Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetés és vágta?

Tanügetés és vágta?

Figyelt kérdés

1. Halottam arról, hogy tanügetésben a két ülőcsontunknak felváltva kell terhelnie, ütemnek megfelelően. Ez igaz?


2. Vágtázáskor a külső lábunkat csak beugratáskor, vagy menet közben is hátrébb kell tartani?


3. Vágtázáskor a külső, vagy belső lábunkkal kell hajtani a lovat? Az edzőm a belső lábas verzió híve, de olvastam már azt is, hogy a külső láb hajt.

Tudnátok nekem összefüggést adni a vágta lábsorrendjével és ezzel kapcsolatban? (Úgy értem, hogy attól függően, hogy melyik lábbal adjuk a segítséget, a belső hátsó lábat, ami indít, vagy a külső hátsó lábat kell jobban aktivizálni? Pontosítok, ha nem érti valaki.)

Előre is köszi a válaszokat!



2020. márc. 23. 19:17
 1/7 anonim válasza:
74%
Szia! Én 5 éve lovagolok, találkoztam már egy pár lóval, mert nincs saját lovam és azt gondolom, hogy ez abszolút lótól függ. Én például belső,, lábas,, vagyok. Az első kérdésedre : igen, felvaltva kell. A második kérdésedre azt mondom hogy ez szintén a lótól függ, hogy igényli e vagy sem. Remélem tudtam segíteni!
2020. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Javaslok egy remek kézikönyvet a lovagláshoz:


[link]

2020. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőről még nem hallottam, de a második: végig egy tenyérrel a heveder mögött kell tartani, mert a kanyarban ezzel támasztjuk meg a farát. Van olyan ló aki ezt a segítséget jobban igényli van amelyiknél nem kell annyira megtámasztani. Harmadik: az edzőm mindig azt mondja hogy a belső láb folyamatosan adja az ütemet, a külsővel pedig csak az ívet adjuk
2020. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vágtánál a külső lábam végig hátrébb tartom, és minden ütemre mindkét lábbal hajtom. Amikor átugratom másik lábra, akkor értelemszerűen "megcserélem az ülésem".
2020. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőről még soha nem hallottam.


A vágtabeugratás segítségét egyszer adod utána megszünteted és csak sima hajtó segítséget adsz. Persze kanyarban a belso lab hevedernel kulso lab heveder mogott egy tenyerrel helyezkedik hogy meghajlitsd a lovat szepen. Ha mindig igy tartod a labaid folyanatos hajlitasban van a lo meg akkor is amikor egyenesre kene allitani.


Vagtazaskor mindket labbal hajtjuk a lovat. Zar a csizma mindket labbal.

2020. márc. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kérdések már a különféle igazi, hamis és önjelölt mesterek különféle elképzelései. Mondjuk szebben, hogy különféle iskolák. :)

1. Szerintem nem "kell", csak akkor, ha a mozgáson akarsz változtatni. Akkor jutsz el oda, hogy ülőcsontonként lovagolj, ha először passzívan megérzed, mit és hogyan tesz a ló veled az ügetés különböző fázisaiban, aztán meg meg is tanulod ezt a mozgást hangsúlyosabbá tenni. Ismert névként megemlíthetem Klaus Hempflinget vagy Thomas Rittert, akik ezt tárgyalják.

2. Én annak az iskolának a híve vagyok, hogy a külső láb marad hátrébb. Ahogy elnézek díjlovas versenyeket, elég sokan ennek az iskolának a hívei. Fordulatnál meg a vállakat kell eltekerni.

2020. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! <3
2020. márc. 26. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!