Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eladnátok a fejlődés érdekében...

Eladnátok a fejlődés érdekében a lovatok?

Figyelt kérdés

Ez számomra egy nagyon nehéz döntés, de sajnos már a mindennapjaimra is rányomja a bélyeget. Pár évvel ezelőtt amikor vettük a lovat, akkor még teljesen más élethelyzetben voltam és őszintén szólva soha nem gondoltam volna, hogy eljutok arra a szintre ahol most vagyok. Azóta viszont pár év leforgása alatt rengeteget fejlődtem és vele már nem tudok többet. Ezt nem csak én gondolom így, hanem az edzőm is. Illetve én is ismerem a lovam és tudom, hogy mik a képességei. Sajnos már nem is fiatal, bár még pont jó korban lévő lóról van szó, de ő màr nem lesz alkalmas nekem díjugratásra. Nem szeretném elengedni, de sajnos nem vagyunk abban a helyzetben, hogy két lovat tartsunk így, ha tovább szeretnék lépni meg kell válnom tőle.

Hogyan lehetne ezt könnyebbé tenni? Tudom én is, hogy magam miatt meg kellene ezt lépnem, és őt is csak jó helyre adnám, így neki is jó lenne, de mégis nagyon nehéz lenne elengedni. Nem tudom mi lenne a legjobb döntés.



2021. jan. 2. 18:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%

6.komolyan neked minden lovas kérdés a 10éves lómániás kislány lehet?

ember te tényleg beteg vagy..

2021. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
18%
trollkodtam
2021. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ha jobban belegondolsz, Te ezt már legbelül eldöntötted. Támadod azokat a válaszolókat, akik azt mondják, hogy ne add el, miközben bizonygatod nekünk(vagy inkább saját magadnak?), hogy miért nem éri meg Neked a jelenlegi lovadat tartanod. Naugye. Hol itt a kérdés?

Hogy a kérdésedre is válaszoljak; szerintem is add el hamár felmerült benned a kérdés. Különben szép lassan úgy fogsz rá tekinteni, mint, aki a fejlődésed és a sikereid útjában áll.

2021. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a trollkodó lómániás cajszi valamelyik kérdésben már bevallotta hogy trollkodott utána alig tett fel kérdést már :D..szóval erről ennyit.
2021. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%

"Milyen jogon állítod azt te, hogy nekem csak egy eszköz a ló?"


Na aszondja...az volt a kérdés ugyebár, hogy ti eladnátok e a lovatokat? Mi mondtuk, hogy nem, mert az állat fontosabb lenne nekem, mint a sport lovakkal. Te erre támadsz, hogy dehát te már kinőttél belőle, meg ő sem tud többet, nem jó díjugratónak, neked meg nincs pénzed két lóra, ezért inkább eladnád egy jobb lóért. Ehm...mi van? Speciel leírtad, hogy ez a ló neked már semmire nem jó lecseréled, MERT a díjugratás fontosabb. Nekem ez gusztustalan hozzáállás, igen.


Másodsorban, nekem ne pampogjál, hogy mert xy kommentelők még nem voltak ilyen helyzetben. Ki mondta, hogy nincs lovam? Ki mondta hogy nincs bármilyen más állatom, akivel sportolok?

Pontosan tudom, hogy milyen egy állatot mindennél jobban szeretni, akárcsak egy gyermeket! És SOHA nem adnám el azért, hogy egy jobbat, fejlődőképesebbet vegyek a helyére. Mert nekem a ló/kutya/macska/stb. mint már említettem, családtag. És nagyon sok lovas ismerősöm is van, tudom mi mennyi, mi merre hány méter. Ők A LOVAT szeretik, nem pedig a versenyt vele, a sportkarriert.

Ergo ne picsogj itt, mint aki milyen nehéz döntés előtt áll. A döntést már egyértelműen meghoztad, elfogod adni azt a lovat, hogy legyen egy neked jobb.

2021. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

En voltam ebben a szituban: megtartottam, es mas iranyt tuztem ki celul. Vegul kiderult hogy ez a masik ut a mienk, ebben vagyunk jok. Most ugy alakult hogy 2 lovat is be mertem vallalni, igy vemhesitettem, es majd a csikoval ujabb celokat tuzunk ki.

Nekem nem volt opcio hogy eladjam, ahhoz tulsagosan osszenottunk, igy inkabb a korulmenyeket alakitottam magunkhoz.

2021. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

#13- as látom sikerült félreérteni a “támadásom”.. De korábban is leírtam már ezt, hogy azért védtem meg magam ( inkább fogalmazzunk úgy ), mert nem tűröm senkitől se azt, hogy nem is ismer, de mindenféle szar embernek állít be.

A kérdést pedig nem bizonygatásként tettem fel, bár elég hülyén fogalmaztam a címben. Sokkal inkább az volt a lényege, hogy ha már el kell adnom, hogyan lehetne ezt könnyebbé tenni, illetve ezen kívül kiváncsi is voltam olyan emberek véleményére akik voltak már ilyen helyzetben, hogy ők mit tettek, hogyan gondolkodtak. El fogadom és el is fogadtam volna nyilván valóan azt a véleményt is, hogy xy nem adná el a lovat, de nem ilyen stílusban.

Tényleg őszinte véleményekre lettem volna kiváncsi NORMÁLIS stílusban. De ez nálam túl lépte a határt.


#14- es Látom nem unod mèg! Én elfogadom, hogy neked más a meglátásod ezzel kapcsolatban, de nekem mivel ezzel szeretnék foglalkozni illetve céljaim vannak a lovaglással kapcsolatban így úgy gondolom, muszáj tovább lépnem. De hidd el nagyon nehéz volt idáig eljutni, hogy el felmerüljön bennem, mert rengeteg szép emléket éltünk már meg együtt és ha tarthatnék két lovat biztos vagyok benne, hogy nem válnék meg tőle. Mert nem csak egy eszközként tekintek a lóra, engem nem érdekel, hogy forgatod ki a szavaimat! Mindkettőnknek más meglátásai vannak ezzel kapcsolatban, ami normális és szerintem az is az lenne, hogy nem hordjuk le a másikat mindenféle szar embernek. Én sem mondom azt, hogy te hogy lehetsz ilyen hülye, hogy nem szeretnél tovább fejlődni, nincs célod magával a sporttal és miért csak hobbiként űzöd. Neked fontosak a lovak mint családtag, barátok, de hidd el nekem is és minden lovasnak. Neked elég ez hobbi szinten, egy kikapcsolódásnak én pedig szeretnék majd ilyen irányba elmenni dolgozni, lovakkal foglalkozni. Innen látszik, hogy teljesen más céljaink vannak ebben a sportban és szerintem együnknek sincs joga leminősíteni azért a másikat. Én itt le is zárom ezt veled, mert nincs értelme. Te folyamatosan csak mocskolódsz, én sosem mondtam rólad semmit. Nem vagyok kiváncsi arra, hogy valótlant állíts rólam.


#16 köszönöm a választ! Ezen mi is gondolkoztunk, hogy akkor esetleg más felé induljunk el. Sajnos az én lovam egy csodálatos hobbi ló, de nem rendelkezik olyan adottságokkal, amivel akár verseny szintre is képes lenne. Nagyon gratulálok a csikóhoz és sok sikert majd a közös munkàhoz vele.

2021. jan. 3. 10:15
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy a lovardába nem keres valaki felesbértartót? Vagy vmi ilyesmit? Mert akkor ugye megtarthatnád a lovad és mellé lenne egy ugró/ később akár versenylovad. Esetleg kiadhatnád a saját lovad is felesbe és így akár olcsóbban is kijössz.
2021. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

#18-nak igaza van


Ha normális áron van a bértartás akár az egészet is elkérheted és akk ugymond átadod a lovad másnak de mégis a te neveden marad.

2021. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok :D.

kérdező én direkt megvédtelek hogy a lómániás nem lehet megint hisz már begvalotta rég nem támadásnak szántam :(...

2021. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!