Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kell féljek, ha ilyet csinál...

Kell féljek, ha ilyet csinál egy ló?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam lovagolni és bevittem a boxba a lovat, hogy leszerelhessem.(nem leszólni, mert nekünk így mondják) Szultán(a ló neve) elkezdett enni és amikor oda nyúltam a füléhez, hogy lehúzzam azt a cuccot(bocsi nem tudom mi a neve😅) akkor abbahagyta a rágást és a félszemmel nézett. Mit ne mondjak eléggé megijedtem, de valahogy mégis leszedtem. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor abba kéne hagyjam amit csinálok? Ilyenkor mi a baja? Csak szimplán figyel?

Kérlek, ha tudtok írjárok le, hogy a ló bizonyos "testtartása" mi jelent!:)(testbeszéd)


2020. dec. 22. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak megállt az evésben, amíg leszedted róla a kantárt/kötőféket (?) vagy bármi is volt a fején, nem kell tartanod. Csupán jó fej volt és türelmes, abbahagyta az evést, amíg leszerszámozod.

Ha hátracsapta a fülét a nyakára, azaz sunyított, akkor érdemes jobban odafigyelj, mert az az agresszió egyik jele. Sok ló nem szereti, ha evés közben piszkálják, matatnak mellette, nálunk sose szerszámozunk lovat evés közben, de hát ahány ház annyi szokás. Az, hogy sunyít nem jelenti feltétlen azt, hogy bántani is fog, de így jelzi neked, hogy nem tetszik neki az, amit csinálsz (ez esetben az, hogy zavaró tényező vagy az étkezése közben).

2020. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen helyzetben nem szabad félni a ló mellett. A cucc amit a fejéről leszedni akartál, kantár/kötőfék (a kantárban zabla van, a kötőfékben nincs). Szegény lónak a feje oldalán vannak a szemei, mivel menekülő állat, ha oldalról vagy a fejének, nyilvánb csak 1 szemével tud nézni szegény :D

Ha nem láttál idegességre utaló jeleket:

[link]

akkor nem kell félned.

Bár a képfeliratot nem tartom helyesnek. Akkor kell nagyon óvatosnak lenni egy lóval, amikor állkapcsát összezárja,orra kissé kitágul füleit erőteljesen hátrafeszíti.

A helyzet amit leírtál nem utal erre.

2020. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
13%
Ha nyugodt volt és csak nézett akkor nem kell felned, akkor kezdj félni ha látod hogy ideges(kapar, pruszkol).
2020. dec. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!