Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy kis help!? Nem tudok...

Egy kis help!? Nem tudok vagtazni!!

Figyelt kérdés
Lassan 8 éve lovagolok és tudom hogy megdöbbentő de nem tudok vagtazni!! Ötödik lovardámat taposom, mert az eddigiekben szartak a fejemre és a vágtára. Most végre ennél a lovinál elkezdtünk vagtazni, de egyszerűen nem megy!! Csak dobál a nyereg, pattogok, (futoszaron vagyok a vágtával) kapaszodok mint állat és egy szenvedés az egesz mert értem hogy bármelyik pillanatban leesehetek. Szegeny edzőm adja a tanácsokat, de én nem tudom hogy lazuljak el mert ha ellazulok akkor azonnal érzem hogy elkezdek leesni :( ha a kezemmel próbálok engedni egy minimálisat, akkor rogton őrült módjára, 30 centiket pattogok fel :/ most azt fogjatok hinni hogy csak egy béna lovas vagyok és magáért beszél az a nyolc év ami alatt nem foglalkozott senki a vagtaval, mert nagyon rossz lovas vagyok de ez nem igaz mert barmit megcsinálok a lóval csak vagtazni ne kelljen. A videokon és a filmekben olyan magától értedődően és könnyen megy mindenkinek és egyszerűen nem megy, nem hiszem el hogy ilyen béna vagyok :((((( legyszi csak jóindulatú, segiteni akaró emberek írjanak mert a rosszindulatú, flegma emberek most nem jo helyen vannak
2021. jan. 1. 11:20
1 2
 11/15 Kérlek segíts !!! ***** válasza:
74%
Nekem sem ment az elején . Ugyanez mint neked. Nekem úgy tanították hogy sokáig kézzel húztem bele magam a nyeregbe. Futószáron ***va sz*r vágtázni. Utáltam . Sokkal nehezebb. Sokáig futószáron gyakoroltam, majd az edzőmnek elege lett és kimentem vele terepre vágtázni XD. És ment. Nemtudom ,hogy hogy, de ment. Lehet csak az adrenalin, de azóta tudok vágtázni. Lehet mondani hogy felelőtlen az edzőm , mert az, de megoldotta problémám XD. A csípőmozgásra kell nagyon ráérezni.
2021. jan. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Kedves hatos! Rohadtul unalmas már, de tényleg, hogy minden egyes lovas kérdés alatt ezt kell hallgatni! Tényleg egyetértek a kérdezővel, hogy te már beteg vagy!


Amúgy sajnos nekem is ez a problémám, sajnos az is sokat befolyásolja a dolgokat, hogy milyen nyeregben ülsz és milyen a ló vágtája. Sajnos én is eléggé pattogok, viszont amikor egy nagyon kényelmes vagtáju lovon ülök akkor szinte minimálisan. Nekem azt tanácsolták, hogy csípő lazítás, hosszabb kengyel, jobban ültető nyereg és sok gyakorlás megoldás lehet.

2021. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%
tényleg ennyire az agyára ment ha már minden lovas kérdésből azt szűri le hogy ez biztos a 10 éves lehet...őt már csak kitiltották valahogy...még ha nem is nem létezik hogy minden lovas kérdés az övé legyen...6-os beteg vagy...
2021. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök hogy nem csak nekem megy már az agyamra a hatos......
2021. jan. 3. 11:02
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már másik lovon a vágtát? Lehet ennek a lónak kényelmetlenebb a háta is.

Ha kapaszkodsz a nyeregbe, akkor megfeszülsz és pattogni fogsz. Jól írják fentebb, ha ehhez hozzászoksz, akkor később a szárba fogsz kapaszkodni. Terhelj a belső kengyelbe és kicsit próbálj is befele dőlni. Próbálj kicsit hátradőlni és csípővel "tolni a lovat" előre és lefele egyben. Én a megfeszülés ellen eleinte egy dalt dúdoltam a fejemben, később pedig a patakopogás ritmusát próbáltam követni.

A belső lábad legyen kicsit előrébb, a külső pedig hátrébb és ha így ráfogsz a lóra, akkor nem esel le, a kengyel amúgy is segít. De futószáron tényleg kényelmetlenebb vágtázni, mert kisebb a kör.

2021. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!