Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas kérdések, tél?

Lovas kérdések, tél?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ti vágjátok a lovatok sörényét? Mert láttam, hogy főleg így télen elég sok lónak, hogy is mondjam, fazonra van vágva. Valamint érdemes megnyíratni a lovakat télre? Egy nem nyírt lónak szükséges takaró hidegebb időkre? Vagy elég csak polár munkatakaró/leszárítótakaró? Vagy az sem kell?


Köszi a válaszokat


2021. febr. 9. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Én télre semmiképp se nyírnám meg. Azért nő neki a szőr, hogy melegítse. Ha ettől a védelmi vonaltól megszabadítod, akkor, takarózni kell. Az istáló szigetelésétől is függ mi kell rá, éjszakára bentre elég egy vékonyabb polár, de kintre meg kell a vastagabb, főleg ha hidegebb az idő.

Vannak akik aktív munkában vannak a lovaikkal és mondjuk versenyeznek, megnyíratják a lovukat, hogy gyorsabban száradjon munka után, meg ne legyen 10 perc után tiszta víz, de ott is vagy infralámpa alatt szárad a ló vagy takarják állandóan, illetve sokszor fedelesben dolgoznak, ahol ha hűvös is van, de nem fúj a szél, meg pár fokkal azért melegebb van, mint kint.


Sörényt nem vágom csutkára, annak is megvan a funkciója, max a hosszábból szoktam egy kicsit.

2021. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én sem szoktam vágni neki, illetve nem is nyírom meg.
2021. febr. 9. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyírni azért szoktak, mert azok a lovak akik napi szinten megterhelő munkát végeznek, azok ne izzadjanak meg a hosszú szőr miatt és fázzanak meg. Ennek értelemszerűen az a hátránya, hogy éjjel nappal takarózni kell a lovat, időjárástól és körülményektől függően más-más takaróval.


Én napi szinten foglalkozom a lovammal, átlagos munkát végez, ezért én nem nyírtam, de a hideg beköszöntével rögtön elkezdtem 600 denes 200 g-os takaróval takarni, hogy a szőre ne nőjön meg. Ezáltal kevesebbet is izzad, nekünk elég volt ennyi, nem kellett nyírni.


Szerintem ideális esetben (tehát ha a lónak nincs egészségügyi problémája), megfelelő takarmányozás mellett a legjobb a lónak, ha hagyjuk nőni a szőrt és nem takarjuk, az pont annyira nő meg amennyire kell. :)

2021. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig nyírom a lovam sörényét, télen is tüsire van vágva, meg nyáron is.

A testét nyírni nem szoktam, de takarózom, mert idősebb, és igényli. Ha munkában megizzad, akkor egy polárt rádobok fél órára, és utána eszem vissza a 0-24-es takaróját, vagy hagyom meghemperegni, utána lepucolom, és ha száraz lett a szőre, akkor dobom rá vissza a takarót.

2021. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Télen takarózom és nyírom a lovat, mert aktív munkát végzek vele, nem kéne hogy az izzadság miatt megfázzon. Munka után, ha picit megizzad, egy polárral leszárítom, aztán megy rá a téli 300 grammos. A sörényét egy arasznál kicsit hosszabbra vágom, néha tépőbicskával ritkítom. Sörényt nyírni sose szoktam, csak a marnál és a tarkónál (a kantár miatt).

Télen még tűrhető ha valaki lenyírja a lova sörényét, de nyáron egyáltalán nem tartom helyesnek, ugyanis a sörényükkel legyezik el a nyakukról, fejükről a rovarokat.

2021. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: érdekes, ahogy megrázza a lovam a fejét, hiába nincs sörénye, mégis elrepülnek róla a legyek. It's magic XD


Ha olyan fontos a hosszú sörény a rovarok legyezgetése szempontjából, akkor magyarázd el nekem, kérlek, hogy a vadon élő patásoknak miért tüsi genetikailag a sörénye? Gondolok itt pl. a przewalski lóra, vagy a zebrára.

2021. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os! Ezek szerint még nem láttál olyan lovat, akinek kikezdték a nyakát-fülét a legyek. Vannak olyanok, amiket egy nyakmegrázás nem riaszt el, az erőszakosabb böglyöktől kezdve a sorolhatnámig..

Attól még, mert nem volt vele dolgod, nem azt jelenti, hogy a következő nyáron nem lehet. Akkor meg kezelgezheted, meg takarhatod el a ló nyakát külön erre készített nyaktakaróval, stb. Az sem mindegy milyen területen élsz, hűvösebb éghajlaton nincs annyi légy, én olyan helyen élek ahol 40 fok is simán van sokszor nyáron, annyi légy van mint fene, csapdákkal is.

2021. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A sörénye ízlés kérdése, én nem vágom, mert nem érdekel, pont jó úgy ahogy van. Nyilván versenyre ki kell néni valahogy, de oda mi nem járunk. Illetve, nyáron jobb meghagyni a legyek miatt.

Ha nem versenyszinten lovagolsz vagy gyakran, keményen edzel akkor felesleges megnyírni. Ráadásul rengeteg macera, mert akkor tavaszig takarózni kell és kell ezerféle takaró.

Egy egészséges nem nyírt lónak nem kell takaró, csak rosszat teszel vele (max. leszárító, ha nagyon megizzadt és nem tud megszáradni, mert pl. párás az idő nagyon). Fázni nem fog, maximum ha beteg vagy idős, akkor kellhet takaró.

2021. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!