Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vegyes lovas kérdések...?

Vegyes lovas kérdések...?

Figyelt kérdés

1.Melyik lovas bolt a kedvencetek? 2. A lovatokkal, hogy szerettek jobban dolgozni? Nyeregből vagy földről? 3. Kantárral vagy kötőfékkel lovagoltok?

4.Angol vagy western stílusban?


2021. febr. 8. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

nem lovasbolt, de dechatlon

nyeregből és földről is

kantárral

angol

2021. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dechatlon, mert olcsó és ha valami tönkremegy közel van :D

Inkább nyeregből szeretek dolgozni.

Kantárral.

Angol

2021. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs kedvencem, mindent onnan veszek ahol legolcsóbban kapható

2. Nyeregből szeretek dolgozni, földről szeretek játszani vele

3. Kantárral

4. Angol

2021. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Nincs kedvenc lovasboltom.

A földről dolgozni??? :D Lovagolni szoktam rajta :)

Természetesen kantár.

Angolra hasonlító saját stílus :)

2021. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Decathlon, mert olcsó és a mindennapi cuccok beszerzéséhez tökéletes. Amúgy az Eskadront szeretem még nagyon, de ez se kifejezetten lovasbolt.

Földről

Kapicán + kantár

Angol

2021. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó, esetleg tudod hol érdemes kapicánt venni? Az én lovamnak is van egy, használtan vettem, de sajnos nagy lett rá.
2021. febr. 8. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

(5. válaszoló vagyok)

Ezt a legjobb, ha méretre gyártják, mert fontos, hogy tökéletesen passzoljon (bár ez a legtöbb felszerelésre igaz), mert különben nem jó pontokon hat, elforog a ló fején, stb. Amennyiben kezdő vagy a használatában inkább ne legyen fém megerősítéses, mert azzal komoly károkat is lehet okozni, csak sima bőr.

Az itthon fellelhető bolti kapicánok általában elég gyatra minőségűek, én egy lófelszerelésekkel foglalkozó bőrössel csináltattam. ShowReady néven megtalálod Facebookon, de lovas csoportokban több jó készítő is szokta hirdetni magát.

2021. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Nagylovas a kedvenc boltom, minden van az olcsóbbtól a prémmium kategóriáig.

Lovagolni jobb szeretek, de a földi munkát se hanyagolom el, a futószárazás is egyfajta idomítás nálam.

Inkább kantárral szeretek dolgozni, de amikor csak "örömlovaglás" a cél, akkor előkerül a csomózott kötőfék is.

Alapvetően angol stílusban lovagolok, de szeretem a westernt is, van is felszerelésem, terepezni abba szoktunk.

2021. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Nagyon szeretem a Decathlont, az alap fontos dolgokat majdnem mind meg tudom ott venni. (patazsír, nyalósó, pucolós cuccok, egy-két ételkiegészítő, bőrápoló, stb.), de bőr dolgokat, kötőféket, müzliket nagyon sok helyről szoktam rendelni: Nagylovas, Horze, Lovasvilág, stb.


2. Én szeretek földizni, ez mindennek az alapja, de összeségében jobban szeretem a nyeregből való munkát.


3. Kantárban lovagolok, zablával, kötőfékkel csak "szórakozgatok" néha a karámban, de érdemleges munkát nem végzek benne.


4. Westernezek, előtte angoloztam.

2021. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!