edző azt mondta, tovább nem szól bele, mert mindkét ló tökéletes lenne a gyereknek, válasszanak ők.

Lovak ára, képzettsége megegyezik.


Kinek van ilyenkor igaza? Mit kellene figyelembe venni?


Ismétlem: elmélet kérdés!



2020. nov. 28. 18:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Már néhány kérdéssel ezelőtt is azzal jöttél, hogy a szüleid egy tizenéves NYUGODT
2020. nov. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Folyatom:

nyugodt heréltet akartak neked


Tudjuk, hogy te vagy az

2020. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Miért lennék az a kérdező? Nem minden lovas kérdező ugyanaz. Vagyis hogy tudtommal nem. Nem vagyok az a kérdező. Vagy ő elméletben kérdez? Emlékeim szerint ő tényleg úgy adja elő, mintha valóságos lenne. Megkeresem a kérdéseket majd. Az, hogy kamu alapból ki van zárva, mert elmélet.


#11,12 A szüleim nem vesznek nekem lovat, mert nem vagyok kiskorú és nem velük élek. Ha magamnak vennék lovat, abba meg nem lenne beleszólásuk és nem is szólnának bele. De nem fogok, mert csak 2 éve lovaglók, szóval semmi értelme nem lenne.

2020. nov. 29. 15:49
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

Elméletben válaszolok.

Mivel a gyerek kiskorú, és a szülő fogja fizetni az egész mindenséget, ezért a szülő döntése, ha az edző is rámondta az áldását. A kölyök meg örüljön neki, hogy kap egy többszázezres vagy millió tételt képező lovat + felszerelést+ tartásdíj+ edző, míg más gyereknek cipőre se telik.

Ha a gyereknek nem tetszik, akkor lehet hisztizni, de nem is lesz lova, majd ha vesz magának.

2020. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem lesz népszerű a válaszom, de a 14-es válasz álláspontját osztom, illetve kiegészítem.

Ez a korosztály nagyon befolyásolható és sokszor egymást húzzák lovastémában is. Szóval ha valamelyik véleményvezér kitalálja, hogy csak a fiatal ló a jó, akkor te bármivel érvelhetsz az idősebb csak is "szar" lehet. Ezt a témát pedig a szülő és az edző tudja rövidre zárni, az edző szakmai szempontból, a szülő meg anyagiból. Amúgy meg én gyerekként a seggemet örömömbe a földnek vertem volna, ha kaphattam volna egy kb bármilyen lovagolható lovat, nem hogy még válogassak.

2020. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30%

Hát most kivételesen nem én akartam lenni az a bizonyos megmondóember, de én is egyetértek a 14-essel.

Ha az edző szerint mindkét ló ideális, csakis akkor választanám kifejezetten a fiatalabbat, ha nem százezrekkel drágább ÉS a gyerek már tapasztalt, aktívan versenyzik és ebben komoly tervei vannak a jövőre nézve is. Minden másra egy kevésbé rutinosnak tökéletes első ló egy 4-5 évvel idősebb példány is.

2020. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Edző vagyok, és a gyerek mellé állnék. Neki kell a továbbiakban lovagolni. Ha bármi is a másik ló felé billentené a mérleget: pl. üzleti érdek, jobban eladható, biztonságosabbnak tűnik, az más, de ebben az esetben amit leírtál a lovas döntése mellé állnék.
2020. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi NORMÁLIS válaszokat. A nem normálisakat meg nem.☺️
2020. dec. 2. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!