Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eladnátok a fejlődés érdekében...

Eladnátok a fejlődés érdekében a lovatok?

Figyelt kérdés

Ez számomra egy nagyon nehéz döntés, de sajnos már a mindennapjaimra is rányomja a bélyeget. Pár évvel ezelőtt amikor vettük a lovat, akkor még teljesen más élethelyzetben voltam és őszintén szólva soha nem gondoltam volna, hogy eljutok arra a szintre ahol most vagyok. Azóta viszont pár év leforgása alatt rengeteget fejlődtem és vele már nem tudok többet. Ezt nem csak én gondolom így, hanem az edzőm is. Illetve én is ismerem a lovam és tudom, hogy mik a képességei. Sajnos már nem is fiatal, bár még pont jó korban lévő lóról van szó, de ő màr nem lesz alkalmas nekem díjugratásra. Nem szeretném elengedni, de sajnos nem vagyunk abban a helyzetben, hogy két lovat tartsunk így, ha tovább szeretnék lépni meg kell válnom tőle.

Hogyan lehetne ezt könnyebbé tenni? Tudom én is, hogy magam miatt meg kellene ezt lépnem, és őt is csak jó helyre adnám, így neki is jó lenne, de mégis nagyon nehéz lenne elengedni. Nem tudom mi lenne a legjobb döntés.



2021. jan. 2. 18:11
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Utolsó, kicsit elcsúsztam sajnos, mivel azt a 15 - ösnek akartam írni 😂


A mások kettőre reagálva pedig, ezen eddig nem is gondolkoztam, viszont köszönöm, hogy felhoztátok a témát, mivel így mindjárt jobb lenne a helyzet .

2021. jan. 3. 21:38
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

A felestartás jutott eszembe nekem is, viszont az egy nem fix dolog, mert ott gondol egyet a bérlő és kiszáll, te meg ott maradsz akár hónapokra is két ló teljes költségével.

Ha mindenáron versenyezni akarsz és neked olyan ló kell, akkor add el ezt, viszont csak nagyon jó helyre, szerető gazdának. Itt a tinilányokat egyből ki is zárnám, mert bizonytalan lenne a ló jövője. Az ideális gazdának biztos egzisztenciája és már nagy gyerekei vannak, így kevesebb a rizikó, hogy túladnának rajta. Illetve időnként érdeklődhetsz a ló hogyléte felől. Esetleg köthettek elővásárlási szerződést, szóval, ha az új gazdája mégis eladná, akkor neked szóljon először, hátha akkor vissza tudod venni.

2021. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm! Erről a szerződésről már hallottam, de őszintén szólva most nem jutott az eszembe ez sem, pedig talán ez lenne a lehető legjobb megoldás.
2021. jan. 4. 15:37
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg felestartásba keresni valakit?
2021. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
én szerencsére nem ilyen helyzetben vagyok, max egy nagyon picit hasonlít. egy éve van egy lábproblémás pacim, aki égyébként nem öreg, de már nem is fiatal (májusban lesz 14 éves). mi otthon tartjuk, meg vele együtt még egy póni csikajt. ugye mint írtam, lábproblémás, pontosan nem tudjuk hogy mi a baja, de nem is edzek vele minden nap, így nem tudja megerőltetni, hobbilónak van tartva. régóta nagy álmom, hogy legyen egy fiatal sportlovam, akivel tudok versenyezni, de ő ugye erre nem felel meg. (meghát a hely se, kicsit kicsi a pályánk, de legalább van valami) szóval gondolkoztam már azon, hogy mi lenne, ha mellettük még lenne egy fiatal sportló. (a másik csikó egy Kunfakó, az öcsémnek kell a nyugodtsága😅) na de a témára visszatérve, belegondoltam, és bár nekünk a hely sem megfelelő, de én annyira beleszerettem ez az egy év alatt, hogy bűntudatom lenne, hogy a másik pacival többet foglalkozok/edzek. na most hogy így már elmeséltem az én történetem, a kérdésedre is válaszolok.😅 ha tovább szeretnél/kell fejlődnöd, mert lovakkal szeretnél foglalkozni a jövőben, (ahogy amúgy én is) akkor szerintem add el, viszont csakis olyan helyre, ahol vagy ismered az embereket, vagy mondta valaki hogy megbízható, és le is ellenőrzöd, vagy ami a legjobb lenne szerintem, amit már írtak előttem, hogy megpróbálod a lovardában eladni esetleg. mindenesetre is, szurkolok, hogy a végén boldog legyél, bármilyen pacid is lesz, és persze a paccok is.
2021. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Na vegul mi lett?
2021. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!