Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Életem első paripáját szeretné...

Életem első paripáját szeretném megvenni még idén. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

A régi gazdától kaptátok hozzá a kantárt vagy ti vettétek meg? Ha igen a ló érkezése előtt vagy után?

És a többi felszerelést gondolom már meg voltak.

20 leszek. És már nagyon vágyom a saját lovamra.

Mennyit költöttetek rá havonta?

Illetve arra gondoltam hogy akkor a saját lovamon tanulnék meg lovagolni rendesen.

De viszont lepucolni meg ilyesmi megtudom már csinálni.

A ló megérzi ha ő lesz az első paci az életemben?

Hogyan tudok majd vele egy nagyon jó bensőséges kapcsolatot kialakítani?

Illetve nézelődök vágóhídon is már. Tudom hogy azokhoz extra türelem kell. Megéri vágóhídról?

Az összegem 300 ezer ft.



#ló #lóvásárlás #Loszerszamok
2021. jan. 6. 06:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Még 300 ezer sem kell, ha vágóhídról hozod el. Egyszer kell csak lepucolni és a tartása sem kerül plusz kiadásba a füstölés sem drága. Viszont egy jó ideig el lesz a család.
2021. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mennyire halasak a vagorol erkezo pacik? Szerinted?
2021. jan. 6. 07:49
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Hálásak, de onnan nagyon meg kell válogatni miért került vágóra, sok azért mert antiszoc vagy sánta vagy öreg vagy beteg.


Saját lovon megtanulni rendesen lovagolni viszont óriási költség.


Havi 100.000 számolj nagyjából a lóval.


Van ahol semmit se adnak a lóval, főleg hogy a kantár sokszor nem kis pénz. Valahol a kötőféket is leveszik róla szóval azt mindenképp vinni kell.


Nyerget és a lóra való egyéb felszerelést csak a ló megvétele után szabad venni.


A ló nem fogja tudni hogy te vagy az első gazdája és hosszú idő a bizalom kialakítása, ami nem abból áll, hogy csak pucolgatod, meg simizgeted, komoly munka az is.


Annyira tudatlannak tűnsz lovak terén ez alapján a kérdés alapján, hogy én azt mondom ne vegyél lovat mert hamar a fejedre nő és simán felfog rugni ha nem neveled meg.

2021. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem érted mit mondd az első.

Most vagy lassú felfogású, vagy troll vagy.

Amennyiben az előbbi, elmondom:

Ha normális lovat akarsz venni és rendesen lovagolni, esetleg versenyekre járni, a ló NEM FOG BELEFÉRNI a 300 ezerbe.

HA hobbizgatsz és vágóáron veszel egy 150-160 centis sovány, esetleg full sánta szerencsétlent, aki pár éven belül elpusztul (ha nem, hát ámen), akkor igen. De arra nem fogsz tudni felülni egy jó darabig/ soha.

Először szerezz jó pár éves tapasztalatot a lovardában, ha lovat akarsz venni, vagy ne vegyél. Ismerősömékre rájött a 'vegyünk lovat', itt a gyakori kérdések 10 éves lovas kislányához hasonlóan, hiába mondtam nekik hogy nem kéne, deee, ők azért elmennek és megnéznek egyet... Majdnem rájuk sóztak bőven ár felett egy full sánta sárga kisbérit. Amikor mutattak videót hogy rajta gondolkoznak szóltam nekik hogy ez így nem lesz jó. Azóta oktatónál lovagolnak, és ha arra a szinte jutnak vesznek lovat. Ők értettek kisebb szép szóból is..

Ha nem értesz hozzá, kérlek ne tarts lovat. Nem fogsz észrevenni egy csomó olyan dolgot (nem csak lovaglás, de inkább lótartás terén), amit egy haladóbb lovas egyből látna. Nem látod még az apróbb veszélyeket, amikre egy haladó lovas tudat alatt is figyel. Lehet ez egy nem becsukott felső ajtó, ló megfeszülése, kiálló bármi a falból, bármi, tényleg bármi.

És ezeket mind úgy mondtam mintha lovardába vinnéd. Bár jobb esetben ha olyan az edződ aki nagyon odafigyel a lovadra (pl. ha rajtahagytál egy ínvédőt a lábán leszedi, hogy ne maradjon éjszakára mert a ló ába pl. begyulladhat), azonnal szól ha gáz van, hetente párszor ráül átlovagolni hogy ne cseszd el teljesen, akkor még azt mondom oké.. De ilyen edzőt nem fogsz aprópénzért találni!

Vágóhídról meg nagyon ritka esetben lehet normális lovat szerezni, az összes többiben többszöröse lesz az állatorvosi költség mint a ló ára (amennyiben életben akarod tartani) .

Hidd el, rendesen kell csinálni, vagy sehogy.

2021. jan. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan nem vettük meg, csak kibéreltük a gyerek első lovát, tehát vételárról nem, csak a havi költségekről tudok nyilatkozni.


Eszközöket senki nem ad a lóhoz, tehát mindent magadnak kell megvenned. Mivel a nyereg ára széles spektrumon mozog, meg minden másé is, ezt majd megtapasztalod apránként.


Pest megyei lovardában a havi fix a bértartásból és az edzésekből áll, ez kb 120ezer Ft. Otthoni tartás állítólag sokkal olcsóbb, ezt nem tudom. Az edzések heti kettő a gyereknek, és egy a lónak az edzővel. Versenyre készülés esetén ez csak több lesz, a heti 3 a minimum. Ehhez jön a körmölés, oltások, állatorvosi vizsgálatok.


Laikus lovas szülőként, aki évek óta csak áll fixen a pálya szélén, és lovon csak keveset ült futószáron, azt mondom, edző nélkül neki se kezdj. A lovaglás egy nagyon összetett sport, nem úgy van, hogy felülök, megyek oszt csá.

2021. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mindenképp megfizetném az edzőt . Nem egy jött mentet keresnék.

De sajnos akkor jobb ha előbb kicsit fel fejlődök. Vagy várom hogy multi milliárdos legyek. De az első jobbnak tűnik ! Köszi mindenkinek!

2021. jan. 6. 08:37
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne vegyél még lovat, ne haragudj, de süt belőled a hozzá nem értés.

ha viszont mégis vennél egyet, tessék: [link]

2021. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
ez meg a másik, amit nézz meg: [link]
2021. jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
A ha vágóáron vesz lovat nem bukhat. Max. megeszi ha megdoglik vagy megunja
2021. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is úgy látom, ahogy előttem még jó páran írták, először jobb lenne mondjuk egy lovardában kezdeni, elsajátítani az alapokat, helyesen megtanulni lovagolni, mellette pedig úgyis elnézed a többiektől a lótartás fortélyait - ha más nem, megkérdezed az edződtől amit nem tudsz. Hetente egy edzőt fizetni jóval olcsóbb és biztonságosabb, mint egy lovat fenntartani hiányos tudással. Nem mellesleg a lovaglás az, amit autodidakta módon nem tanul meg az ember - hadd ne menjek bele a részletekbe. Ha már úgy érzed van kellő tapasztalatod a lovaknál, akkor a lovardában esetleg lehetsz még feles tartó, magyarán kibérelsz egy lovat. Könnyebben tanulsz úgy, mint egyedül. Én is egyedül kezdtem, tudom miről beszélek, nekem sem ment.

Csak jó tanács, hogy ne kövesd el azt a hibát, amit más már elkövetett. Kezdj egy lovardában és később kamatozni fog a tudásod egy saját lóban.

2021. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!