Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eladnátok a fejlődés érdekében...

Eladnátok a fejlődés érdekében a lovatok?

Figyelt kérdés

Ez számomra egy nagyon nehéz döntés, de sajnos már a mindennapjaimra is rányomja a bélyeget. Pár évvel ezelőtt amikor vettük a lovat, akkor még teljesen más élethelyzetben voltam és őszintén szólva soha nem gondoltam volna, hogy eljutok arra a szintre ahol most vagyok. Azóta viszont pár év leforgása alatt rengeteget fejlődtem és vele már nem tudok többet. Ezt nem csak én gondolom így, hanem az edzőm is. Illetve én is ismerem a lovam és tudom, hogy mik a képességei. Sajnos már nem is fiatal, bár még pont jó korban lévő lóról van szó, de ő màr nem lesz alkalmas nekem díjugratásra. Nem szeretném elengedni, de sajnos nem vagyunk abban a helyzetben, hogy két lovat tartsunk így, ha tovább szeretnék lépni meg kell válnom tőle.

Hogyan lehetne ezt könnyebbé tenni? Tudom én is, hogy magam miatt meg kellene ezt lépnem, és őt is csak jó helyre adnám, így neki is jó lenne, de mégis nagyon nehéz lenne elengedni. Nem tudom mi lenne a legjobb döntés.



2021. jan. 2. 18:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt magadnak kell eldöntened.


A ló a barátod vagy sporteszköz? Ezt kell eldöntened hogy neked melyiket jelenti.


Ha fejlődni szeretnél akkor add tovább, esetleg próbáld meg a lovardán belül gazdásítani, hogy apránként a ragaszkodásod múljon és a másik paci meg kicsit enyhít a hiányon.

2021. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%

Ha par evvel ezelőtt vettetek akkor annak mar reges reg baratnak, tarsnak kene lennie, nem pedig munkaeszkoznek, mint az elso is irja. En semmi penzert nem vallnek meg egy allattol, akit szeretek, hogy a sportban elore jussak.

Ha neked ez “muszáj”, mert nagyra törő celjaid vannak, akkor meg ne sirankozz rajta. Hisz ha ilyen konnyen kiadod a kezeid kozul, akkor neked csak eszkoz volt! Amivel nincs semmi gond, csak ne add az aldozatot. Itt a lo az aldozat.

2021. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Mégis miért lenne áldozat? És szerinted feltettem volna ezt a kérdést ha csak egy eszköz lenne számomra ? Ne nevettess már! Akkor már rég eladtam volna.

Nagyon hülyeségeket beszélsz kedves kettes!

Mivel ezzel szeretnék majd a későbbiekben foglalkozni és ilyen irányba tervezek tovább tanulni jövőre így szerintem elengedhetetlen, hogy fejlődjek tovább. Nem feltétlenül nagy versenyző szeretnék lenni és nem is vagyok egy olyan típus aki odáig van a versenyekért. Viszont vannak céljaim, terveim a lovaglással. Végre beindult a fejlődésen ami útjában eddig egy jó edző és egy jó hely állt, de most végre megtaláltam.

2021. jan. 2. 18:26
 4/26 A kérdező kommentje:
Leginkább a második válaszolóból kiindulva, inkább olyan lovasok válaszát várom akik voltak már hasonló szituációban. Mert látszik, hogy ő még nem volt. Egy évvel ezelőtt még biztos vagyok benne, hogy is azt mondom, hogy soha nem is gondolnék arra, hogy megválok tőle. De benne lenni egy adott helyzetben teljesen más mint rá gondolni.
2021. jan. 2. 18:40
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kívülálló vagyok, soha nem volt lovam, így Objektíven gondolkozom. Akármennyire is fáj, és nehéz, a saját céljaidra kell összpontosítani. X év múlva, a paci még idősebb lesz, még kevesebbre lesz képes, az pedig még kevésbé fog megfelelni neked. Mihamarabb megválsz tőle, annál kevesebbet kell miatta szenvedned, hidd el, ugyanúgy össze fogsz majd nőni, és még jobban is a következővel. A mostaninak pedig lesz, egy olyan gazdája aki szintén szereti, de nem fogja annyira megeröltetni a lovat. Neki is, neked is jobb ez így.
2021. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
22%
eddig vettuk a lovat most eladjuk.
2021. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Ne így gondolkozz. Úgy gondolkozz, hogy olyannak adjátok el, aki még tanulhat tőle. Te pedig tovább lépsz és fejlődsz, pozitívan gondolsz vissza azokra az időkre, amikor még tőle tanultál, és szereted is, nem csak tárgyként gondolsz rá.
2021. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Én nem adnám el egyetlen állatomat sem!
2021. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem miért van lepontozva az, aki nem adná el a lovat. Mi semmilyen állatot nem adunk tovább, akkor sem, ha valamilyen célra lett tartva, véve, mert egy idő után családtaggá válik! Ha ez volt a kérdés, engedtessék már meg hogy a saját véleményem írjam le, és ne legyünk lepontozva.

Én is azt mondtam, adja el, ha neki sportra kell a ló, és a mostanival nem lehet fejlődni. De akkor ne sírjunk itt közösen, és ne legyen leszázalékolva mindenki, aki nem ért egyet az ötletével.

Én tartom magam hozzá hogy nem adnám el, nem egy állatom volt már, családtagok voltak, mintha a gyerekeim lennének!

De neked igenis nem jelenti az a ló ugyanezt, a versenyzés fontosabb neked. Ezt fogadd el, és add tovább a lovat.

2021. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Azért lettél lepontozva ( utolsó, aki valószínűleg a kettes volt) , mert olyanokat állítasz rólam ami valótlan. Nem ismersz, nem tudod milyen nagy szeretetben tartom a lovam, mennyire hozzám nőtt már és hogy nem csak egy állat számomra. Milyen jogon állítod azt te, hogy nekem csak egy eszköz a ló ? Meg mivel tartod magad többre azzal, hogy más véleményen vagyunk úgy, hogy sosem voltál még ilyen helyzetben és lovad sincs?! Legalábbis azt szűrtem le az írásodból, így pedig pontosan nem értheted meg azt, hogy mennyi pénzbe van egy ló eltartása és úgy nem tudunk tartani lovat, hogy más lovon kelljen lovagoljak a fejlődés miatt ( amiért nyilván az edzésen kívül is fizetni kéne + még tartsuk is a másikat). Mégegyszer mondom benne lenni ebben a helyzetben teljesen más! Én elfogadtam volna azt a véleményt is, ha csak annyit írsz te nem tudnád eladni, mert a nagyon hozzád nőt, de azt nem tudom és nem is fogom elfogadni ameddig itt mocskolódsz és engem állítasz be mindenféle sz@r embernek. Neked más a véleményed ( nyilván mert sose voltál még így ), nekem is más. Le lehet írni a véleményed ( hiszen kérdést tettem fel), de nem ilyen stílusban. Nem fogom hagyni, hogy egy számomra is nagyon fájó döntés miatt olyannak legyek elhordva, hogy eszköznek használom a lovam, ezt nem tűröm, mert nem ismersz! Egyébként aki normálisan ír és írni fog még esetleg azt hidd el nem fogom lepontozni és a többieket sem én pontoztam le! Illetve köszönöm, hogy elolvastad az előzőeket... ahol tisztán leírtam, hogy nem szeretnék versenyezni a lóval😂Legalább, ha már itt veszekszel velem és jobbnak, többnek tartod magad nálam, mert te nem adnál el semmit, akkor olvasd el azt is amit a válaszok közé írtam.
2021. jan. 2. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!