Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy NE féljek?

Hogy NE féljek?

Figyelt kérdés

Elég sokat estem már lóról, és nem is lovagolok régóta. Nem tartom magam félősnek, mindig visszaültem, és nagy sérülések sem voltak, max vonszoltam magam egy hétig derék vagy térdfájás miatt pl, de semmi több.


Nem szoktam félni, viszont az utolsó néhány alkalomnál eléggé megmaradt bennem... Hogyan győzhetném le az amúgy még magamnak sem bevallott félelem féle dolgot? Bízom a lovamban, és tudom, mikor mit miért csinál, mégis bennem van.


Eddig azt vettem észre, hogy az elején még picit félek egy-egy dologtól, pl hangtól, amitől megijedt, vagy ilyenek... Aztán a sokadik alkalomnál, mikor még a leesés közelében sem vagyok, pedig a csillagokat lerúgja, akkor visszajön az önbizalmam. Csak ez lehet a megoldás, vagy valami más is? Nem akarok félni, nem akarom, hogy más észrevegye, és alapból félni sem szeretnék, sőt nem is félek, de mégis valami olyasmi... Mit tegyek?


2012. febr. 21. 18:55
 1/8 Mailerdeamon ***** válasza:
Csak ez a megoldás, felülni és újra és újra átélni rizikós szituációkat: vagyis lovagolni. Attól hogy ilyenkor kerülöd a hasonló helyzeteket nem fog elmúlni a félelem. Az is segít ha előre elképzeled a pozitív végkifejletet.
2012. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt szoktam csinálni.. Csak azért is, és nem adom fel... Akkor megint csak megvárom, míg jön a következő, és leküzdöm, aztán visszajön az önbizalom?:)
2012. febr. 21. 20:25
 3/8 Mailerdeamon ***** válasza:
Igen, pont így. Ha egyszer valami rossz történt veled és félsz tőle, csak úgy tudod megszüntetni a félelmet, ha szembenézel vele, sehogy máshogy. Hajrá! :)
2012. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézz szembe a félelmeddel , az a legegyszerűbb! :)

Ne félj! Mert azt a ló is megérzi.

Eleinte én is sokat estem. Bennem is volt már ilyen "félelem" érzet. Aztán felültem és lovagoltam. Utána már az ember el is felejti és ismét a fellegekben érzed majd magad. :)

2012. febr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem keress olyan lovardát, ahol nyugodt pacik vannak. Nagyon nem mindegy milyen lovardában lovagolsz, pl. ha van kedvenc lovad hagyják-e, hogy azt lovagold, vagy azzal a felszólítással, hogy már nem vagy kezdő, a kedves lovat a gyerekeknek adják a "dilisebbeket" meg a picit jobban tapasztaltabbaknak. Én ezért nem lovagolnék soha többet lovardában. Annyiszor estem, és ültettek olyan lóra, amelyik nem tartozott kedvenceim közé, és a pénzemért még rettegtem is. Most van 3 lovunk és imádom őket.... lányomat sem engedem lovardában idegen lovakra, én tanítottam meg (igaz sokkal hosszabb ideig tartott, mert jóval több időt hagytam mindenre és nekem fontos volt, hogy stabilan tudja irányítani a lovat) lovagolni a mi tünemény öreg kancánkon, már csak Ő lovagolja, nyugdíjas üzemmódban. A lovaglás nem attól szép, hogy rohanni száguldozni (azt minden hülye tud), hanem szép hajlítások, nyugodt lassú ügetés, lassú vágta...
2012. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy el kellene fogadnod a félelmedet. Próbálj meg ne figyelni rá. Nem azt mondom, hogy vedd úgy mintha nem is létezne, hanem amikor elkezdődik, gondold azt, hogy "Igen, tudom, hogy félek, de nem hagyom, hogy ez elvegye a kedvemet". Egyszerűen csak fogadd el, hogy ott van és kész. Akkor egy idő után már nem fog zavarni.


Nekem ez segített, amikor féltem. :)

2012. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Calella, a kedvenc lovam ilyen:) Vagyis... Ettől függetlenül én nagyon szeretem, ezzel együtt is, és tudom, hogy mit miért csinál, csak mikor nem csak talpra esek, hanem valahogy rosszul, akkor azért aztán mégis rossz... De azóta volt alkalmam "legyőzni" a félelmem:) Egyébként igen, így vagyok vele én is, hogy ott van, de nem érdekel, vagy oké, félek picit, de mire kiérek, nem lesz baj:) Fő a határozottság:D
2012. febr. 23. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is estem már egy jó párszor és azt vettem magamon észre, hogy egy-egy esés után kissé bátortalanabb leszek egy pár alkalom erejéig, de aztán megint vissza jön az önbizalmam.
2012. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!