Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lóverseny állatkínzás?

A lóverseny állatkínzás?

Figyelt kérdés
Annyi állat belepusztul, azért hogy az emberek szórakozzanak, nem állatkínzás ez? Miért nem tiltják be?

2021. jan. 31. 15:49
 81/101 anonim ***** válasza:
0%
XD
2021. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
32%

Íme, kedves Kérdező!


S. Nikolas Nick

Re: Mi van??!!!

ma 17:17

Tiltás

Az üzenet szövege:


"Ostoba barom vagy nem vagyok kíváncsi a magyarázkodásra!!


* * Te k.rva h.lye vagy."


Az én válaszom:

* A jelzőidet nem minősítem, betudom a tudatlanságodnak. Azt azonban tessék tudomásul venni, hogy egy élsportolót ugyanúgy hajszolnak, ütnek, vágnak, vernek, mint egy versenylovat, mert annak tekintik. Egy a lényeg: a teljesítmény, és ezt mindenek felett kihajszolják az adott emberből, akiből ezt kinézik!!+!!

* Ja, hogy utána megrokkan? Igaz, nem lövik le, mint a lovakat, de ugyanolyan kategóriába sorolják.

*

* Egy junior világbajnok, felnőtt világbajnokság 8. helyezettje

2021. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 A kérdező kommentje:
És ez hol bizonyíték arra, hogy én írtam? 0%-ra értékelték a válaszaitokat, nyilván sokan nem értettek egyet veletek.
2021. jan. 31. 19:28
 84/101 anonim ***** válasza:
65%
S. Nikolas Nick engem is megtalált “kedves” szavaival. Én nem a kérdezőre gyanakodok; mivel ő itt kommentbe tényleg próbált kulturált maradni. Nagyon remelem tényleg nem ő volt mert az a stílus amit megenged magának több a soknál.
2021. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 anonim ***** válasza:
32%

82-es vagyok.


Akkor ki pontozott le engem 0 %-ra? Nyilván nem az összes itt hozzászóló, hanem maga a kérdező!

2021. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 A kérdező kommentje:
Én lepontoztalak, de egyedül az én szavazatom miatt nem lennél 0%
2021. jan. 31. 20:56
 87/101 anonim ***** válasza:
89%
De akar egy- két szavazattól is lehet nulla.
2021. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 anonim ***** válasza:
62%

Emberek! itt mindenkinek oda lett a hidegvére??

Nem mindegy, hogy lovas sportról, vagy lósportról beszélünk. Az utóbbiba az ügetők, de főképp a gallopp számok tartoznak bele.

Elmondom mi a különbség. Nem fogok személyeskedni, elmondom mik az arányok a nagyvilágon. Míg a lovas sportokban (díjlovaglás, díjugratás, western egyes számai (ide a rodeót nem számítom bele), stb...) hobby és versenyszinten is a lónak mindenki igyekszik a legjobb körülményeket biztosítani, a lóversenyekben hamar kifutnak a lovak, a legtöbb zsoké csak a verseny napján találkozik először a lóval, amin ül. Hivatásos, nemzetközi szintű zsokékról beszélek. Azalatt a szint alatt pedig a versenylovak nincsenek agyonkényeztetve. A legtöbb ló a vágóhídra a gallopból jön, 2 évesen már futnak, 10 évesen a elég nagy százalékuk el is pusztul. Kevés van csak ami 20 évnél tovább él, míg a lovas sportokban az állat átlagéletkora 20-30 év között mozog.

A lósportokban látványosan gyakoribb a szívrohamok aránya, mint a lovassportokban, és látványosan kihasználják az állatot. Több vágóról mentett lónak újra meg kell tanulni az emberben bízni, ha egyáltalán bízott valaha is.

Külföldi tenyészettől lévő lóról tudom, hogy csak az első pár évében hajlandók voltak csövön keresztül etetni az állatot (2-4 éves korig), mert jól futott, ugyanis nem rendelkezett fogakkal az állat genetikai okok miatt. Aztán ment a vágóra, mert tovább nem hozna amúgy sem bevételt, csak a kiadás lenne vele meg a pazarolt energia.

2021. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 A kérdező kommentje:
Atya ég! Amit írtál magáért beszél, nem tudok mit hozzáfűzni, nagyon nagyon szomorú!
2021. jan. 31. 22:01
 90/101 anonim ***** válasza:
72%

Jaj, S Niki téged már ismerlek, itt provokálsz állatos kategóriában, irogatod a privátjaidat mindenkinek. Múltkor a százezres mudi kutyákon akadtál ki.

Nem unod még? Ennyire rossz az online oktatás, vagy nem tudod lefoglalni magad?

2021. febr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!