Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak hogy ne féljek...

Mit csináljak hogy ne féljek a lovaktól?

Figyelt kérdés
Már egy ideje járok lovagolni, és a lovardába van egy kedvenc lovam. Bementem hozzá hogy megsimogatom, és mikor simogattam fellökött és 3 ló vágtatott el a fejem felett. Körülbelül halálfélelmem volt... Amúgy csak véletlen hogy nem tapostak agyon, vagy tényleg igaz hogy ilyenkor figyelnek az emberre? Mindenesetre azóta nagyon tartok tőlük...

2014. jún. 26. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Én 6 éve lovagolok,és 5x estem lóról. A mostanin szó szerint átgurult rajtam egy 6 mázsás ló!!! Felbukott egy gödörben,és rám esett. Bevérzett a térdem,és most kb. még 1 hónapig nem lovagolhatok. Alig várom hogy megint felülhessek rájuk! Tegnap voltam kint náluk,és lecsutakoltam őket,és egyáltalán nem félek tőlük,attól se aki rám esett. Ne félj tőlük,a ha félsz,akkor megérzik,és ők is idegesek lesznek. Vegyél mély levegőt,és legyél nyugodt az istállóban. Nem lessz gond ;)
2014. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és soha ne állj közvetlenül elé és a feneke mögé,mert nem látnak közvetlenül maguk elé,és a hátuk mögé. És igen,látják az embert,és figyelnek rá. Ha vezeted a lovat,oldalt legyél,ne előtt,mert nekem így már 3x lépett rá a lábamra,de nem fájt annyira,be se lilult... szóval ne félj tőlük,okos állatok!
2014. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szeresd nagyon, és határozottan szólj neki! Nem kell a lóval kiabálnod, de egy határozott utasítás sokat számít. Amikor a lóhoz mèsz be az istállóba, akkor szólítsd meg, hogy hallja a hangod, mert ellenkező esetben megilyedhet! Ha a farához ér szólj hozzá. Így csutakolás közben is könnyebb lesz megszoknotok egymást. Ha nagabiztosan közlekedsz a lovak társaságában, akkor Te irányítod őket, és nem ők Téged!
2014. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell félned tőlük, az ilyen esetek tanítanak meg arra, hogy jobban odafigyelj. Nem akarnak bántani, de mivel hatalmas testű állatok, vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartani, hogy elkerüld a balesetet. Korábban én is keveredtem veszélyes helyzetbe. pl. amikor három lovat egyszerre próbáltam répával etetni, de mivel csak két kezem van, ők meg türelmetlenek voltak, összekaptak, én beszorultam közéjük és pattogtam egyik faráról a másikra :-D Meg volt olyan is, hogy megkergettek az almás vödör miatt. :-D Akkor rájöttem ,hogy a lovak nem kis nyuszik és nem kiskutyák, nem lehet őket úgy falatoztatni, mint a kisállatokat.
2014. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek a helyesírási hibáimért, de telefonról válaszoltam, és nekem így nehezebb az írás.
2014. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megérezték hogy bizonytalan vagy, félsz tőlük emiatt ijedtek meg. Felesleges félned tőlük, soha nem bántanák az embert ok nélkül főleg az iskola lovak. Fontos a bizalom, ahhoz hogy a bizalmukba fogadjanak neked is bíznod kell bennük. Nem kell félni tőlük, határozottan,nyugodtan kell viselkedni. Kerüld a hirtelen mozdulatokat, ha félsz a talajon tőlük akkor nyeregben is félsz ami kihat a lóra, átveszi az idegességet és nagyobb esélye lesz hogy megugrik. Én esések terén nem vagyok valami tapasztalt, 3× estem abból az egyik a legelső lovaglásomon volt 2-3 évesen, nem ment el kedvem. Azóta kétszer vágott le két különböző ló, mindkettőre rögtön utána vissza ültem. Én önbizalom hiányos vagyok emiatt a kedvenc lovamtól kicsit parázok mikor éppen hisztis napja van, ilyenkor elég szemét tud lenni...
2014. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!