Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok tenni, hogy tanügeté...

Mit tudok tenni, hogy tanügetésben ne nyújtsam ki a kezem?

Figyelt kérdés

Mindig amikor elkezdek tanügetni egy idő után kinyújtom szinte teljesen a kezem, ha nem teljesen erre koncentálok, még mindig van néha bajom a tanügetéssel, mert pattogok, de ha oda figyelek rá akkor már sikerül pattogás nélkül is, de akkor mwg nem tudok a karomra koncentrálni és van hogy a kicsúszik a kengyelből a lábam és teljesen szét esek, mert próbálom visszarakni (előredőlök, befeszül közbe)

Van valami tanácsotok?



2021. febr. 21. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én visszavennélek futószárra, amíg pattogsz tanügetésben. Ha képes vagy megcsinálni ezeket amikor figyelsz, akkor az egyetlen amit tenned kell, hogy mindig mondogatod magadnak és figyelsz rájuk. Az is segíthet, ha egyszerre csak egy dologra figyelnél, én tulajdonképpen ezért is vennélek vissza futószárra, hogy addig gyakorold a laza ülést amíg már tudatalatt nem megy, hogy nem pattogsz. Ha sokat gyakorlod egy idő után gondolkozás nélkül is menni fog.
2021. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon sokáig voltam futószáron pont emiatt, de aztán végül azt mondta az oktató, hogy már joban megy és, ő könnyebben ráérzett amikor már karámba volt. Amúgy egy csomószor megy a tanügetés ez nem tom mitől függ van amikor tök lazán ülök alig figyelek rá és megy, de van amikor nagyon figyelek és úgy se (nem lófüggő). Úgyhogy igazából, nem tudom miért, de ha egy pillanatra elkószál a figyelmem (pl.: más gyakorlat), akkor már kinyújtom a kezem és ha újr afigyelek visszarakom
2021. febr. 21. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben sok gyakorlás, kérd meg az oktatód, hogy azonnal szóljon rád amint elkószál a figyelmed és nem csinálsz valamit jól, ne sajnáljonn folyamatosan szólni ha kell. Csak sok gyakorlás és egy idő után rögzül.
2021. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!