Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleegyezzek, hogy a lányomnak...

Beleegyezzek, hogy a lányomnak pitbullja legyen?

Figyelt kérdés

16 éves lányom már elsős kora óta könyörög egy kutyáért, de csak most lettek adottak a körülmények. Sokat olvas kutyákról, az utcán ránézésre mondja a fajtákat, saját pénzén megvette a felszereléseket stb-t a jövendő kutyának.

Mindenképp egy úgymond masszívabb állatot szeretne, állítása szerint ez a fajta strapabíró, nincs annyi rá jellemző betegség (állatorvos szeretne lenni)

Úgy gondoltam beleeggyeznék, és kompromisszumként választana menhelyről egy amstaff jellegű kutyát. Persze én is ott lennék ha kell, nekem voltak kutyáim, de a tényleges gazdája ő lenne, ő vinné sétálni, ő tanítaná.

Szerintetek? Ez így oké?



2019. jún. 18. 19:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem oké. Ilyen jellegű kutyát csak úgy veszünk, ha jó az idegrendszere és jó kennelből való.


Egy mentett, menhelyi fajtajellegű keveréknél nem tudjátok min ment keresztül, honnan származik. Egy 16 éves lány nem fogja tudni kezelni és nevelni a kutyát, mindenképp kutyasuliba kell vinni.


Nem a menhelyi kutyák ellen kampányolok, érdemes felvenni a kapcsolatot a FAJTAMENTŐKKEL, ahol ismerik a kutya előéletét valamennyire és a habitusát. Ők fognak tudni megfelelő társat ajánlani a lányodnak, de ők nem fogják egy 16 éves gyereknek adni a kutyát, szóval mindenképp neked is kell foglalkozni vele.


Egy amstaff gazdi.

2019. jún. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%

Pitbullja legyen egy 16 éves kiscsajnak?

Azután ha -esetleg- megtámad valakit, hogyan tartja majd vissza???!!

2019. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
14%
* Majd lebeg a póráz végén...
2019. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Jaj de jó, hogy feltetted ezt a kérdést!


Határozott nem a válasz. 34 éves vagyok, szaros pelenkás korom óta kutyákkal körülvéve (németjuhász keverék, boxer, bullterrier-dobermann keverék, amerikai bulldog). Mindig is jól értettem a nyelvükön, de egy mentett bull típusú keverék, ami végül a nyakamon maradt (na jó, beleszerettem a kis nyavalyásba, és nem voltam hajlandó tovább adni) nekem is feladta a leckét. Nagyon nem való első kutyának! Tudom-tudom, most a bull type nagyon menő, és lehet vele vagánykodni, meg olyan jól mutat, de pont emiatt van tele velük minden menhely, és gyepi. Arról nem is beszélve, hogy nálunk aligha kapni valódi tenyészetből való, jó vérvonalú, STABIL IDEGRENDSZERŰ pitbullt. Feltételezem nem fogtok külföldre menni több ezer euróért venni egyet. Szóval ha a lány mindenképpen kutyát akar, esetleg bull típusút, akkor én biztosan megkeresném valamelyik fajtamentést, ahol tudnak ajánlani ilyen fajta nyugis, jó idegrendszerű, megadó, könnyen kezelhető kutyát. Mert van belőlük ilyen is, pláne, ha keverék, csak ritka. De van!

2019. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

A fajtarol majd írnak a többiek, én inkább arra térnék ki, hogy mi lesz a jövőben.

Ha a lányod állatorvos szeretne lenni, akkor azt csak Gödöllőn tudja megtenni Magyarországon, a Szent István Egyetemen.

Budapesten vagy a környéken laktok?

Amennyiben nem, akkor kérdés, hogy mi lesz, amikor egyetemre megy? Koliba/albiba nem viheti.

Rajtatok marad.

Meg alapból 10-15 év felelősség. Kell ez neki, tudja garantálni, hogy belefér az életébe a kutya ennyi időn keresztül?

2019. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Ha még nincs kutyás tapasztalatotok, akkor ne ezt a fajtát válasszátok. Így is egy tiszta izom kutyáról van szó, hát még ha kifogtok egy problémás egyedet, és nem véletlenül van rossz híre a bull típusúaknak. Én is nem egyszer láttam olyan gazdit, aki nem tudott bánni a kutyájával, nekünk kellett arrébb sompolyogni az én nyugis kutyámmal, hogy ne tépje ki magát a kutya a gazdája kezéből. Kezdjetek valami nyugisabb kutyával, akár menhelyről, az nem baj, de ne bull típusúval.
2019. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Első kutyának biztosan nem engednék pitbullt, pláne ha én sem vagyok tapasztalt nevelés terén. De ha az vagyok, akkor sem, mert nem az enyém lesz a kutya, neki meg nem való mint kezdőnek.
2019. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is fajtamentéssel vegyétek fel a kapcsolatot. Ott biztosan tudnak a lányodnak megfelelő kutyát ajánlani. Én inkább egy 5-6 éves kutyát ajánlanék, akinek már kiforrott, kiszámítható személyisége van, ilyen idős korban azért már nyugisabbak is (mármint az 1-2-3 éves kutyákhoz lépést), könnyebben bírna vele. Meg persze kutyasuli nem árt kezdésnek.


Egyébként én úgy tudom, hogy az állatorvosi egyetemen szívesen látnak kutyákat is.

2019. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%
Egyik kutya sem való bárkinek, de azzal számoljatok, hogy a pitbullt viadorkutyának alkalmazták, arra tenyésztették ki, köztük is lehet természetesen kiváló kedvencnek való, de nem véletlenül nem szokták első kutyának ajánlani.
2019. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%
Semmiképpen. Én betiltanám a pitbull amstaff tenyésztést. A kutyatámadások nagyrészét ilyen kutyák teszik. Aztán magyarázd meg a szomszédnak,hogy biztosan nehéz kölyök kora volt szegény kutyának. Amikor szétcincálja a kezét,lábát.
2019. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!