Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen pónikat vegyek a...

Milyen pónikat vegyek a lányomnak?

Figyelt kérdés
Négy éves kislány. Tudom, hogy párban kell venni őket és nekem kell majd róluk gondoskodnom. Nekem van már lovas tapasztalatom, tartottam is korábban lovakat. Az lenne a kérdésem, hogy egyrészt milyen méretű pónikat lenne érdemes venni és milyen fajta lenne az ideális?
2020. dec. 14. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

A fajtát felejtsd el.


A méret is mindegy szerintem, inkább a személyiség a lényeg és h kanca vagy herélt legyen mindenképp.


Nagyon meg kell váligatni honnan vesz az ember pónit mert nagyon szemét kis állatok tudnak lenni és emiatt gyakran átvágják az embert hogy ilyen olyan szelíd meg kezes aztán meg mégse.

2020. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A helyedben inkább egy pónit (100-130cm körül, a sheti méretet 1-2 év alatt kb. ki is növi) és egy “nagylovat” vennék, hisz még kicsi, sokat fog nőni. Felesleges a kéz póni, ha utána úgyis el kell adni legalább az egyiket, mert nagyobbra van szükség.

Fajta tényleg mindegy, a legtöbb amúgy sem tisztavérű itthon, a lényeg, hogy tényleg gyereknek való legyen.

2020. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

A gyereket érdekli egyáltalán a ló?

Mennyire fejlett a kicsi?

Tudod mozgatni a pónit, esetleg kiskocsiban jártatni?

Meg tudod tanítani a gyereket lovagolni?

Ezek mind fontos kérdések, mert egyrészt kell egy jó fejű póni, ami futószáron is megbízhatóan, szóra közlekedik, hiszen a gyereked életét bízod rá. Másrészt, ha csak 2x megsimizi és amúgy nem érdekli, akkor nyertél magadnak egy nyűgöt. Mozgatásnál jó ha tudod szakszerűen futószárazni és kiskocsiban járatni, esetleg van olyan jóképességű lovagolni tudó gyerek a környéken, aki foglalkozik vele, mert heti 1-2 alkalommal előszedett ló bizony okozhat fejfájást.

Őszintén én várnék a gyerek 6 éves koráig, addigra már fejlődik annyit, hogy felfogja mivel is jár a ló, addig meg vidd ki lovacskázni egy lovardába, hogy milyen szinten érdekli a dolog, hogy vágya-e.

Ha magad örömére vennél inkább lovat, akkor legyen egy ilyen 140-150-es kisló, majd hozzánő, addig meg te is tudsz vele foglalkozni.

Rengeteg pónit hirdetnek a legtöbb valami turmix, és nagyon sok a "nem csődörös" csődör, amit a helyetekben kerülnék, szóval KÉPZETT herélt vagy kanca lenne az ideális, az ilyen 110-130 cm között és majd olyan jó 2 év múlva.

2020. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Semilyet, büdös mint a dög
2020. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az 1-essel nem értek egyet. Attól függ, hogy hobbi lovagláshoz kell, vagy úgy gondolod, hogy a kislányod majd mikor már nagyobb lesz versenyezni is fog, mert akkor érdemes olyan póni fajtát választani ami ebben is segíti. Az meg kimondottan nem hátrány ha olyan fajtát választasz ami ellenállóbb betegségek ellen.


Attól is függ mennyit költenél a lóra, és tisztában vagy-e az éves költségekkel, de mint írtad tartottál már lovat, tehát az éves költségekkel tisztában vagy, gondolom az állatorvosi költségekkel is.


A kislányod testmagasságához kéne lovat választanod, ezeket a szempontokat figyelembe véve amiket leírtam. Ha komolyan gondolod, akkor tiszta helyről vegyél lovat, ami rendelkezik oltással, ló útlevéllel és orvosi papírokkal is.


Pl. ellenállóbb szerintem az Izlandi póni, de árban olyanoknak való, akiknek van bőven pénze.


Én mondjuk a Haflingit ajánlanám, de ahhoz még kicsi a lányod.


A cob például díjlovagláshoz is alkalmas. A shetlandi méretben talán jó. De két fajtáját különböztetik meg az angolt (A csoport) és az amerikait (B csoport)


Az angol méretben nagyobb bottal mért marmagassága (87-107 cm Szallaggal mért marmagassága: 92-112 cm, övméret: 135-155 cm, ez is lényeges, hogy ha ráül a lábával kényelmesen tudja tartani, vagy nagyon széles neki)


Egy kisgyereknél több szempontot kell figyelembe venni, és nem ártana lóvásárlás előtt szépen lecsücsülnöd, és egy tervezetet írnod, pl. először a fajtákat kéne összehasonlítanod képesség, egészség, alkalmasság szerint, utána pénztárca szerint.

2020. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy ha ugy gondolod, hogy a kislányod szerinted később úgy dönt hogy hivatás szerűen akarja ezt a lovassportot, akkor már most érdemes fejlesztened a testi/mozgáskoordinációs intelligenciáját, mert akkor később könnyebb lesz neki. Érdemes olyan sportra is beíratni, ahol az egyensúllyal foglalkoznak.
2020. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es szerintem nem felesleges a póni, és minek eladni ha kinövi, pl. terápiás pacinak is lehet közbe képezni. Amúgy a többieknek igaza van, vegyél egy mini pónit, és egy haflingit, a haflingin te is tudsz lovagolni addig míg a kislányodnak nagy.
2020. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért vegyük már figyelembe, hogy egy 4 éves gyerekről beszélünk! Napi szinten kerül a lovardába ilyen gyerek, sokszor azt se tudja melyik a jobb keze meg a bal. Van shettink 80 centis, ráül elvezetgetjük, megsimogatja és ennyi, a legtöbb 4 éves ezen a szinten van, ennyi elég is nekik. Vezetni, lábat felvenni még talán, de ott már kicsit fejlettebb gyerekekről beszélhetünk. Ezért még felesleges lovat venni, nem ám versenyzésről beszélni. Szóval először azt kell felmérnie a kérdezőnek, hogy mennyire akar a gyerek lovazni, mennyire nyitott rá. Ha 6 évesen kezdi el se lesz lemaradva semmiről. Épp ezért lenne jó előbb szakemberrel dolgozni, véleményét kikérni. Én is mondtam szülőnek, hogy hiába 4 éves a gyerek, ne hozza ki, mert nem tudja tartani magát, igazán nem is akarja, sose egy mosolyt nem láttam rajta, amikor lovon ült, nem akarta simogatni. Majd ha később vágyakozik, akkor meg lehet próbálni.

Én is ámulok azokon a videókon mikor 6 éves forma gyerekek pónit kenik vágják, ugranak, de 20 gyerekből 1, ha ilyen, mert sokszor nincs akaraterejük, mert nem akarják igazán. Mikor ügetni se mer, meg nem látja át, hogy kell irányítani, akkor csal szenvedés. Persze lehet pont a kérdező gyereke az az 1.

Az ember ideális esetben hosszábbtávra választ lovat, de ha nem válik be el lehet adni. Ha anyu lovazni akar, akkor inkább magának vegyen egyet és a gyereknek egy pónit társnak, de ráerőszakolni nem szabad semmit.

2020. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az elsődleges célom, hogy nyugodt, jóindulatú pónikat találjak. Szerintem sokan félreértették kicsit a kérdést. Semmiféle versenyzésről nincs szó, nem is kell feltétlenül hogy lovagolható legyen.

Nyilvánvalóan a lányom szeretne lovat, de én is szívesen lovazok.

2020. dec. 14. 13:14
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak akkor vállald be, ha a saját örömödet leled benne. Tudom milyenek a 4 évesek, belepusztul, hogy megkapja az áhított dolgot, aztán 2 hét múlva már nem is érdekli. Szóval csak akkor vegyél pónikat, ha te akarsz velük foglalkozni és viselni a gondjukat, ne a gyerek miatt, mert ő éppen pont ezt akarja.

Amúgy érdemesebb ilyen 110-120 cm körül nézelődni, akár fogatos párban gondolkodni, mert akkor le van tudva a mozgatás, apuci is tud szórakozni (ha van és akar), neked is nagyobb élmény. Illetve ha a gyereknek ingere lesz ráülni, akkor valamelyest jobb helyzetben lesztek, mint a 80 centis minikkel.

Neked kell tudni, hogy mit vállalsz be, otthon a kertben fűnyíróként csak elkallódnak, foglalkozást mindenképp igényelnek, főleg gyerkőc mellett.

Ha mindenképp belevágsz nézz meg több lovat is, legyenek rendben a papírjaik, meg egészségügyileg, lehetőleg kanca vagy herélt, csődört semmiképp.

2020. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!